Einhell robot çim biçme makinesini keşfedin

Çim biçme zamanınızı boş zamana dönüştürün

Kendiniz biçmek zorunda kalmadan güzelce korunan yeşil bir çim ister misiniz? Her şeyi yeni robot çim biçme makineleri serimizdeki farklı cihazlara bırakın. İster küçük, ister geniş bir çim alanınız olsun: farklı robot çim biçme makinesi modelleri, aksesuar kitleri ve ayar seçenekleri ile her bahçe için doğru robot bizde. Teknoloji hayranları Freelexo modellerini bir uygulama aracılığıyla cep telefonunundan kontrol edilebilir. Halihazırda Power X-Change akü ailesinin bir parçası olanlar için Power X-Change  robot çim biçme makineleri de var: Freelexo! Akülü vidalama, akülü kenar kesme makineleri vb. kullandığınız aküleri takmanız yeterlidir; robot çim biçme bahçenizde bağımsız olarak çalışacaktır.

Çim biçmede yeni bir çağ başladı! Bırakın Freelexo çimleri sizin için biçsin.

Robot çim biçme kurulum videosu

Einhell robotlu çim biçme makinesine genel bakış

FREELEXO 500 BT
robotic lawn mower

FREELEXO 500 BT

İnteraktif olan. Bluetooth sayesinde, Einhell connect uygulama kontrolü aracılığıyla Freelexo BT için bireysel ayar seçenekleri mevcuttur.

• Power X- Change akü sisteminin bir parçası

• Sınırlandırılmış alanlar için Çoklu Alan Özelliği

• Einhell connect uygulama kontrolü ile Bluetooth üzerinden bireysel ayar seçenekleri

• Çalışma süresi, Einhell connect uygulama ve tuş takımı aracılığıyla kişiselleştirilmiş zaman aralıklarında programlanabilir

• %35'e kadar eğim

• Yağmur sensörü

• Darbe, eğim ve kaldırma sensörlü güvenlik sensör sistemi

• Kesme yüksekliği ayarı (20 - 60 mm)

• PIN kullanımı sayesinde hırsızlığa karşı koruma

Şu anda size bir akü, sınır teli ve montaj kancalarıyla birlikte Freelexo'yu sunuyoruz: FREELEXO

• 130 m sınır teli, 190 kanca, 3 bıçak, 4 klemens ve 1 x 2,5 Ah Akü

Bir bakışta avantajlar

1 akü 1000 olasılık

Einhell'in Power X-Change akü sistemi, tek bir akü tipiyle 300'den fazla cihazla size kablosuz özgürlüğün tüm dünyasını açar. Freelexo serisi çim biçme robotları da akü ailesinin bir parçasıdır: Biçme işleminden sonra, PXC aküyü, diğer PXC ürünlerinize takmanız yeterlidir. Hemen çalıştırabilirsiniz! Bu aynı zamanda akülü zincirli testereler gibi yüksek güçlü 36 V cihazlarla da çalışır. En iyi yanı, bir akü (veya 36 V cihazlar için iki) satın aldığınızda, herhangi bir ek cihazı 'solo' satın alabilmenizdir. 'Solo' cihazlar, akü veya şarj cihazı olmadan  gelir. Yalnızca çevreyi değil aynı zamanda cüzdanınızı da korur.

Freelexo: Akıllı telefon Uygulaması ile rahat kontrol

 • Freelexo Robotik Biçme Makinesi, Bluetooth işlevi kullanılarak tam gereksinimlerinize göre programlanabilir. Biçme programlarını ayarlayabilir, yağmur ve kenar biçme fonksiyonlarını etkinleştirebilir, istatistikleri görüntüleyebilirsiniz.
 • Pratik Einhell connect akıllı telefon uygulamamızı kullanarak, neredeyse tamamen bağımsız bir şekilde zahmetsizce güzel çimler elde edebilirsiniz.

