Kendi başınıza biçmenize gerek kalmadan, bakımlı, yeşil bir çim; tam da FREELEXO robotik çim biçme makinelerimizin vaat ettiği şey. İster küçük bahçeler ister büyük çim alanlar: Çok sayıda ayar seçeneği ve çeşitli aksesuar kitleriyle çim biçme makineleri her yerde bakımlı çimler oluşturur. Power X-Change akü ailesinin tüm üyeleri için asıl önemli nokta: FREELEXO robotik çim biçme makineleri akü sisteminin bir parçasıdır! Akülü tornavidalarda, çim biçme makinelerinde vb. kullandığınız akülerin aynısını takmanız yeterlidir; robot bahçenizde bağımsız olarak çalışmaya başlayacaktır.

Einhell robotik çim biçme makinesi modelleri

FREELEXO

Power X-Change akü sisteminin bir parçası olarak tüm FREELEXO modelleri sistemdeki tüm akülerle uyumludur. Giriş seviyesi modelimiz mükemmel bir çim için ihtiyacınız olan tüm temel özelliklerle donatılmıştır. Bunlar programlanabilir çalışma saatlerini, ikincil alanlar için bir biçme programını (ikinci alan biçme) ve bir yağmur sensörünü içerir. FREELEXO'larımızda şok, eğim ve kaldırma sensörleri gibi güvenlik sensörleri de bulunmaktadır. Eğimi %35'e varan bir bahçeniz mi var? Sessiz çim biçme makinesi robotumuz için sorun değil! Sezgisel tuş takımı aracılığıyla girebileceğiniz PIN kodu sayesinde çim biçme makinesi hırsızlığa karşı da en iyi şekilde korunur. Çim robotu modellerimizin her birinde kesme yüksekliğini 20 ila 60 mm arasında ayarlayabilirsiniz.

FREELEXO BT

FREELEXO BT modelimiz temel fonksiyonlara ek olarak Bluetooth (BT) ile donatılmıştır. Bu işlev, robotun akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki Einhell Connect uygulamasına bağlanmasını sağlar. Bu özellik size ek ve bireysel ayar seçenekleri sunar. Buna kişiselleştirilmiş programların planlanması veya eğimli çim alanlar için çoklu alan fonksiyonunun etkinleştirilmesi de dahildir. Tuş takımı aracılığıyla da çeşitli ayarlar yapılabilir veya hırsızlığa karşı koruma için PIN kodu girilebilir. Bu arada FREELEXO ürün adından sonra gelen rakam, verilen aksesuarların kaç metrekare için tasarlandığını gösteriyor. 300 ila 1.200 m² arasındaki alanları kapsar.

FREELEXO LCD BT & FREELEXO LCD BT+

FREELEXO BT ile FREELEXO LCD BT modeli arasındaki fark, robot çim biçme makinesinin de sahip olduğu geniş LCD ekrandır. Cep telefonunuz elinizde olmadığında tüm işlevler bu ekran aracılığıyla doğrudan robot çim biçme makinesinde ayrı ayrı ayarlanabilir. Ayrıca Einhell Connect uygulaması aracılığıyla da çalıştırılabilir. Diğer tüm işlevler her iki cihazda da bulunabilir. FREELEXO LCD BT+ tam özellikli modelimizdir. Uygulama kontrolünden LCD ekrana ve nokta biçme fonksiyonuna kadar tüm avantajları tek bir cihazda birleştirir. Güvenlik sensörleri, çoklu alan fonksiyonu ve ikinci alan hareketi elbette gözden kaçırılmaması gereken özelliklerdir. Biçme makinesinin günlük özelleştirilebilir çalışma saatlerine ek olarak cihaz, PIN kodu aracılığıyla hırsızlığa karşı da güvence altına alınır.

