Einhell'in 60 yılı

Güney Bavyera'daki küçük bir atölyeden küresel bir oyuncuya.

Einhell Germany AG 2024 yılında 60. faaliyet yıl dönümünü kutluyor. Geriye dönüp bakıldığında şirket etkileyici bir başarı hikayesine sahip: Güney Bavyera'da küçük bir atölyeden akülü aletler ve bahçe ekipmanları pazarında lider bir küresel oyuncuya dönüşüm.
1964'teki kuruluşundan bu yana Einhell, dünya çapında 2.700'den fazla çalışanı olan uluslararası bir şirketler grubuna dönüşmüştür. Yaklaşık 50 alt şirketi ile grup halihazırda 100'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Einhell başarı hikayesi

1964

Josef Thannhuber, dayısı Hans Einhell'in "Hans Einhell GmbH" şirketini devraldı.

1968

Avrupa ve Asya'da faaliyet gösteren farklı üretim tesisleriyle dış dünyaya açılmaya başladı. 

1987

Orta ölçekli aile şirketi, uluslararası anonim şirket "Einhell AG" haline geldi.

2015

Başarılı Power X-Change platformunun tanıtımı. 2017 Einhell 500 milyon € satış rakamına ulaştı.

2019

Einhell Welt 55. yıldönümünde açıldı

2022

Einhell ilk kez 1 milyar € ciroya ulaştı.

2024

Büyük bir yıldönümü yaklaşıyor: Einhell 60 yıllık başarısını kutluyor!

Bu yıl 2 Haziran 2024'te 60. yıldönümümüzü kutlamak istiyoruz ve sosyal medya kanallarımızda harika promosyonlar ve yarışmalar planlıyoruz.

Josef Thannhuber

Şirketin kurucusu

Bir çalışanla başladık ve ilk yıl sadece 60.000 DM ciro yaptık. Bugün geriye dönüp düşündüğümde, bu tek kelimeyle inanılmaz. Çok zorlandığımız zamanlar oldu ama yine de cesaretle ilerledik. Farkında olmadan küresel bir şirket olmuştuk, zira bu terim ancak çok sonraları ortaya atıldı. Hayal, tutku ve yaptığımız işe olan sarsılmaz inancımız bizi bugün olduğumuz kişi yaptı. Bugün şirkete baktığımda, her şeyin nasıl geliştiğinden ve şu anda akülü cihazların önde gelen tedarikçilerinden biri olmamızdan çok büyük bir memnuniyet duyuyorum.

Andreas Kroiss

CEO

„2009 yılında Avustralya'ya yaptığım bir iş gezisinde, akülü cihazlara yönelik eğilim orada zaten açıkça fark ediliyordu. Avrupa'da, akülü vidalamalar dışında, kendin yap sektöründe akülü aletlerle kimse ilgilenmiyordu çünkü müşteriler performansları ve dayanıklılıkları konusunda ikna olmamıştı. Ama ben bu fikre inandım ve ekibimizle birlikte daha da geliştirdik!“

Felsefemiz Güvenilir kalite ve birinci sınıf hizmet ile benzersiz fiyat-performans dengesiyle iş yerinde özgürlük ve memnuniyet sağlıyoruz.

Biz Einhell'iz

Akülü cihaz konusunda uzmanlık

Einhell Germany AG, merkezi Landau an der Isar'da bulunan orta ölçekli bir şirkettir. Einhell markası 60 yıldır ev, bahçe ve atölyelerdeki işlerde DIY meraklıları ve zanaatkarlar için çözümler anlamına geliyor. Akülü tornavida için A'dan Zımba makinesi için Z'ye kadar Einhell, 100'den fazla ülkede ve yaklaşık 50 yan kuruluşta yenilikçi ürünler geliştirmekte ve satmaktadır.

Josef Thannhuber 1964 yılında tek başına bir işadamı olarak işe başladığından beri, şirket büyüyerek dünya çapında 2.700'den fazla çalışanı olan saygın bir işveren haline geldi. Ancak Einhell çok daha fazlasını temsil ediyor: Başkaları daha yeni gelmişken biz devam edenleriz. En iyi fiyat-performans oranında basit çözümlerle, kalite ve güvenilir hizmet sunan firmayız. İşlevsel ürünler ve yeniliklerle ilham veren ve müşterilerimizin kişisel özgürlüğü için sınırsız olanaklar yaratanlarız.

Bir aile şirketinin başarı öyküsü

Hans Einhell 1964 yılında yeğeni Josef Thannhuber'den şirketi devralmasını istediğinde, genç girişimcinin nasıl bir başarı hikayesi yazacağı hakkında hiçbir fikri yoktu. Bugün, 60 yıl sonra, Einhell Germany AG bulunduğu sektörün önde gelen uluslararası tedarikçilerinden biridir. Onlarca yıllık sıkı çalışma, yorulmak bilmeyen bağlılık ve girişimci öngörü karşılığını verdi.

 

Harika bir öykünün özeti

Einhell Turkey Dış Tic. A.Ş.

Einhell Turkey Dış Tic. A.Ş. Merkezi Almanya’da bulunan ve 1964 senesinden bu yana Elektrikli El Aletleri ve Bahçe ekipmanları konusunda 90’ın üzerinde ülkede faaliyet yürüten ve dünya genelinde 2700’ün üzerinde çalışanı bulunan Einhell Germany AG’nin Türkiye kuruluşudur.

Einhell markasının Türkiye faaliyetleri, sektörde satış tecrübesi bulunan İntratek A.Ş. ile yapılan iş birliği ile gerçek manada başlamış ve sonrasında satınalma ile sektöründe Türkiye pazarına doğrudan yatırım yapan ikinci Alman markası olmuştur.

Marka geniş ürün yelpazesini ve hizmetlerini Türkiye genelinde konusunda tecrübeli çalışanları ve yaygın bayi/servis kanalları aracılığı ile müşterilerine ulaştırmaktadır.

Einhell Turkey Zaman Çizelgesi:

  • 2007'de Einhell İntratek A.Ş. olarak faliyete başladı
  • 2015’de %100 Alman iştiraki oldu