Kablosuz bahçecilik bizim uzmanlık alanımızdır! Bu, akülü çim biçme makinelerimizin çeşitli ürün testlerinde aldığı çok sayıda ödülle kanıtlanmıştır. Örneğin, akülü çim biçme makinelerimizden ikisi Stiftung Warentest test kurumu tarafından test edildi ve testin kazananı ilan edildi. Power X-Change akülü çim biçme makineleri ile çeşitli şekillerde fayda sağlarsınız: Yenilikçi akü teknolojisi sayesinde Power X-Change akülerini yalnızca çim biçme için değil, aynı zamanda sistem ailesindeki diğer tüm aletler ve bahçe aletleri için de kullanabilirsiniz. Rahatsız edici kablolar veya kirletici egzoz dumanları olmadan çimlerinize hak ettiği bakımı verin. Ayrıca geniş ürün yelpazemiz sayesinde, en iyi fiyat-performans oranında seçim yapma özgürlüğüne sahipsiniz! İster malçlama makinesi, ister kendinden itişli çim biçme makinesi, kompakt şehir tipi çim biçme makinesi veya geniş alanlar için güç kaynağı olsun; onu burada bulabilirsiniz.

Kablosuz çim bakımı için akülü çim biçme makineleri

18 V veya 36 V akülü çim biçme makineleri

Maksimum çim biçme performansı için maksimum akü gücü: Power X-Change sistemindeki akülü çim biçme makineleri, büyük bahçeleri bile hızlı ve kolay bir şekilde biçmek için iki adede kadar 18V li-ion akülerden gelen enerjiyi kullanır. Manevra kabiliyeti yüksek ve hafif 18V çim biçme makineleri küçük bahçeler için ideal olsa da Twin-Pack teknolojisi sayesinde büyük çimler için iki Power X-Change akünün gücünü de birleştirebilirsiniz. Geleneksel 36V çim biçme makinelerine ek olarak Double Twin-Pack teknolojisi sayesinde iki kat çalışma süresi sunan modeller de bulacaksınız. Bu cihazlara aynı anda dört adet akü takılabilmektedir. İlk iki akünün boşalması durumunda cihaz otomatik olarak diğer iki aküye geçiş yapar.

Kit: Akü ve şarj cihazıyla birlikte çim biçme makineleri

Çim biçme makinenizi şimdi Power X-Change sisteminden akü ve şarj cihazıyla birlikte komple bir set olarak satın alın. Özel kit tekliflerimiz ve kablosuz çim biçme makinesi setlerimiz, kablosuz çim bakımına hızlı bir başlangıç ​​yapmanız için çok yönlü, kaygısız paketlerdir. Bu kitlerin avantajları nelerdir? Akülü çim biçme makinenizi kullanmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız. Buna aşağıdakiler dahildir: Çim biçme makinenizin modeli, bir, iki veya hatta dört adet güçlü li-ion akü ve ilgili şarj cihazı veya çift şarj cihazı. Ek akü veya şarj cihazı satın almanıza gerek yoktur. Aküleri şarj edin ve hemen başlayın! Bu arada, akülü çim biçme makinenizi kullanmadığınız zamanlarda (örneğin kışın) Einhell Power X-Change aküleri ortalıkta bırakmanıza gerek yok, ürün ailesindeki diğer tüm cihazlarda da kullanabilirsiniz. 

Farklı kesme genişliklerine sahip çim biçme makineleri

Geniş bir çim alanının otomatik olarak benzinle çalışan bir çim biçme makinesi için uygun bir iş olduğunu mu düşünüyorsunuz? Güçlü lityum iyon akülerimizin yanı sıra çim biçme makinenizin kesme genişliği de belirleyici bir rol oynar. Büyük kesme genişliği sayesinde daha geniş şeritleri biçebilirsiniz, bu da özellikle büyük çimlerde çok fazla zaman tasarrufu sağlar. Küçük kesme genişliğine sahip, kompakt, manevra kabiliyeti yüksek ve daha hafif çim biçme makineleri de küçük veya açılı bahçeler için iyi bir seçimdir. Örneğin, 48 cm'ye kadar kesme genişliği ve dört akü yuvasıyla Einhell akülü çim biçme makinesi GE-CM 36/48 Li M-Solo, 1000 m²'ye kadar bir alanı kapsayabilir ve hiçbir şekilde bir benzinli çim biçme makinesinden geri kalmaz. Hatta benzinli modele göre çok daha fazla avantaj sunar çünkü tamamen egzoz gazı olmadan çalışır, daha az ağırlığa sahiptir ve bir düğmeye basıldığında çalışmaya başlar.