FREELEXO CAM

Diğer çim biçme makinesi robotlarımızdan farklı olarak FREELEXO Cameralı modeli, sınır teliyle değil, kendisini bahçenizde yönlendirmek için yerleşik bir kamera ve ultrasonik sensörlerle çalışır. Bu, artık çimlerinizin etrafına tel koymanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Çevresine yalnızca şarj istasyonu için kısa bir kılavuz kablo döşenmesi yeterlidir. Ayrıca CAM, diğer şeylerin yanı sıra çim biçme sürelerini programlamak için kullanılabilecek bir tuş takımıyla donatılmıştır. Yağmur sensörü, hırsızlığa karşı koruma ve şok, eğim ve kaldırma sensörleri de dahildir. FREELEXO CAM biçmemesi için belirli alanları geçici olarak sınırlamak amacıyla kullanılabilen, birlikte verilen manyetik bant özel bir ekstradır. Fırçasız motoru daha fazla güç ve daha uzun çalışma süresi sağlar.

FREELEXO SMART

Robot çim biçme makinesinde internet bağlantısı mı var? Neden?! Mobil ağ bağlantısı ve Einhell Connect uygulaması sayesinde FREELEXO SMART'ımızı dünyanın her yerinden kontrol edebilirsiniz. Örneğin, çim robotu uygulamayı güncel hava durumu verilerini almak veya en son cihaz yazılımı güncellemesini indirmek için kullanır. Ayrıca diğer Einhell SMART cihazlarıyla da ağ bağlantısı kurulabilir. Bu size sadece akıllı bir ev değil, aynı zamanda akıllı bir bahçe de sağlar. Akıllı robotik çim biçme makinesi ayrıca şok, eğim ve kaldırma sensörleri, bir LCD ekran ve çeşitli biçme programlarıyla tam donanımlıdır. PurePOWER Brushless sayesinde fırçasız motoru, kayıt edilkiten sonra 10 yıl garantilidir.

Robot çim biçme makinelerimiz bahçe işlerinizi daha da kolaylaştıracak birçok özellikle donatılmıştır. Modellerimizin size ne gibi avantajlar sunduğunu hemen öğrenin. Einhell rehberi

Bir bakışta avantajlar

Power X-Change akülü robot çim biçme makinesi

1 akü, 1.000 olasılık: Einhell'in Power X-Change akü sistemi, tek bir akü türüyle size yepyeni bir kablosuz özgürlük dünyasının kapılarını açıyor. FREELEXO serisi çim biçme robotları da akü ailesinin bir parçasıdır: Biçme işleminden sonra güçlü lityum iyon aküyü akülü tornavidaya veya akülü çit düzelticiye takın ve yola çıkın. Bu aynı zamanda akülü zincirli testereler gibi yüksek güçlü 36 V cihazlarla da çalışır. Bu arada sınır telli çim biçme robotları bahçedeki bu teldeki akım akışına göre yönlendirilmektedir. ECO Modu, çim biçme makinesi şarj istasyonuna gelir gelmez döngü sinyalini otomatik olarak kapatır. Bu, elektrik tasarrufu sağlar ve çevreyi korur.

Akıllı telefon uygulamasıyla kolay kontrol

Einhell FREELEXO robotları, bazı modellerde Bluetooth işlevi veya uygulama kontrolü sayesinde akıllı telefonunuzdan kolayca ve rahatlıkla ayarlayabileceğiniz bireysel ayar seçenekleri sunar. Bu özellik, çim robotunu istediğiniz zaman başlatmanıza, ona sabit biçme süreleri vermenize, istatistikleri görüntülemenize, yazılım güncellemelerini indirmenize ve tam gereksinimlerinize göre diğer birçok pratik ayarı tanımlamanıza olanak tanır. Bu şekilde neredeyse tamamen otomatik olarak mükemmel, iyi bakımlı bir çim alana sahip olursunuz.

Download Einhell Connect App

Çok alanlı, ikinci alan & belirli alan biçme

Bahçeniz özellikle karmaşık mı? Çimlerinizin kavisli alanlarını biçme alanına dahil etmek için "çoklu alan" işlevi de mevcuttur. Bu sayede çim robotu sadece şarj istasyonundan başlamakla kalmaz, aynı zamanda sınır telinin sizin tarafınızdan kişisel olarak tanımladığınız noktalarında da düzenli olarak çim biçmeye başlayabilir. Bahçenizde, örneğin bir patika veya araba yolu ile diğerlerinden ayrılan ikinci bir çiminiz var mı? Sorun değil! İkincil alanlar (ikinci alan) için biçme programı, ikinci bir şarj istasyonuna gerek kalmadan burada en iyi bakımı sağlar! Biçme makinesini ikinci alana taşıyın ve başlayın. Belirli bir alan biçme, bahçe mobilyaları, trambolinler veya diğer nesneler nedeniyle bahçede ulaşılması zor olan belirli alanların biçilmesine yardımcı olur. Bu fonksiyonla bu alanlar hedefli bir şekilde biçilebilir.

