Ağaçların ve çitlerin bakımı bazen özellikle de yüksek yerlerdeki yorucu kesme işlerinden dolayı bahçenizde halletmeniz gereken en yorucu görevlerden biridir. Bahçe için çok amaçlı testereler ve çok amaçlı aletler (yüksek budayıcılar ve teleskopik çit düzelticiler) ile sorunlu dalları kaldırmak ve yoğun dallanmış ağaç tepeleri veya uzun çitler üzerinde çalışmak daha kolaydır. Pratik uzun testereler ve çok amaçlı aletler, hem kablosuz özgürlüğe sahip Power X-Change akü modelleri hem de güçlü elektrikli bahçe aletleri olarak yüksek performans ve kolay kullanımlarıyla etkileyicidir. Teleskopik kolla, hızlı ve hassas kesme sonuçları elde etmek için direk testerenizi veya çok amaçlı aletinizi kolayca uyarlayabilirsiniz. En zorlu bahçe işlerini bile eğlenceli hale getiriyoruz!

Einhell'in farklı yüksek testereleri ve çok amaçlı alet çeşitleri

Akülü yüksek testereler

Ağaçlarınızı budayarak canlı görünmelerini mi istiyorsunuz? O halde işinizi kendiniz kolaylaştırın ve Einhell'den aküyle çalışan bir yüksek testere alın! Küçük motorlu testere, teleskopik kol sayesinde yüksek dallara bile ulaşabilir. Herhangi bir aküin herhangi bir sistem aracı ve şarj cihazıyla birleştirilebildiği güçlü Power X-Change akül sistemi ile tamamen özgürce ve kablosuz çalışabilirsiniz. Kaliteli kılıç ve sağlam testere zinciri, otomatik zincir yağlamayla birlikte, akülü yüksek testere budama makinenizden uzun süre keyif almanızı sağlar.

Akülü veya benzinle çalışan çok amaçlı el aletleri

Bahçenizdeki ağaçları budamanız gerekiyor ve çitler de büyümüş mü? Einhell'in çok amaçlı aletleri hem yüksek testere hem de teleskopik çit düzeltici olarak çalışabilir. Yani iki aleti bir arada alıyorsunuz - hem de rakipsiz bir fiyata! Hala daha fazlasını mı istiyorsun? O halde GE-LM 36/4'ü 1 arada Li-Solo akülü çok amaçlı el aletine veya GC-MM 52 | AS benzinli çok amaçlı el aleti, geniş aksesuar yelpazesi sayesinde yalnızca uzunlamasına testere budama makinesi ve çit budama makinesi olmakla kalmaz, aynı zamanda bıçaklı veya kesme ipliğine sahip çim budama makinası olarak da işlev görür.

Elektrikli yüksek testereler

Akü ömrü veya şarj süreleri konusunda endişelenmeden kısa sürede çok sayıda ağacı kesmek mi istiyorsunuz? Bu amaçla geleneksel kablolu yüksek testerelerini de öneriyoruz. Güç bağlantısı ve uzatma kablosu mevcutsa, Einhell'in güçlü elektrikli budama testereleriyle uzun ve yorucu çalışmalarda bile mükemmel kesme sonuçları elde edeceksiniz. Aksesuar olarak verilen yüksek kaliteli kılavuz çubuk ve sağlam testere zinciri bunu garanti eder. Elektrikli yüksek testeresini hemen kullanmaya başlamak için ihtiyacınız olan tek şey testere zinciri yağıdır.

İster akülü veya elektrikli yüksek testere, ister benzinli veya akülü çok amaçlı alet arıyor olun, ihtiyaçlarınıza uygun doğru aleti bizde bulabilirsiniz. Yüksek testerelerin ve çok amaçlı aletlerin sunduğu fonksiyonları ve aksesuarları keşfedin. Einhell yüksek testere kılavuzu

Yüksek testere satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bu kadar geniş bir yelpazedeki yüksek testereleri ve çok amaçlı aletler arasında seçim yapmak kolay değil. Satın almadan önce çok işlevli alete veya teleskopik motorlu testereye ihtiyaç duyacağınız işi düşünmeniz önemlidir. Aşağıda, satın alırken hangi işlevlere ve aksesuarlara da dikkat etmeniz gerektiğini açıklıyoruz.

Yüksek kaliteli bıçak ve testere zinciri

Temiz kesimler sağlamak için, uzun testerelerin ve çok amaçlı aletlerin zincirli testere bağlantı parçası, kaliteli bir bıçak ve sağlam bir testere zinciriyle donatılmalıdır. Aletin ömrünü ve çalışma süresini uzatmak için, Einhell'in tüm pratik teleskopik testereleri aynı zamanda testere zincirine kalıcı olarak yağ sağlayan otomatik zincir yağlama özelliğiyle donatılmıştır. Bu özellik, zincir ile bıçak arasındaki sürtünmeyi azaltır, böylece bahçe aletinizden uzun süre keyif alabilirsiniz.

Hassas kesimler için özellikler

Zincir hızı ne kadar yüksek olursa kesim o kadar temiz olur. Bu nedenle kararınızı verirken bu faktörü de dikkate almanız önemlidir. Kalın dalları kesmek istiyorsanız saniyede en az 5 metre zincir hızı tavsiye edilir. Dallara doğru açıdan ulaşmak için, yeterince uzun, teleskopik bir kolun yanı sıra mükemmel açı için eğilebilen bir motor başlığına da sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Güvenli ve rahat çalışın

Çok yükseklerdeki dalları kesmek yorucu bir iştir ve önemli ölçüde kol gücü gerektirir. Ancak doğru teleskopik dal kesici veya çok amaçlı aletle işinizi kolaylaştırabilirsiniz! Ayarlanabilir ek kol yardımıyla, bir yüksek testere veya çok amaçlı alet ergonomik olarak çalıştırılabilir. Taşıma kayışı ayrıca daha iyi ağırlık dağılımı sayesinde kolları rahatlatır. Budama makinenizi ve aksesuarlarınızı güvenli bir şekilde saklayabilmeniz için teslimata bir bıçak koruyucusu dahildir.