Küçük ve geniş yüzey alanları için akülü çim biçme makineleri

İster büyük ister küçük bir bahçe olsun, geniş akülü çim biçme makinesi serimiz sayesinde ihtiyaçlarınıza uygun doğru cihazı bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Her akülü çim biçme makinesi için önerilen çim alanının bir göstergesini bulacaksınız. Bu, tutarlı bir test prosedürü temelinde her model için özel olarak belirlenir. Bu testlerde kesme yüksekliği, akü kapasitesi, kesme genişliği gibi faktörler önemli rol oynamaktadır. Çimlerin yapısına bağlı olarak değerler biraz değişebilir. Çim biçme makinenizi seçerken çim toplama sepetinin boyutu da önemlidir. Toplama kabının hacmi ne kadar büyük olursa, boşaltmadan önce içinde o kadar fazla çim toplayabilirsiniz. Bu, çok fazla kesinti olmadan daha geniş alanları biçmenize olanak sağlar.

Akü ile çalışan elektrikli çim biçme makinelerimiz, bahçenizde çalışmayı daha da kolay ve rahat hale getiren birçok pratik özellik sunar. Modellerimizin sizin için hangi işlevlere sahip olduğunu öğrenin. Einhell akülü çim biçme makinesi kılavuzu

Akülü çim biçme makinelerimizin fonksiyonları ve özellikleri

Garanti avantajıyla fırçasız motor

Performans söz konusu olduğunda benzinli ve elektrikli çim biçme makineleriyle rekabet edebilecek akülü bir çim biçme makinesi mi arıyorsunuz? O halde fırçasız motorlu çim biçme makinesi modellerimize bir göz atın! Bu sadece maksimum performans sağlamakla kalmaz, aynı zamanda geleneksel karbon fırçalı motorlardan farklı olarak bakım gerektirmez ve daha dayanıklıdır, çünkü karbon fırçaların sürtünmesi nedeniyle neredeyse hiç aşınmaya maruz kalmaz. PurePOWER fırçasız motora sahip bir Einhell akülü çim biçme makinesini özel olarak seçerseniz, garantiden de yararlanırsınız: Cihazınızı çevrimiçi kaydettikten sonra PurePOWER motoru tam 10 yıl boyunca garanti kapsamındadır!

Kendinden itişli – Tekerlekten çekişli akülü çim biçme makinesi

Ağır cihazları itmek geçmişte kaldı! Bugün, Einhell'in birçok akülü çim biçme makinesi kendi tekerlek itişiyle birlikte geliyor, bu da onların neredeyse kendi başlarına hareket etmelerini sağlıyor. Örneğin, akülü çim biçme makinesi GP-CM 36/47 S HW Li'nin arka tekerleğindeki değişken hızda tekerlek itişi sayesinde, bahçenizdeki zorlu çim biçme işlerinin ve dik bölümlerin bile kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz. Vario-Speed, sürücünün hızını sürekli olarak ayarlayabileceğiniz ve istediğiniz zaman ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabileceğiniz anlamına gelir. Kolu kullanarak tekerlek itişini kolayca kontrol edebilirsiniz. Çimlerinizi biçmek hiç bu kadar kolay, hızlı ve zahmetsiz olmamıştı!

Malçlama fonksiyonlu akülü çim biçme makineleri

Çim biçme makinenizle yalnızca çimleri biçebildiğinizi değil, aynı zamanda çimleri gübreleyebildiğinizi de hayal edin. Akülü çim biçme makinelerimizin çoğundaki malçlama işlevi tam olarak bunu sunar. Birlikte verilen malçlama takozunu takarak çim biçme makinenizi hızlı bir şekilde kablosuz malçlama makinesine dönüştürebilirsiniz. Malçlama kaması çimlerin daha da parçalanmasını sağlar. Bu şekilde parçalanan malzeme daha sonra aynı çalışma adımında çim biçme makinesi tarafından çim üzerine eşit şekilde dağıtılır. Orada doğal bir gübre görevi görür ve çimlerin sağlıklı büyümesine katkıda bulunur. Sadece akülü çim biçme makinenizle malçlamak mı istiyorsunuz? O zaman malçlama için özel olarak tasarlanmış akülü çim biçme makinesi GE-CM 36/48 Li M'ye daha yakından bakabilirsiniz!

Yandan ve arkadan yönlendirici tahliye

Sıradan çim biçme işleminde kesilen parçalar toplama sepetinde toplanır ve en sonunda atılır. Uzun çimleri biçmek istiyorsanız çim biçme makinesinin daha hızlı tıkanma riski vardır. Bazı Einhell akülü çim biçme makineleri yandan fırlatma işleviyle donatılmıştır. Bu yandan fırlatma sonucunda biçilecek malzeme toplama torbasında toplanmaz, biçme sırasında “yan şerit” halinde dağıtılır. Bu özellik, uzun otları, meyve bahçelerini veya arazinin kenarına yakın çimleri biçerken faydalı olabilir. Öte yandan deflektör tahliye kontrollü bir arkadan tahliyedir; çimi doğrudan çim biçme makinesinin altına, yani toplama sepetinin bulunacağı yere fırlatır. Ancak burada malçlama fonksiyonunda olduğu gibi çim daha fazla parçalanmaz.