Aksesuarlar

Einhell çim robotlarımız teslimatta halihazırda kapsamlı aksesuarlarla donatılmıştır. Kamerasız FREELEXO'lar her zaman sınır teli, montaj kancaları, yedek bıçaklar ve bağlantı kelepçeleriyle birlikte verilir. FREELEXO CAM her zaman şarj istasyonu için bir kılavuz kablo, birkaç montaj kancası ve bağlantı kelepçesi, bazı yedek bıçaklar ve bir manyetik bantla birlikte verilir. Standart donanıma ek olarak çevrimiçi mağazamızda robot çim biçme makinelerine yönelik robot çim biçme makinesi garajı veya temizleme ve onarım seti gibi daha fazla aksesuar bulabilirsiniz. Teslimatta yer alan aksesuarların yeterli olmaması durumunda tüm yedek parçaları da yeniden sipariş edebilirsiniz. Sete bağlı olarak her zaman bir Power X-Change akü dahildir.

Robot çim biçme makineleri için ipuçları

Çimlerin korunması: Sarj istasyonuna dönüş

Hepimiz işlerin nasıl gittiğini biliyoruz... Biçmeye zamanınız olduğu zaman yağmur yağması tahmin ediliyor! Einhell'in robot çim biçme makineleri, vaktiniz olmadığında bile çim biçer. Yağmur sensörleri sayesinde hava koşullarındaki değişiklikleri algılar ve yağmur yağdığında bağımsız olarak şarj istasyonuna geri dönerler. Bu, çim robotunun temiz bir kesim sağladığı ve aynı zamanda çimleri koruduğu anlamına gelir, çünkü ıslak koşullarda çim biçmek, çim bıçaklarının zedelenmesine ve yırtılmasına neden olabilir. Yağmur dindiğinde robot çim biçme makinesi kendi başına çalışmaya devam eder ve bahçeye şekil verir. FREELEXO SMART daha da ileri gidiyor ve yağmur başlamadan önce bile şarj istasyonuna gidebilmek için mobil ağ üzerinden düzenli olarak güncel hava durumu verilerini alıyor.

Malçlama yaparak mükemmel çimlere sahip olun

Çim robotlarının çimleri düzenli ve kısa aralıklarla kestiklerinden dolayı, çimlerin kesilmesi geleneksel çim biçme makinelerine göre çok daha kısa olur. Bu nedenle biçilen çimlerin toplanıp imha edilmesine gerek yoktur, doğal malç olarak bırakılabilir. Kesilen çimlerden elde edilen besinler toprağı doğal ve çevre dostu bir şekilde doğal olarak gübreler. Malç ayrıca çim bıçaklarını ve çimin kendisini kurumaya ve donmaya karşı korur. Bu durum, çimleriniz için her mevsimde doğal, çok yönlü koruma sağlar.

Çiçek tarlalarınız güvende

Sınır telli çim robotları tamamen otonom bir şekilde ve yalnızca biçilmesi gerekenleri biçer. Biçme sırasında sınır teli, biçilecek çim ile diğer alanlar arasında net ve kesin bir sınır sağlar. Bu özellik, şarj istasyonuna dönüş yolunda robot çim biçme makinesinin istasyona geri dönüş yolunu bulmasına yardımcı olur. Bu nitelik, çiçek yataklarının, kır çiçeği çayırlarının ve hatta komşuların bahçesinin robotik çim biçme makinesine karşı güvende olduğu anlamına gelir. Bu arada, elektrik kesintisi durumunda robot, yanlışlıkla çimenlikten çıkmasını önlemek için otomatik olarak durur. FREELEXO CAM'in manyetik bandı aynı zamanda belirli alanlar için sınır görevi de görür. Bu, bahçenizde robotik çim biçme makinesinin biçmemesi gereken alanları veya nesneleri geçici olarak sınırlandırmanıza veya çitle çevirmenize olanak tanır.

