Bir kamp gezisi planlıyorsunuz ve bağımsız bir güç kaynağına mı ihtiyacınız var? Bir sonraki bahçe partinizde karanlıkta elektrik olmadan oturmak istemiyor musunuz? Elektrik olmadan şantiyenizde daha büyük makineler çalışamaz mı? O zaman Einhell jeneratörleri tam da ihtiyacınız olan şeydir; normalde elektrik alamadığınız her yerde, Einhell jeneratörleri gerekli gücü sağlayabilir. Einhell serisi, düşük ağırlıklı küçük kompakt ünitelerden uzun çalışma süreli büyük, yüksek performanslı ünitelere kadar geniş bir jeneratör yelpazesini kapsar. Einhell jeneratörlerinin tümü piyasada satılan benzinle doldurulabilir.

Einhell'in farklı jeneratörleri

İnvertör teknolojisine sahip jeneratörler

IG (inverter jeneratör) isimli Einhell jeneratörlerinin tümü invertör teknolojisiyle donatılmıştır. Bu teknoloji, mevcut frekansın benzinli motorun dönüş hızına bağlanmamasına olanak tanır. Sonuç olarak akım (amper) ilgili güç tüketimine göre uyarlanabilir. Bu, daha az güçle yakıt tüketiminin, hacminin ve emisyonların azalması anlamına gelir. Ayrıca sabit frekans nedeniyle invertör teknolojisi, cep telefonu veya dizüstü bilgisayar gibi hassas elektroniklere sahip daha küçük alet sahibi tüketicilerin bile jeneratöre bağlanmasına olanak tanır. 4 zamanlı motor, en az bir adet 230 V priz ve 5 V USB girişi ile donatılmış olup, tekerlekler veya taşıma kulpları yardımıyla istenilen yere kolaylıkla taşınabilirler.

Geleneksel jeneratörler

Geleneksel jeneratörlerin tümü alternatif akımı, yani polaritesi düzenli tekrarlarla değişen akımı üretir. Bu tip güç jeneratöründe frekans doğrudan motor hızına bağlıdır ve varsayılan olarak 50 Hz'dir. Akım üretiminin motor hızına bağlı olması nedeniyle voltaj pikleri meydana gelebilir. Çoğu Einhell jeneratörü bir AVR fonksiyonu (otomatik volt regülasyonu) ile donatılmıştır. Bu, özel sensörler yardımıyla cihazın voltajını sürekli olarak izler. Bu voltaj dalgalanmalarını azaltır. Geleneksel jeneratörler esas olarak şantiye ekipmanı gibi büyük alet tüketicileri için tasarlanmıştır.

İster geleneksel jeneratörler ister invertör teknolojili jeneratörler olsun, Einhell jeneratörünün tüm işlevlerini keşfedin ve hangi cihazın projelerinize en uygun olduğunu öğrenin. Einhell jeneratör kılavuzu

Jeneratör satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Hangi jeneratörün sizin için uygun olduğunu bilmiyor musunuz? Jeneratör ünitesi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve uygulama alanının ne kadar geniş olduğunu size göstereceğiz.

Uygulama alanları

Öncelikle jeneratöre ne için ihtiyacınız olduğunu düşünmelisiniz. Geleneksel jeneratörler şantiye alanları veya çok fazla güce sahip diğer büyük tüketiciler için mükemmeldir. Inverter teknolojisine sahip jeneratörler, bahçe partiniz için cep telefonu, dizüstü bilgisayar veya hafif zincir gibi daha küçük cihazlar için uygundur. Her durumda, Einhell jeneratörlerinin bir karavana veya tüm evinize güç sağlamak üzere tasarlanmadığını unutmayın. Ayrıca, gerekli gücün jeneratörün gücünü aşmadığından emin olmak için cihazlarınızın teknik verilerini daima jeneratörün teknik verileriyle karşılaştırmalısınız.

Süre ve performans

Einhell jeneratörlerinin güçlü 2 veya 4 zamanlı motorlarının tümü, bir benzin istasyonundan piyasada satılan benzinle çalıştırılabilir. 4 ila 25 litre arasında tank hacmine sahiptirler. Yükünün 2/3'ü için çalışma süresi 12,5 saate kadardır. 680 Watt'tan 3400 Watt'a kadar 230 V'luk modele bağlı maksimum çıkış gücüyle jeneratörler, her uygulama için yeterli gücü sağlar. Bazı jeneratörler ayrıca 400 V'luk bir elektrik priziyle donatılmıştır ve bu nedenle 6500 watt'a kadar güç çıkışı elde ederler. Jeneratörler kullanışlı bir E-Start fonksiyonuyla veya klasik bir kablo çekmeli marş motoruyla çalıştırılabilir.

Mobilite

Harici güç jeneratörlerinin en büyük avantajı hareket halindeyken kullanılabilmeleridir. Bu nedenle tüm Einhell jeneratörleri tekerlekler ve araba işlevi veya taşıma kolları ile donatılmıştır. Araba işlevi, ağırlığı 80,4 kg'a kadar çıkabilen daha büyük ve ağır ekipmanların taşınmasını destekler. 18,8 kg ağırlığa sahip daha küçük cihazlar, taşıma kulpları yardımıyla kolaylıkla taşınabilir. Jeneratörler, kauçuk kaplı ve titreşimi sönümleyen ayaklar sayesinde hemen hemen her yüzeye güvenli ve sağlam bir şekilde yerleştirilebilir.