Bina iskeleti tamamlandı ve iç mekan çalışmaları başlayabilir - ister şu anda bir ev inşa ediyor olun, ister evinizi yeniliyor, restore ediyor veya genişletiyor olun, mümkün olduğunca fazlasını kendiniz yapmak istiyorsanız, bunun için doğru ekipmana ihtiyacınız var. Eğer konu kablo ve boruların döşenmesiyse, örneğin güçlü bir kanal açma makinesi veya dilme cihazına sahip olmalısınız. Bununla birlikte, alçıpan inşaatı üzerinde çalışıyorsanız, çeşitli alçıpan elemanlarını düzgün bir şekilde bağlamak için alçıpan vidalamaları veya duvarlarınızın daha fazla işlenmesi için alçıpan zımparaları tercih ettiğiniz cihazlardır. Bu çok yönlü makine yalnızca geleneksel alçıpan duvarlar için değil, aynı zamanda beton, granit ve şap için de uygun olduğundan, beton gibi daha sert malzemeden yapılmış duvarları bir duvar ve beton zımparası ile ele almak daha iyidir.

Einhell'den duvar işlemeye yönelik çeşitli araçlar

Alçıpan zımpara makinesi

Kural olarak, tavanların ve duvarların, özellikle de düzleştirilmiş, malalanmış alçıpanın zımparalanması için bir alçıpan zımpara makinesi kullanılır. Ancak kablolu veya akülü alçıpan zımpara makinesi aynı zamanda yapışkan kalıntılarını, gevşek sıvayı, vernikleri, boyaları ve duvar kağıdı kalıntılarını çıkarmak için de idealdir. Çoğu zaman duvar zımparası, tavan zımparası veya uzun boyunlu zımpara makinesi olarak da adlandırılan güçlü aletler teleskopiktir, böylece yüksek duvarlarda ve tavanlarda da kolayca çalışabilirsiniz. Islak/kuru elektrikli süpürgeler için toz torbası veya emme adaptörüyle toz kirliliğini en aza indirebilir ve çalışma alanınızı iyi bir şekilde görebilirsiniz. Einhell alçıpan zımpara makineleri hız düzenlemesine sahiptir ve kolay zımpara kağıdı değişimi için cırt cırtlı bağlantılarla donatılmıştır. Sonuç olarak, Power X-Change akülü alçıpan zımpara makinesinin esnekliğini mi yoksa kablolu performansı mı seçeceğiniz size kalmış.

Duvar ve beton zımparalama makineleri

Çok çeşitli malzemelerden yapılmış geniş duvar yüzeyleri, zeminler ve tavanlar, Einhell'in çok yönlü duvar ve beton zımparası ile çalışılabilir. 6 kademeli hız kontrolüne sahip güçlü cihaz, yenileme ve sökme işleri için idealdir. Değiştirilebilir zımpara diski sayesinde duvar zımparası çeşitli görevler için kullanılabilir: mikro cırt cırtlı zımpara diski ile alçıpan zımparalamak, çelik fırça ile beton işlemek ve duvar kağıdı kalıntılarını çıkarmak, elmas taşlama diski ile fayansları gevşetmek,  beton, granit ve şapın zımparalanması. Her üç ataşman da teslimata dahildir. Bu arada, çıkarılabilir fırça halkası sayesinde duvar taşlama makinesi, kenarlara yakın çalışırken bile temiz sonuçlar sağlar.

Alçıpan Vidalama Makineleri

Einhell alçıpan Vidalama cihazları özellikle alçıpan, ahşap veya metal gibi alçıpan yapımında farklı malzemelerin birleştirilmesi için uygundur. Cihazların bir uç tutucusu vardır ve bu nedenle özellikle alçıpan inşaatı ve alçıpanın sabitlenmesi için uygundur. Ayarlanabilir derinlik dayanağı yardımıyla vidaların duvara ne kadar nüfuz etmesi gerektiğini kesin olarak belirleyebilir ve böylece temiz bir duvar kaplaması sağlayabilirsiniz. Einhell'de kablolu veya esnek, kablosuz Power X-Change akülü alçıpan vidalama makineleri arasında seçim yapabilirsiniz. Kablosuz cihaz nispeten daha kompakt ve daha hafiftir. Her iki cihaz da, uzun süreli çalışmaların bile rahatça halledilebilmesini sağlayan sürekli çalışma fonksiyonuna sahiptir. Modele bağlı olarak hız 4.000 rpm'ye kadar çıkabilir.