Çim biçme makinesi robotunuzu her zaman güncel tutun Çim biçme makinesi robotunuz için uygun cihaz yazılımı güncellemesini burada bulabilirsiniz

Robot çim biçme makinenize yönelik hizmetler

Bahçe Kontrolü

Bir çim biçme robotu satın almak istiyorsunuz ancak hangisinin bahçenize en uygun olduğunu henüz bilmiyor musunuz? Bahçe kontrolümüzün yardımıyla doğru çim biçme makinesi modelini bulacaksınız!

Zaten bir çim biçme robotu satın aldıysanız, çim biçme robotunuzu kullanırken mümkün olan en iyi verimliliği elde etmek için bahçenizi en uygun hale nasıl getireceğiniz konusunda size tavsiyelerde bulunmaktan memnuniyet duyarız.

Kurulum Hizmeti

Zaten bir robot çim biçme makinesi satın aldınız, ancak onu bahçenize kurma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Sorun değil – kurulum hizmetimizden yararlanın ve avantajlardan faydalanın! Randevu alın ve sınır telinin kurulumunu profesyonelce gerçekleştirmek için bir teknisyen 14 gün içinde sizi ziyaret edecektir. İstenildiği takdirde profesyonel döşeme makinesi ile tel yer altına döşenebilir.

Kış Servisi

Robot çim biçme makinenizi kışın nasıl saklayacağınızdan emin değil misiniz veya soğuk kış aylarında saklayacak yeriniz mi yok? Kış Servisimiz ile soğuk aylarda çim biçme robotunuzun bakımını yaptırabilirsiniz. Robot çim biçme makinenizi servisimiz aracılığıyla ücretsiz olarak bize gönderin, içini ve dışını temizletin. Farklı Kış Servisi seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

3 yıllık Einhell ürün garantisi

Size özel ücretsiz ek hizmetimiz-  Yeni Einhell ürününüzü satın aldıktan sonraki ilk 30 gün içinde kaydedin ve uzatılmış garantiden yararlanın. Kayıttan sonra robot çim biçme makinesinin garantisi bir yıl daha uzatılarak toplam 3 yıla çıkar. 3–2–1 ve başlayın; Einhell ürününüzün seri numarasını alın ve kayıt formuna gidin!

Yedek Parça Hizmeti

Uzun vadeli, güvenilir, mükemmel uyum: Bağlı kuruluşumuz iSC GmbH size ve Einhell ürünlerinize mümkün olan tüm yedek parçaları sağlar. Yasal garanti süresinin sona ermesinden sonra bile, hasar veya aşınma ve yıpranma durumunda Einhell ürünlerinizin bakımını profesyonelce ve orijinal parçalarla yapabilirsiniz.

Tamir servisi

% 100 Einhell bağlı kuruluşu olan iSC GmbH, yalnızca yüksek kaliteli orijinal yedek parçalarla değil, aynı zamanda olağanüstü Einhell hizmeti için Einhell'in temsilcisi olarak da temsil edilmektedir. Şirket içi atölyemizde uzman tamirciler her tamir durumuyla ilgilenir ve çim biçme robotunuzun hızlı bir şekilde yeniden tam çalışmaya hazır olmasını sağlar.

En sık sorulan soruları yanıtlıyoruz Robot çim biçme makinesinin kurulumu veya hizmetleri hakkında sorularınız mı var?

SSS - Sıkça Sorulan Sorular

Burada çim biçme makinesi robotlarımıza ilişkin önemli soruların ve yanıtların bir özetini bulacaksınız.

Kurulum – Kurulumdan önce hangi hazırlıkların yapılması gerekiyor?

 • Bir kroki oluşturarak başlayın. Tüm engelleri işaretleyin ve onları nasıl korumak istediğinize dair bir plan yapın.

 • Çimlerinizi maksimum 60 mm uzunluğa kadar kesin.