Çoklu alan

Çoğu bahçe sadece kare bir çim alandan oluşmaz, çoğu zaman engeller ve dolambaçlı alanlar ile çok karmaşıktır. Çimlerin bu kısımlarını normal biçmeye dahil etmek için artık "Çoklu Alan" işlevine sahipsiniz. Bu sayede robot çim biçme makinesi sadece şarj istasyonundan başlamakla kalmaz, aynı zamanda bahçedeki sınır telinin özel olarak tanımlanmış noktalarında düzenli olarak çalışmaya başlayabilir. Bu, bahçenizin tüm alanlarında tek tip bir kesim modeli elde etmenize yardımcı olacaktır.

Çimlere karşı nazik: yağmur yağdığında şarj istasyonuna geri dönüş

Hepimiz işlerin nasıl gittiğini biliyoruz... Çim biçmeye vaktin olur olmaz yağmur yağar! Einhell'in robot çim biçme makineleri, zamanınız olmadığında bile biçer ve yağmur sensörü sayesinde havadaki değişiklikleri algılayabilir ve yağmur yağdığında bağımsız olarak şarj  istasyonuna geri dönebilir. Bu, robot çim biçme makinesinin temiz bir kesim sağladığı ve aynı zamanda çimi koruduğu anlamına gelir, çünkü ıslak koşullarda çim biçme, çim bıçaklarının deforme olmasına neden olabilir. Yağmur durduğunda robot çim biçme makinesi kendi kendine çalışmaya devam eder ve bahçenizi eski haline getirir.

Malçlama ile mükemmel çimi elde edin

Robot çim biçme makineleri, çimleri düzenli ve kısa aralıklarla kestiğinden, çim kalıntıları, yalnızca birkaç haftada bir yapılabilen benzinli çim biçme makineleri ve benzerleri gibi geleneksel çim biçme makinelerine kıyasla çok daha kısadır. Bu nedenle biçilen çimlerin toplanıp atılması gerekmez, doğal çim gübre olarak bırakılabilir. Kesilen çimlerden elde edilen besinler, toprağı humus şeklinde doğal olarak besler. Malç ayrıca çim sapını ve çimlerin kendisini kurumaya ve donmaya karşı korur. Bu size her mevsimde çimleriniz için doğal ve çok yönlü koruma sağlar.

Manyetik sınır telleri sayesinde ekili alanlarınız güvende

Sınır tellerine sahip robot çim biçme makineleri, tamamen bağımsız olarak ve yalnızca biçilmesi gerekenleri biçer. Biçme sırasında sınır teli, biçilecek çim ile diğer alanlar arasında net ve kesin bir sınır sağlar. Manyetik tel robot çim biçme makinesinin şarj istasyonuna geri dönüş yolunu bulmasına yardımcı olur. Bu, robot çim biçme makinesinin manyetik tel ile çevirili alan dışında ekili alanlara zarar vermesini önler. Bu arada, bir güç kesintisi durumunda, robotun yanlışlıkla çimden ayrılmasını önlemek için otomatik olarak durur.

Robot çim biçme makineleri hakkında en sık sorulan sorularınızı yanıtlıyoruz Robot çim biçme makineleri hakkında sorular ve cevaplar

Robot çim biçme makineniz için servisler ve aksesuarlar

Hizmetlerimiz

Robot çim biçme makineniz için mükemmel hizmet

"Bahçe kontrolü" ile size mükemmel robot çim biçme makinenizi bulma imkanı sunuyoruz. Doğru biçme makinesini buldunuz ve robot çim biçme makinesinin kurulumunu uzmanlara mı bırakmayı tercih edersiniz? Öyleyse servisimiz robotik çim biçme makinenizi kurmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca çim biçme makineniz için kış servisi ve aksesuarları da sunuyoruz.

Aksesuarlar

Robot çim biçme makineniz için geniş bir aksesuar yelpazesi

Ek sabitleme kancalarına mı ihtiyacınız var veya biçilecek çim alanı genişletmek mi istiyorsunuz? Bağlantı kelepçelerinden sınır teline, kancalara ve yedek bıçaklara kadar robotunuz için ihtiyacınız olan her türlü yedek parçayı Merkez teknik servisimizde bulabilirsiniz.

Robot çim biçme makineniz için donanım yazılımı

Robot Çim Biçme Makinenizin donanım yazılımı nasıl güncellenir?

