İster yeni bir eve taşınıyor olun, ister sadece kendi dört duvarınıza temiz hava soluyun; duvarlarınıza yeni bir boya dokunuşu, mobilyaları cilalamanın ve Kendin Yap (DIY) projelerindeki diğer boyama işlerinin ortak bir noktası var: İhtiyacınız olan bol zaman ve doğru kit. Einhell boya püskürtme makinesiyle boyama ve cilalamayı çok daha kolay hale getirebilirsiniz! Ulaşılması zor alanlardaki meşakattli astarlama ve rulo ve fırçaların zaman alıcı temizliği, boya püskürtme sistemleriyle artık geçmişte kaldı. Pratik püskürtme makineleriyle yere yakın çalışmak ve başınızın üstünde boyama yapmak çocuk oyuncağıdır. Boya, vernik ve perdah üzerine mümkün olduğunca az malzeme kullanarak hızlı, eşit ve temiz bir şekilde püskürtebilirsiniz; üstelik bu aynı zamanda sırtınıza, boynunuza ve omuzlarınıza da zarar vermez. Hayatınıza biraz renk katmak bundan daha kolay olamazdı!

Einhell'in farklı boya püskürtme sistemleri

Kablolu ve kablosuz akü ile çalışan boya püskürtme makineleri

Artık kablolara takılmanıza veya en yakın elektrik prizini aramanıza gerek yok. Einhell TC-SY 18/60 Li-Solo akülü boya püskürtme sistemi ile kablosuz özgürlüğü deneyimleyebilir ve sonsuz genişlikteki hareket alanının keyfini çıkarabilirsiniz. Her zaman elektrik prizine erişiminizin olduğu alanlarda boya püskürtme makinenizle çalışıyorsanız, Einhell'in verimli elektrikli boya püskürtme sistemine ulaşabilirsiniz. Örneğin bahçe çitinizi mümkün olduğunca az çaba harcayarak yeniden boyamak istiyorsanız, Power X-Change serisindeki akülü boya püskürtme tabancası size birçok avantaj sunar. Ayrıca güçlü aküyü Power X-Change ailesindeki tüm cihazlarla da birleştirebilirsiniz.

Farklı malzemeler için boya püskürtme sistemleri

Farklı malzemeler farklı viskozitelere sahiptir; örneğin tüm Einhell boya püskürtme sistemleri, düşük viskoziteli sıvı dezenfektanını eşit şekilde püskürtmek için uygundur, bu nedenle geniş alanlar üzerindeki masalar, sıhhi tesisatlar veya korkuluklar gibi yüzeyleri dezenfekte etmek için kullanılabilir. Tüm Einhell boya püskürtme makineleri, suda çözünen ve solvent bazlı boyalar, vernikler, ahşap koruyucular ve yağlar için de uygundur.

Ancak iç mekanlarda daha kalın duvar boyası püskürtmek istiyorsanız TC-SY 600 S veya TC-SY 700 S boya püskürtme sistemlerini tercih etmelisiniz.

Farklı geniş yüzey alanları için boya püskürtme makineleri

Ne kadar yüzeye boya, cila, vernik veya dezenfektan püskürtmek istediğinize bağlı olarak doğru cihazı seçmeniz gerekir. Daha küçük ve orta büyüklükteki alanlar için daha az motorlu ve dağıtım gücüne sahip TC-SY 18/60 Li-Solo, TC-SY 400 P ve TC-SY 500 P gibi  el tipi boya püskürtme sistemi yeterlidir.

Büyük ve zaman alan projeler için TC-SY 600 S ve TC-SY 700 S boya püskürtme sistemlerini öneriyoruz. 500 Watt'ı aşan motor gücü ve dakikada 600 ml'yi aşan bir püskürtme oranıyla yarı sabit püskürtme makineleri, kalın malzemelerde ve geniş yüzeylerde bile hızlı, tam kapsamlı boya uygulamasına olanak tanıyor.

Boya püskürtme makinelerimiz boyama ve cilalama işlerini sizin için kolaylaştıran bir dizi fonksiyon sunar. Hangi avantajları sunduğunu ve neden bir fırçaya ihtiyacınız olmadığını buradan öğrenin. Einhell boya püskürtme kılavuzu

Boya püskürtme makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Farklı boya püskürtme makineleri arasında karar vermek her zaman  basit bir iş değildir. Aşağıda Einhell boya püskürtme sistemlerinin avantajlarını ve satın alırken dikkate almanız gereken kriterleri açıklıyoruz.

Mükemmel boya uygulaması

İster ahşap yüzeylerde ister iç duvarlarda olsun, Einhell'in boya püskürtme tabancaları mükemmel, pürüzsüz sonuçlar sağlar; duvarlarınızı hiç bu kadar hızlı ve kolay boyamamıştınız! Entegre boya hacmi kontrolü ile havayı ve boya hacmini kademesiz olarak kontrol edebilir, yüzeye ve çalışma hızınıza göre ayarlayabilirsiniz. Dikey, yatay ve daire şeklindeki ayarlanabilir hava başlığı ile esnek ve yaratıcı bir şekilde çalışabilirsiniz. Vernik, sır veya duvar boyası gibi farklı kalın veya ince malzemeler için uygun nozullar da temin edilmektedir.

Yeterli eylem alanı

Boya püskürtme sistemi satın alırken önemli bir faktör çalışma alanıdır. Tüm köşe ve kenarlara eşit miktarda boya püskürtebilmek için çalışırken rahat hareket edebilmeniz avantajdır. Püskürtücü satın alırken kablo ve hortumun mümkün olduğu kadar uzun olduğundan emin olun veya akülü boya püskürtme makinesi satın alın. Boya kabının boyutu da seçiminizde belirleyici bir rol oynar, çünkü kap ne kadar büyük olursa, onu o kadar az doldurmanız gerekir. Uyumlu bir kapak aynı zamanda içerideki boyanın kurumasını da önler.

Basit temizlik

Çalışmadan sonra boya rulolarının ve fırçaların temizlenmesi can sıkıcı ve zaman alıcıdır. Einhell boya püskürtme tabancalarının temizlenmesi çok daha kolaydır. Boyayla temas eden tüm parçaları temizlemek için püskürtme başlığı kolayca çıkarılabilir. Boya püskürtme tabancanıza uyumlu temizleme fırçası ve temizleme iğnesi de dahildir. Bu, boya püskürtme tabancalarındaki cila, duvar boyası veya diğer kalıntıları temizleyebileceğiniz ve böylece püskürtme tabancanızı bir sonraki kullanımınızda en iyi sonuçları elde edebileceğiniz anlamına gelir.