 • Çim biçme makinesine zarar verebilecek veya çim biçme makinesinin zarar verebileceği tüm sabit olmayan nesneleri çimden çıkarın.

 • Yaprakların ve döküntülerin mutlaka temizlenmesi gerekmez; biçme makinesi tarafından malçlanacaklar.

Kurulum – Şarj istasyonu nereye yerleştirilebilir?

 • Sürekli güç kaynağı sağlayan bir dış mekan elektrik prizi gereklidir. Şarj istasyonundaki güç kablosu 10 metre uzunluğundadır. Güç kablosunu çim biçme alanına koymadığınızdan emin olun.

 • Şarj istasyonu düz bir yüzeye yerleştirilmelidir.

 • Sınır telini şarj istasyonunun en az 1 metre önüne ve 1 metre arkasına düz bir çizgi halinde döşemek mümkün olmalıdır.

 • Şarj istasyonunu gölge bir alana yerleştirin."

Kurulum – Sınır teli nasıl kurulabilir ve nelere dikkat edilmelidir?

Tel yüzeye veya zeminin 5 cm derinliğine kadar monte edilebilir. İlk günlerde ayarlamalara izin vermek için telin yüzeye döşenmesi tavsiye edilir. Birkaç hafta sonra tel büyümüş ve güçlükle görünür hale gelecektir. Bu konuda bile ödün vermek söz konusu değil. Zemin üstüne kurulum yaparken, telin zeminin düz olmayan kısımlarında düz bir şekilde durduğundan emin olun. Bu gibi durumlarda çim biçme makinesinin tele zarar vermesini önlemek için daha fazla mandal kullanın.

Minimum Mesafe:
Engellerden, duvarlardan, yükseltilmiş yollardan, çakıldan, ağaç kabuğu malçlarından, batık çiçek tarlalarından veya benzerlerinden en az 30 cm mesafeyi koruyun.

Köşeler:
Teli 90° köşelere döşemekten kaçının. Köşeleri her biri 45°'lik iki açıya bölün.

Eğimler:
Yokuşun üst kısmında izin verilen eğim: Minimum 30 cm mesafeyle %35.
Yokuşun alt kısmında izin verilen eğim: Minimum 40 cm mesafeyle %17. DİKKAT: Islak çim üzerinde kayma riski.

Eğimsiz  Kenarlar:
Çimlere yüksek geçişi olmayan patikalar veya teraslar için sınır teli tam kenara yerleştirilebilir.

Maksimum uzunluk:
Tüm modellerde maksimum 250 metre kablo uzunluğuna izin verilir. Sınır telinin izin verilen toplam uzunluğunun aşılması, düzgün fonksiyonun artık garanti edilememesiyle sonuçlanabilir.

Kurulum – Sınır teli şarj istasyonuna nasıl bağlanmalıdır?

Şarj istasyonunun arka tarafındaki kablo ucunun yanı sıra ön tarafındaki kablo ucunun her biri uygun terminale bağlanmalıdır. Sınır telini şarj istasyonuna bağladıktan sonra kurulumu kontrol edin ve fazla uzunlukları maksimum 10 cm'ye kadar kesin. Kabloların kesişmediğinden emin olun. FREELEXO'nuzun kullanım kılavuzunda, modelinize özel kabloyu şarj istasyonuna bağlama işlemi detaylı olarak anlatılmaktadır.

Kurulum – Dar bir geçiş için izin verilen maksimum genişlik nedir?

Geçitlerin veya koridorların minimum 140 cm (veya sınır telleri arasında 80 cm) genişliğe sahip olması ve uzunluğunun 8 metreyi aşmaması gerekir. Bu gereklilikler karşılanmazsa bu alanın güvenilir bir şekilde biçileceği garanti edilemez.

Genel – Çim biçme makinesi robotu hangi prensiple çalışır?

Çim biçme makinesi robotu rastgele prensipte çalışır. Bir engelle veya sınır teliyle karşılaştığında çim biçme makinesi yönünü değiştirir ve çalışmasına orada devam eder.
Bu yöntem, belirli bir biçme şekli tanınmasa da bahçenizin tüm alanlarının biçilmesini sağlar.
Ayrıca çim biçme makinesi, rastgele prensibinin verimliliğini artırmak için her çalışma oturumu sırasında birden çok kez spiral moda geçer.