İngiliz çimleri ve yemyeşil yaban hayatı? Şimdi, akülü çim biçme makinenizle bahçenizde nasıl kolay ve hızlı bir şekilde etkileyici çim biçme sonuçlarına ulaşabileceğinizi öğrenin. Gerçek bahçe uzmanlarından profesyonel ipuçları

Akülü çim biçme makinelerinden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair ipuçları

Ergonomik çalışma

Bahçe işleri yorucu olabilir. Bu nedenle Einhell çim biçme makinenizi en iyi şekilde ayarlamanız çok daha önemlidir. Modele bağlı olarak kılavuz rayın yüksekliğini ayarlayabilir veya teleskoplayabilirsiniz. Çim biçme makinenizi boyunuza göre ayarladıktan sonra çimlerinizi ergonomik ve dik, sırt dostu bir konumda biçebilirsiniz.

Kesme yüksekliğinin belirlenmesi

Çim biçme makineleri için kesme genişliğinin yanı sıra kesme yüksekliği de belirleyici bir değerdir. Optimum kesme sonuçları için her ikisini de ayarlayabilirsiniz. Çim biçme makinesinin modeline bağlı olarak yüksekliği kolla merkezi olarak veya iki tekerlek aksından eksenel olarak ayarlayabilirsiniz. Einhell akülü çim biçme makinelerinin kesme yükseklikleri 25 mm ile 75 mm arasındadır ve belirli modellerde 6 kademeye kadar ayarlanabilir.

Toplama sepetinin hacmi

Kesme genişliği ve akü kapasitesi (Ah) gibi, toplama sepetinin boyutu da akülü çim biçme makinesinin hangi bahçe boyutlarına uygun olduğunu etkiler. Toplama sepetinin hacmi ne kadar yüksek olursa, geniş alanları biçerken sepeti o kadar az boşaltmanız gerekir. Seviye göstergesi ile toplama sepetinin ne kadar dolu olduğunu her zaman görebilirsiniz. Einhell çim biçme makinesi serisinde, esnek naylondan, dayanıklı sağlam plastikten veya her ikisinin de yarısı kadar malzemeden yapılmış, 25 ila 75 litre kapasiteye sahip toplama sepetleri bulacaksınız. Naylon toplama çuvalları daha hafif olurken, plastik toplama sepetlerinin temizliği daha kolaydır.

Yer tasarrufu sağlayan ve düzenli

Ekipmanlar bahçe kulübenizde birikerek size çok az yer mi kalıyor? Einhell akülü çim biçme makinesinde, katlanabilir kılavuz çubuk sayesinde bu büyük bir sorun değildir. Kılavuz çubuğunu katladığınızda, kompakt çim biçme makinesi herhangi bir kulübede uygun bir saklama yeri bulacaktır. Bu arada, soğukta, özellikle de çim biçme makinesinin kış tatili sırasında, baharda çim biçme makinesine gerekli gücü yeniden verebilmeleri için aküleri ayrı ayrı saklamanız gerekir. A noktasından B noktasına veya merdivenlerden yukarı ve aşağı kolay taşıma için akülü çim biçme makinelerinde ayrıca bir taşıma kolu bulunur.

SSS bölümümüzde akülü çim biçme makinelerimiz hakkında en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz. Akülü çim biçme makinelerimiz hakkında başka sorularınız mı var?

SSS - sık sorulan sorular

Burada akülü çim biçme makinelerimizle ilgili en önemli soru ve cevaplara ilişkin bir genel bakış bulacaksınız.

Biçme sırasında çim neden yatay konumda?

Çimlerin biçtiğinizde yatık durumda kalmasının birkaç nedeni olabilir. Örneğin, bunun nedeni genellikle çimlerin çok fazla büyümesi veya çok ıslak olmasıdır. Bu iki neden göz ardı edilirse, çim biçme sırasında sürüş hızını düşürmeyi denemelisiniz.

Malçlama aslında ne anlama geliyor?

Malçlama sırasında kırpıntılar kapalı biçme makinesi muhafazasında parçalanır ve çimlere dağıtılır. Kırpıntıların dağıtılmasıyla toprak yeniden besinlerle zenginleştirilir. Ayrıca toprağın çok çabuk kuruması önlenir. Genel olarak malçlamanın herhangi bir çim biçme makinesi ile yapılabileceği veya prensipte bu ihtimalin mevcut olduğu ancak bazı şartların yerine getirilmesi gerektiği söylenebilir:

  • Malçlama yalnızca nispeten kısa çimlerde mümkündür.
  • Optimum sonuca ulaşmak için malçlama bıçağının kullanılması.
  • Toplama torbasını / toplama kutusunu çıkarın, malçlama adaptörünü boşaltma açıklığına yerleştirin ve boşaltma kapağını kapatın.

Akülü çim biçme makinemle ne kadar süre çim biçebilirim?

Akülü çim biçme makinesinin çalışma süresi/kullanma süresi aşağıdaki faktörlere bağlıdır:

  • Akünün şarj durumu
  • Kullanılan akünün performans özellikleri (Ah derecesini dikkate alın)
  • Biçilecek çim alanın durumu