Einhell'in pnömatik matkapları delme, kalafatlama ve keskileme işlerini kolaylaştırır. Geleneksel matkapların performanslarının sınırlarına ulaştığı yerlerde, Einhell dpnömatik matkap tam "çığır açmayı" başarır. Tuğla, taş veya betonda çalışıyor olsanız da, alet, pnömatik darbe mekanizması sayesinde neredeyse delinmesi mümkün olmayan malzemelerin içinden geçebilir. Güçlü strokları ve motorları, her türlü inşaat malzemesini kolaylıkla delmesine olanak tanır. İster kırıcı matkap ister pnömatik matkap olsun, kablolu veya kablosuz olsun, Einhell ürünleriyle her türlü inşaat sahasındaki en büyük ve en ağır engellerin üstesinden gelebilirsiniz.

Einhell'in farklı pnömatik matkapları ve kırıcıları yelpazesi

Akülü pnömatik matkap

Einhell akülü pnömatik matkaplar, evde geleneksel bir matkabın yapamayacağı delme işleriniz olduğunda mükemmeldir. En sert duvarlarda delme ve keskileme de akülü pnömatik matkaplar için kolay bir iştir. Ayrıca kalafatlama işi için de mükemmeldirler. Einhell'in akülü pnömatik matkap modeli, modele bağlı olarak beş farklı fonksiyon sunar: Delme, darbeli delme, sabitleyicili veya sabitlemesiz keskileme veya uç adaptörüyle vidalama, akülü pnömatik matkapla her şey mümkündür. Power X-Change sistemi sayesinde, Einhell'in akülü pnömatik matkapları da kesintisiz çalışmaya karşı çok dayanıklıdır.

Kablolu pnömatik matkap

Pnömatik matkabın tek seferde uzun süre kullanılacağı daha uzun ve daha kapsamlı projeler planladıysanız, kablolu bir alet sizin için özellikle uygundur. Pnömatik matkap kabloluysa, daha uzun bir süre boyunca delme veya keski yapabilir ve akü şarj süresinden tasarruf edebilirsiniz. Dolayısıyla, daha uzun ömürlü projeler planlıyorsanız ve yakınınızda her zaman bir elektrik prizi veya uygun uzatma kablosu varsa, kablolu matkap sizin için doğru seçimdir.

 

Tadilat çalışmaları için kırıcı

Einhell'in kırıcıları Tadilat çalışmaları için vazgeçilmezdir ve beton gibi sert malzemeleri kırmak için mükemmeldir. Kırıcıyla zemin ve duvarlardaki fayansları kolayca çıkarabilir ve kesebilir, duvarda delikler açabilir, küçük tuğla duvarları yıkabilir ve betonu kesebilirsiniz. Güçlü kırma performansı sayesinde kırıcı, özellikle gaz, su ve elektrik tesisatları gibi çok çeşitli keski ve kalafatlama işleri için uygundur.

Pnömatik matkaplarımız ve kırıcılarımız, ağır işlerde keskileme, kalafatlama ve delme işlerini sizin için kolaylaştıran bir dizi pratik fonksiyon sunar. Burada bireysel modellerimizin sizin için ne gibi özel işlevler hazırladığını öğrenebilirsiniz. Einhell pnömatik matkap kılavuzu

Neden Einhell'in pnömatik matkabını seçmelisiniz?

Einhell'den pnömatik matkap ve kırıcılar satın almak, işinizi kolaylaştıran güvenilir bir alet ve aynı zamanda çeşitli şekillerde kullanılabilecek çok yönlü bir alet anlamına gelir. Sadece yüksek kaliteli ürünlerle değil, aynı zamanda mükemmel fiyat-performans oranıyla da etkileyiciyiz. İşte onları bu kadar özel kılan şey:

Güçlü akü sistemi

Einhell'in pnömatik matkapları özellikle güçlü, dayanıklı ve Power X-Change akü sistemi sayesinde kullanımı da çok pratik ve esnektir. Şarj edilebilir akülsüyle size aynı zamanda her türlü işin üstesinden gelme avantajını da sunar. Güç bağlantısı veya uzatma kablosu düşünmenize gerek kalmadan işlerinizi yapın.Ayrıca, şarj edilebilir aküsüyle de özellikle güvenlir bir matkaptır çünkü çalışırken kablonun matkaba sıkışma riskiyle karşı karşıya kalmazsınız. Ergonomik tutma yeri sayesinde , cihazların kullanımı çok rahattır. Einhell matkapları özellikle sert kaya üzerinde de çalışmaya uygundur ve geleneksel bir matkapla karşılaştırıldığında çok az çaba gerektirir. Modern ve yenilikçi teknoloji sayesinde, Einhell pnömatik matkaplar size bir matkaptan daha fazla işlev sunar ve cazip bir fiyat-performans oranıyla etkileyicidir.