Kanal açma makineleri

Adından da anlaşılacağı gibi, kanal açma makineleri, aynı zamanda duvar oyuk makineleri olarak da adlandırılır, duvar, tuğla, sıva ve benzeri yapı malzemelerinde oluklar veya oyuklar açar. Düz yuvalar veya oluklar gaz, su ve elektrik tesisatlarında kablo, hat ve boruların döşenmesi amacıyla kullanılır. Modele bağlı olarak maksimum oluk genişliği 38 mm'ye kadar, maksimum oluk derinliği ise 40 mm'ye kadar çıkabilmektedir. Maksimum rölanti hızı da modele bağlı olarak 7.000 ila 9.000 rpm arasında değişir. Yumuşak başlangıç, sürükleyip kesme ve geniş sapı sayesinde temiz kesimler ve aynı zamanda güvenli kullanım sağlanır.

Alçıpan zımpara makineleri, beton zımpara makineleri, duvar oluk açma makineleri ve alçıpan vidalama makineleri, duvarlarda çalışırken işinize yarayabilecek işlevler sunar. Hangileri olduğunu buradan öğrenebilirsiniz. Einhell duvar işleme kılavuzu

Duvar işleme aleti satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Kanal açma, dilme, taşlama, delme: Sökme ve yenileme çalışmalarınızı hassas ve verimli bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için farklı duvar kaplama cihazları farklı gereksinimleri karşılamalıdır. Alçıpan zımpara makinesi ve alçıpan vidalama makinesi gibi bazı cihazlarda bu, sürücü türüyle başlar: Güç kablolu bir modeli mi tercih edersiniz yoksa akü gücüne mi güvenirsiniz? İyi bir fiyat-performans oranı, güçlü bir motor ve iyi aksesuarların yanı sıra başka nelere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıda açıklayacağız.

Akülü veya elektirkli

Einhell'in yenilikçi Power X-Change sistemi cihaz cihaz büyümeye devam ediyor. Örneğin, akülü alçıpan zımpara makinesi ve akülü alçıpan vidalama makinesi artık tüm cihazların, akülerin ve şarj cihazlarının sınırsız olarak birleştirilebildiği sistem ailesindeki 200'den fazla kablosuz cihaz arasında yer alıyor. Geleneksel olarak kabloyla mı yoksa esnek ve kablosuz bir şekilde akü gücüyle mi çalışmak istediğinize karar vermek sonuçta size kalmıştır. Kablosuz modellerin genellikle daha hafif olduğunu ve daha az bakım gerektirdiğini unutmayın. Uygulamanın süresine bağlı olarak da kablo bağlantılı bir alet daha uygun olabilir; veya kablo karmaşası olmadan çalışmak veya cihazınızı güç bağlantısı olmadan kullanmak istiyorsanız akülü versiyon daha uygun bir seçim olabilir.

Esneklik ayarları

Tüm alçıpan vidalama makineleri ve alçıpan zımpara makineleri, malzemeye göre çalışabileceğiniz ve gücü hassas bir şekilde ayarlayabileceğiniz hız kontrolü ile donatılmıştır. Ancak zımpara makinelerinde daha fazla donanım bulunur, bu da işinizde daha esnek olmanız anlamına gelir: Teleskopik fonksiyon, örneğin 'uzun boyunlu zımpara' teriminin nereden geldiğini açıklar; çünkü uzatmayla, yani uzun boyunla aynı zamanda çatılara kolayca ulaşabilirsiniz. Çıkarılabilir fırça kenar ucu aynı zamanda kenarlara yakın çalışmaya olanak tanır ve T kolu rahat tutuş sağlar. Duvar ve beton zımpara makinesi, farklı malzemeleri işlemek için kullanılabilecek birden fazla zımpara plakasıyla birlikte teslim edilir. Öte yandan duvar oluğu kesici durumunda, öncelikle oluğun ayarlanabilir genişliği veya kesme genişliği ve derinlik ayarı önemlidir, böylece iş bitiminde oluğun tam olarak ne kadar geniş ve derin olacağını belirleyebilirsiniz.

Pratik aksesuarlar

İnşaat projeniz üzerinde hemen çalışabilmeniz için Einhell duvar işleme aletleri halihazırda pratik aksesuarlarla birlikte verilmektedir. Örneğin alçıpan taşlama makinelerinde tel örgüler ve çeşitli boyutlarında zımpara kağıdı teslimata dahildir; duvar ve beton zımparalarda ise çelik fırça, mikro cırt cırtlı zımpara diski ve elmas taşlama diski teslimat kapsamına dahildir. da dahildir. Einhell alçıpan vidalamaları, pratik ara depolama için bir kayış klipsi ile donatılmıştır. Akülü alçıpan vidalama makinesi aynı zamanda en üst düzeyde görünürlük için entegre bir LED ışıkla birlikte gelirken, kablolu model ek bir uçla birlikte gelir. Ayrıca Einhell duvar oluk kesicileriyle de hemen başlayabilirsiniz çünkü modele bağlı olarak 150 mm veya 125 mm elmas kesme diskiyle birlikte gelirler. Teslimatta bulunan bir somun anahtarı da aynı zamanda kesme diskinin değiştirilmesini de kolaylaştırır.