Robot, seçmiş olduğunuz günlük çalışma aralığı dahilinde çim biçme işlemini gerçekleştirir. Önerilen süre günde 8 saattir.
Bahçenizin büyüklüğüne göre ayarlanmış uygun bir biçme süresi, güvenilir ve tutarlı bir biçme sonucu sağlar.
Akü şarjı başına metrekare cinsinden kesin kapsama alanı, bahçenin tipine ve özelliklerine göre değişir ve genelleştirilemez.

Genel – Çim biçme makinesi robotu yağmur, sıcaklık veya fırtına gibi dış etkenlere nasıl tepki verir?

Yağmur yağdığında ve yağmur sensörü etkinleştirildiğinde çim biçme makinesi robotu, çimlerin zarar görmesini önlemek için şarj istasyonuna geri döner. Genellikle yağmur robota zarar vermez.
Gök gürültülü fırtınalar sırasında, yıldırım çarpması riskini önlemek için şarj istasyonunun güç kaynağıyla bağlantısının kesilmesi tavsiye edilir.
Aşırı ısınma durumunda çim biçme makinesi robotu şarj istasyonuna döner ve soğuyana kadar duraklar. Daha sonra otomatik olarak çalışmalarına devam edecektir. Yaz aylarında çalışma saatlerini günün daha serin kısımlarına programlayın ve şarj istasyonunu gölgeli bir alana yerleştirin.

Ayrıca akü sıcaklığı 75°C'yi aşarsa çim biçme makinesi robotu şarj istasyonuna geri dönecektir. 45°C'nin üzerindeki veya 0°C'nin altındaki sıcaklıklarda şarj işlemi durdurulur ve robot şarj istasyonunda bekler. Yazın çalışma saatlerini sabahın erken saatlerine ayarlayın ve çim biçme makinesini günün en sıcak saatlerinde çalıştırmaktan kaçının. Akü veya kontrol ünitesi izin verilen sıcaklık aralığına soğuduğunda, çim biçme makinesi robotu otomatik olarak programlanan çalışmasına geri dönecektir.

Genel – Cihaz çim kenarlarını biçme işlemini gerçekleştirebilir mi?

Tüm modellerde "Kenar Biçme" işlevi bulunur; bu özellik, robotun sınır teli boyunca hareket etmesi ve çim kenarını eşit şekilde biçmesi anlamına gelir. Uygulama veya ekrana sahip modellerde bu işlev etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

Genel – Çim Biçme robotunun sesi ne kadar?

Robotun gürültü seviyesi yaklaşık 60 dB'dir (belirli modele bağlı olarak). Bu kabaca tipik bir odanın veya konuşmanın gürültü seviyesine eşdeğerdir. Çim biçme makinesi robotunun sesi normalden yüksekse bıçaklara yabancı cisimler yapışmış olabilir veya bıçaklar hasar görmüş olabilir. Normal gürültü seviyesini geri yüklemek için bıçakları temizleyin veya değiştirin.

Genel – Biçme makinesinin ne sıklıkla biçmesi gerekir?

Biçme makinesi rastgele prensipte çalıştığından, temiz bir kesim sağlamak için çimleri düzenli olarak biçmesi gerekir. Ayrıca çim kırpıntıları malç olarak bırakılır, bu nedenle çimlerin çok fazla uzamasına izin verilmemesi önerilir. Ancak her bahçe kendine özgü olduğundan kesin bir biçme zamanı belirlenemez. Genel bir kural olarak, 500 m²'lik bir alan için günlük 8 saatlik çalışmanın mantıklı olduğu düşünülebilir.

Genel – Çim biçme makinesi çocuğum veya evcil hayvanım için tehlikeli mi?

Çok sayıda sensöre ve güvenlik özelliğine rağmen dikkatli olunması tavsiye edilir. Çim biçme makinesi robotu çalışırken küçük çocuklar ve evcil hayvanlar asla bahçede gözetimsiz bırakılmamalıdır. Kiraküeri ve diğer yabani hayvanları korumak için çim biçme makinesinin çalışmasını gün batımından sonra planlamamanız önerilir.