Einhell pnömatik matkaplar, Power X-Change akü sistemi veya kablolu güç kaynağıyla sizin için stoklarımızda mevcuttur. Taşıma ve saklama kutusuyla birlikte gelir. Akü ve şarj cihazının yanı sıra delme işlemi sırasında daha iyi görebilmenizi sağlayan akü ışığı gibi diğer aksesuarları da cazip bir fiyata ayrı olarak temin edebilirsiniz.

Daha uzun çalışma süresi ve daha fazla güç

Kömürsüz motor, geleneksel karbon fırçalı motorlara kıyasla size daha uzun çalışma süreleri ve daha fazla güç sağlar. Modeller, aleti kolayca değiştirmenize olanak tanıyan SDS-Plus alet tutucusu veya SDS-max alet tutucusu ile donatılmıştır. Bu sayede projelerinizde pnömatik matkabınız için doğru matkap ucunu veya keskiyi kolayca seçebilirsiniz.

Rahat delme için özellikler

Ergonomik sapları sayesinde kırıcı delicilerin kullanımı oldukça rahattır ve sessiz, sürekli delme, keskileme ve kalafatlama işlemlerine olanak sağlar. Sağlam metal derinliği mesnedi kademesiz olarak ayarlanabilir. Matkaba entegre LED ışık, çalışma yerinizin her zaman iyi aydınlatılmasını ve böylece özellikle hassas ve doğru çalışabilmenizi sağlar.

Kırıcılar: esnek ve güvenilir

Kırıcıdaki SDS-max alet tutucusu veya SDS-hex alet tutucusu, aletin değiştirilmesini kolaylaştırır ve uygulamaya bağlı olarak doğru aleti (örneğin matkap ucu ve keski) takabilirsiniz. Einhell'in kırıcıları, ek tutamak 180° ayarlanabildiğinden, kırıcının her türlü çalışma durumuna uyarlanmasına olanak sağlaması için özellikle esnek olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca kırıcı sahip olduğu kauçuk kablo sayesinde kısıtlama olmadan üç metre yarıçapa kadar çalışma imkanı sağlar. Kırıcı birlikte verilen keski sayesinde hemen kullanıma hazırdır. Kırıcı pratik bir taşıma ve saklama kutusuyla birlikte gelir.

Pnömatik matkaplarınızdan ve kırıcılarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak ipuçları

Korumayla çalışma

Einhell darbeli matkapla çalışmaktan keyif almanız ve tüm planlarınızı ve projelerinizi hayata geçirebilmeniz için hangi aksesuarlara ihtiyacınız olacağını burada bulabilirsiniz. Bir inşaat sahasında, pnömatik matkapla çalışırken çok fazla toz ve kıymık havaya saçılır. Bu nedenle matkapla çalışırken yüzünüzü özellikle korumanız önemlidir. Solunum yollarınızı ve gözlerinizi korumak için gözlük takanlar için bile koruyucu gözlükler ve uygun solunum koruması gereklidir. Ayrıca, yüksek gürültü seviyesi kulaklarınıza çok fazla yük getirebileceğinden, pnömatik matkapla çalışırken daima işitme koruması takmanızı tavsiye ederiz.

Aracın çok yönlülüğünden en iyi şekilde yararlanma

Einhell'in pnömatik matkapları  ve kırıcıları her türlü görevin üstesinden gelebilir. Matkapların başarısız olduğu durumlarda, döner darbeli matkaplar tuğla, taş veya beton gibi en sert malzemeleri kolaylıkla delip geçebilir. Ancak döner darbeli matkaptan en iyi şekilde yararlanmak için işe uygun matkap ucunu veya keskiyi seçerek başlamanız önerilir. Einhell blogumuzda projeniz için hangi matkap ucunun veya keskinin doğru seçim olduğunu öğrenebilirsiniz.