Sıkça Sorulan Sorular

Robot çim biçme makinesi hangi çalışma prensibini takip eder?

 • Robot çim biçme makinesi rastgele ilkesine göre çalışır. Biçme makinesi bir engele veya sınır teline çarparsa, farklı bir yöne döner ve çalışmaya devam eder.
 • Bu, bahçenizin tüm alanlarının biçilmesini sağlar.
 • Rastgele ilkesinin verimliliğini artırmak için robot çim biçme belirli aralıklarla sarmal moda geçer.

Çim biçme davranışı nasıldır?

 • Robot çim biçme makinesi, kendisi için seçtiğiniz çalışma aralığı boyunca biçer.
 • Biçme makinesi rastgele prensibini kullanarak çalışır, bu nedenle bir kesme modeli tanınamaz.
 • Bahçenizin boyutuna göre uygun bir biçme süresi ayarlanmalıdır.
 • Akü değişiminde kaç metrekare biçilebileceğine dair kesin bilgi bahçenizin türüne ve durumuna bağlıdır ve genel bir tahmin yapılamaz.

Robot çim biçme makinesi dış etkilere nasıl tepki verir?

 • Yağmur yağdığında ve yağmur sensörü etkinleştirildiğinde, çimlere zarar vermemek için robot çim biçme makinesi şarj istasyonuna döner.
 • Fırtınalı havalarda, yıldırım çarpması riskini önlemek için şarj istasyonunun elektrik bağlantısı kesilmelidir.
 • Sıcak havalarda robot çim biçme makinesi şarj istasyonuna döner ve soğuyana kadar orada bekler. Biçme makinesi daha sonra otomatik olarak tekrar çalışmaya başlar. Yaz aylarında çalışma saatlerini günün daha serin zamanlarına ayarlamalı ve şarj istasyonunu gölgeli bir alana yerleştirmelisiniz.

Çim biçme makinesinin hızı nedir?

 • Biçme makinesi  Düz yüzeylerde yaklaşık 33 cm/saniye, bu da yaklaşık 1,3 km/saattir. Bu, yürüme hızından biraz daha yavaştır.

Cihaz kenar kesme yapabilir mi?

 • Tüm modellerde "kenar biçme" işlevi vardır; bu, robotun sınır teli boyunca hareket ettiği ve çim kenarını eşit şekilde biçtiği anlamına gelir. Freelexo ve Freelexo+ modelleri ile Einhell connect uygulamasında kenar biçme ayarını seçebilirsiniz. GC-RM 500 modeli ile yazılım, çim kenarını haftada bir kez otomatik olarak biçer.

Çim biçme makinesi ne kadar gürültülü?

 • Robotun sesi 59,4 dB'dir. Bu, sessiz bir konuşma ile aynı seviyededir. Robot çim biçme makinesinin sesi normalden daha yüksekse, bıçaklara yabancı cisimler takılmış olabilir veya bıçaklar zarar görmüş olabilir. Bıçakları temizledikten veya değiştirdikten sonra motor sesi normale dönmelidir.

Çim biçme makinesi ne sıklıkla biçmelidir?

 • Çim biçme makinesi rastgele bir çalışma prensibi izlediğinden, temiz bir kesim sağlamak için çimleri düzenli olarak biçmelidir. Ayrıca kesilen çimler malç olarak yerde kalır ve bu nedenle çimlerin çok fazla uzatılmaması önerilir. Ancak her bahçe kendine has olduğu için kesin bir biçme aralığı vermek mümkün değildir. Bir tavsiye olarak, haftada yaklaşık altı gün kullanmak mantıklıdır.

Çim biçme makinesi evcil hayvanlar için tehlike oluşturur mu?

 • Çok sayıda sensör ve güvenlik cihazı olmasına rağmen dikkatli olunması önerilir. Robot çim biçme makinesi çalışırken evcil hayvanlar asla bahçede başıboş bırakılmamalıdır. Kirpi ve diğer vahşi hayvanları korumak için, çim biçme makinesinin çalışma saatlerinin gün batımından sonra ayarlanmaması önerilir.