Genel – Robot çim biçme makinesi nasıl temizlenmeli ve bakımı nasıl yapılmalıdır?

Biçme makinesinin altındaki kesme tablasını temizlemek için bahçe hortumu veya akan su kullanmayın. Çim biçme makinesi robotunun ana anahtarını kapattıktan sonra çim biçme makinesi nemli bir bezle temizlenebilir. Temizlik maddeleri veya solventler kullanmaktan kaçının ve robotu akan su altında durulamayın. Çim biçme makinesi robotunun çalışma verimliliğini korumak için bıçakları en az 3 ayda bir değiştirin. Bıçaklar hasar görmüşse derhal değiştirilmelidir. Dengesizlikleri önlemek için her zaman 3 bıçağın tamamını aynı anda değiştirin.

Genel – Çim biçme makinesi robotu ne zaman şarj istasyonuna döner?

Çim biçme makinesi robotu aşağıdaki durumlarda şarj istasyonuna geri döner:

 • Akü şarj düzeyi %30'un altına düştüğünde
 • Günlük çalışma süresi sona erdiğinde.
 • Yağmur sensörü etkinleştirildiğinde ve tetiklendiğinde.
 • Çim biçme makinesi robotu aşırı ısındığında.
 • Çim biçme makinesi robotunu manuel olarak şarj istasyonuna geri gönderdiğinizde.
 • "Kenar Biçme" veya "Nokta Biçme" modu, çim biçme makinesi tarafından ayarlanan çalışma penceresinin dışında başlatıldığında ve tamamlandığında.

Genel – Çim biçme makinesi robotunun hangi güvenlik önlemleri vardır?

Çim biçme makinesi robotu çeşitli güvenlik sensörleriyle donatılmıştır: kesim tablasının anında kapatılması için kaldırma ve eğim sensörleri, engel algılama için çarpışma sensörünün yanı sıra tel algılama ve yağmur sensörleri.
Ayrıca çim biçme makinesi robotunda, robotu ve kesme tablasını anında durdurmak için bir durdurma düğmesi bulunur.
Enerji kesintisi durumunda çim biçme makinesi robotu otomatik olarak durur.
Ayrıca çim biçme makinesi robotu, kişisel bir PIN kodu ve sesli uyarı sinyalleri aracılığıyla hırsızlığa karşı koruma özelliğine sahiptir.
Çok sayıda sensöre ve güvenlik özelliğine rağmen dikkatli olunması tavsiye edilir. Çim biçme makinesi robotu çalışırken evcil hayvanlar ve küçük çocuklar asla bahçede gözetimsiz bırakılmamalıdır.

Servis – Çimlerim dengesiz bir şekilde biçiliyor, çim bıçakları yırtılıyor ve çimlerin rengi değişiyor. Sebebi ne olabilir?

İlk önce bıçakları kontrol edin. Çok körelmişlerse çimler düzgün şekilde biçilemez. Bu durum, çim bıçaklarının yırtılması ve yıpranması nedeniyle çimlerin beyazımsı bir renginin değişmesine neden olur.

Servis – PIN'imi unuttum. Ne yapabilirim?

Çim biçme makinesi robotunuzun PIN kodunu unuttuysanız veya yanlış girdiyseniz  istediğiniz zaman yeni bir PIN talep edebilirsiniz. Ancak bu işlem FREELEXO'nuzun faturasını ve seri numarasını gerektirir. Ayrıca üzerinde veri bulunmayan bir USB belleğe ihtiyacınız olacak. USB belleği robot çim biçme makinenize takın ve çim biçme makinenizin kullanım kılavuzunda belirtilen talimatları izleyin. FREELEXO, işlem sırasında bilgisayarda kolayca açabileceğiniz bir PUK'u (Kişisel Blokaj Açma Anahtarını) USB belleğe bir metin dosyası (.txt) olarak kaydedecektir. Daha sonra müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin ve yeni bir PIN alabilmek için PUK'u belirtin.