İnce tasarımı ve geniş dalma derinlikleri ve basma yükseklikleri sayesinde derin kuyu pompaları dar, derin alanlarda bile son derece etkilidir! Bu güçlü ve verimli derin kuyu pompaları, derin kuyulardan, rezervuarlardan ve sondaj kuyularından su pompalamanızı sağlayan dalgıç pompalardır. Bu özellikler, bu şık pompaları bahçenizi sulamak veya çamaşır makinenize verimli bir şekilde su sağlamak veya tuvaletinizi yerin derinliklerindeki kaynaklardan gelen suyla sifonu çekmek için kullanabileceğiniz anlamına gelir!

Einhell derin kuyu pompası serisi

İster derin rezervuarlardan gelen yağmur suyu, ister kuyulardan ve sarnıçlardan gelen su: İnce tasarımı, derin kuyu pompasının dar şaftlara ve borulara bile sığabileceği anlamına gelir. Bu, yüksek güç ve maksimum basınçla suyu 65 metreye kadar derinliklerden kolaylıkla yüzeye çıkarabileceğiniz ve ihtiyaçlarınıza göre özgürce kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ürün yelpazemiz size kablosuz ve şebeke kaynağıyla çalışan kuyu pompaları arasında seçim yapma imkanı sunar. Bu sürümler arasındaki önemli farkları buradan öğrenin.

Otomatik derin kuyu pompaları

GE-DW 1155 N-A derin kuyu pompasında olduğu gibi model numarasında “A” harfi varsa, bu modelin basınç şalteri içerdiğini ve otomatik çalışma yeteneğine sahip olduğunu gösterir. Bu, pompanın kalıcı olarak güce bağlı olmasına rağmen yalnızca ihtiyaç duyulduğunda çalışacağı anlamına gelir. Pompanın içinde basınç oluşur ve su çekilmediği sürece bu basınç korunur. Daha sonra örneğin bir musluğu açarsanız pompanın içindeki basınç düşecektir. Basınç 3 barın altına düştüğünde pompa çalışmaya başlayacak ve depodan su iletecektir. Bu, yalnızca toplanan suyu verimli kullanmakla kalmayıp, aynı zamanda başka bir değerli kaynaktan, yani enerjiden de tasarruf edeceğiniz anlamına gelir. Bu arada otomatik derin kuyu pompalarımız, pompayı korumak için kuru çalışma emniyet mekanizmasıyla da donatılmıştır.

Sürekli çalışan derin kuyu pompaları

Otomatik çalışma özelliği olmayan tüm derin kuyu pompaları, elektriğe bağlandığında daima çalışır durumdadır. Bu, örneğin bahçenizi kuyudan aldığınız suyla sulamak istiyorsanız, önce fişi prize takmanız veya modele bağlı olarak harici kontrol kutusundan pompayı açmanız gerektiği anlamına gelir. Daha fazla suya ihtiyacınız olmadığında pompanın elektrik bağlantısını kesebilirsiniz. Otomatik çalışma ve kuru çalışmaya karşı koruma dışında derin kuyu pompaları genel olarak oldukça benzerdir. Tüm Einhell kuyu pompası modelleri uzun ve incedir, suya batırılmış uzun süreli kullanım için paslanmaz çelik pompa gövdesine sahiptir ve 20 metreye kadar maksimum daldırma derinliklerinde çalışabilir.

 

Güçlü, güvenilir ve paslanmaz! Şimdi Einhell kuyu pompalarının tüm özelliklerini öğrenin. Einhell derin kuyu pompaları kılavuzu

Derin kuyu pompası alırken dikkat edilmesi gerekenler

Çok çeşitli derin kuyu pompaları mevcuttur: birini seçerken, pompanın ihtiyaçlarınızı karşıladığından ve gereken performansı sağladığından emin olmak için maksimum boşaltma yüksekliği ve maksimum akış hızı gibi dikkate almanız gereken bazı önemli faktörler vardır. Aşağıda kuyu pompanızı satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklayacağız.

Güçlü pompalar

Einhell derin kuyu pompaları, modele bağlı olarak 6, 8 veya 10 kademeli çok kademeli pompa mekanizmasıyla donatılmıştır. Bu pompa tahriki, ince pompanın 65 metreye kadar geniş derinliklerden yüksek basınçta su taşımasına olanak tanır. Pompalar 22 metre uzunluğundaki indirme kablosu kullanılarak 20 metreye kadar suya daldırılabilmektedir. Son olarak, 1300 Watt'a kadar yüksek giriş gücü, saatte 5.000 ile 6.500 litre arasında akış hızları sağlar. Ancak boşaltma yüksekliği arttıkça gerçek akış hızının azaldığını unutmayın. Bu nedenle bahçenizdeki göreve uygun bir pompa seçin!

Durability

Kuyu pompanızdan uzun süre keyif alabilmek için dayanıklılık, dikkate almanız gereken bir diğer önemli husustur. Einhell derin kuyu pompalarının gövdeleri sağlam paslanmaz çelikten yapılmıştır ve hasara karşı koruma sağlar. Kuyu pompaları büyük derinliklerde çalıştığı için kumu da tolere edebilmeleri gerekir. Einhell modellerinde yine paslanmaz çelikten yapılmış, emme sırasında kumu ve kiri doğrudan filtreleyen bir kir süzgeci bulunur. Bu, pompa mekanizmasından yalnızca temiz, filtrelenmiş suyun geçmesi anlamına gelir, bu da pompanın iç kısmına zarar gelmesini önler. Entegre çek valf ve aşırı yük koruması sayesinde bu pompalar, yüksek basınçlarda bile hasar riski olmadan etkin bir şekilde kullanılabilir.

Doğru boyutlar

Uzun ve ince, maksimum 10,2 cm çapa sahip bu derin kuyu pompaları aynı zamanda dar tüplere de sığar. Korozyona dayanıklı paslanmaz çelikten yapılmış sağlam gövde sayesinde şaftın iç duvarlarından gelebilecek darbelere de dayanıklıdırlar ve sürekli suya batırılmalarına rağmen paslanmaya karşı hassas değildirler. Pompayı nerede kullanmak istediğinize bağlı olarak; kuyu, sarnıç, yağmur kollektörü veya yağmur suyu deposunda, su deposunun içine sığdığından (çap ve uzunluk) ve suyu istenilen derinlikten gerekli yüksekliğe ve istenilen debide pompalayabildiğinden emin olmalısınız.