Einhell'in tezgah daire testeresiyle ahşabı hassas ve etkili bir şekilde kesebilirsiniz. Sabit, güvenli tabanı sayesinde daire testere, el aletlerine göre çok daha hassas ve hızlı çalışır. Büyük iş parçalarında hem dikey hem de yatay kesimlerle hassas ve hızlı çalışma bu testerenin özelliğidir. Pratik ayar seçenekleri sayesinde Kendin Yap (DIY) yaratıcılığınızda neredeyse hiçbir sınır yoktur. Einhell, tüm ihtiyaçlarınız için doğru daire testereyi sunar. Einhell'in tüm modellerini şimdi keşfedin!

Einhell'in farklı tezgah daire testereleri

Elektrikli tezgah daire testereleri

Elektrikli tezgah daire testereyle ahşap iş parçalarını zahmetsizce kesebilir ve işleyebilirsiniz. Sert metalden yapılmış hassas testere bıçağı, ahşapta özellikle hassas kesimleri mümkün kılar. Testere bıçağının yüksekliği ve açısı da ilgili kesme planlarına en uygun şekilde uyarlanabilir. Testere bıçağının kesme genişliği 45° eğimde 65 mm'ye kadar ve 90° eğimde 85 mm'ye kadardır.Tezgah daire testere ayrıca daha hassas kesim için paralel ve çapraz bir dayanağa sahiptir. Modelde paralel dayanak, özellikle temiz ve güvenli bir şekilde çalışabilmeniz için tek veya çift taraflı sabitleme ile donatılmıştır.Daire testeredeki çapraz dayanak ayrıca hassas gönyeli kesimler için ayrıntılı bir açı ölçeğine sahiptir.

Bazı modellerde, daha büyük iş parçalarını anında kolayca kesebilmek için çalışma tablasını genişletmek mümkündür. Modele bağlı olarak taban çerçevesinin ayağının yüksekliği genellikle ayarlanabilir. Muhafaza üzerindeki toz emme bağlantısı sayesinde her zaman temiz bir çalışma alanına ve iş parçasının iyi bir görüş açısına sahip olmak için vakumla çalışabilirsiniz. Ahşapla çalışmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Akülü tezgah daire testere

Einhell'in akülü tezgah daire testeresi TE-TS 36/210 Li-Solo ile hem sert hem de yumuşak ahşap iş parçalarını sorunsuz bir şekilde kesebilirsiniz. Cihaz verimli ve güçlü Power X-Change sistemi ile donatıldığından kablo gerektirmez, çalışma alanında özgürlük sağlar ve daha fazla kesme gücü için kolayca yedek akü eklenebilir.En iyi sonuçlar için iki adet 2,5 Ah Plus akü önerilir.

Paralel dayanak sayesinde hassas dikey kesimler elde edebilirsiniz, açılı dayanak ise 60°'ye kadar gönyeli kesimleri mümkün kılar. Akülü testereler için özel olarak geliştirilen HM testere bıçağı, gönye için kademesiz olarak 45°'ye kadar eğilebilir. Daha hassas ve temiz bir kesim için testere bıçağının yüksekliği de ayarlanabilir. Sağlam 480x467 mm alüminyum tabla özellikle dayanıklıdır ve daha büyük iş parçaları için 625 mm'ye kadar uzatılabilir. Bu model bodrum katında, garajda veya atölyede çalışan Kendin Yap meraklıları (DIY'ciler) için son derece uygundur.

Mobil kullanım için testere

Küçük, kompakt testere TC-TS 200, diğer daire testerelerden çok daha küçüktür ve özellikle mobil kullanıma çok uygundur. Alet ayrıca HM testere bıçağı sayesinde güçlü testere kesimleriyle de etkileyicidir. Sola eğilebilir testere bıçağı ve açılı dayanak 60°'ye kadar gönyeli kesimleri mümkün kılar ve paralel dayanak daha hassas kesme işi sağlar.

Endüksiyon motor sayesinde cihaz çok az bakım gerektirir ve sessiz çalışır. Aksesuar tutucusu sayesinde taşıma sırasında güvenle saklanan bu güçlü aleti istediğiniz zaman, istediğiniz yerde kullanabilirsiniz!

Einhell tezgah daire testeresi, garajdaki, bodrumdaki ve atölyedeki bireysel işlerinizde size destek olacak birçok kullanışlı fonksiyon sunar. Her modelin size ve Kendin Yap (DIY) projelerinize hangi özel özellikleri sağlayabileceğini öğrenin. Einhell tezgah daire testere kılavuzu

Tezgah daire testeresi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Kendiniz için doğru tezgah daire testereyi bulabilmeniz için, gelecekteki doğru tezgah testerenizi satın alırken mutlaka birkaç önemli kriteri karşılaması gerekir. Ayrıca gelecekte yapmayı planladığınız projeleri de dikkate aldığınızdan emin olmalısınız. İşlenmesi kolay iş parçalarına sahip projeler için, düşük güçlü bir tezgah daire testeresi tamamen yeterli olacaktır. Öte yandan, ağır ve hacimli iş parçaları içeren projeler için daha yüksek watt gücüne sahip bir model seçmeniz daha iyi olacaktır.

Tezgah testeresinin hassasiyeti ve kesme kapasitesi

Sabit daire testere alırken en önemli kriter hassasiyet ve kesme kapasitesidir. Bu nedenle, sert ahşapta bile özellikle hassas kesimler yapabilmeniz için cihazın 90° ve 45°'de mümkün olan en yüksek kesme yüksekliklerine ulaşabilmesi gerekir. Kesme yüksekliği sonuçta kestiğiniz malzemenin ne kadar sert olabileceğini belirler. Kesim açısının ve yüksekliğinin manuel ve kademesiz olarak ayarlanabilmesi de önemlidir. Bu, testere bıçağının malzemenin kalınlığına göre uyarlanabileceği ve aynı zamanda tam ve hassas gönyeli kesimler gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Yeterli watt gücü

Motorun performansı ve rölanti hızı da çok önemlidir. Bu nedenle, karar vermeden önce testerenizi hangi projelerde kullanmak istediğinizi düşünmeniz önemlidir, çünkü cihazlar bazen güç değerleri açısından önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Einhell'in testereleri DIY segmentindeki en güçlü cihazlardan bazılarıdır. Motor ne kadar fazla güç sağlarsa sonuçta testerenin fiyatı da o kadar yüksek olur.

Paralel ve açılı dayanak

Ayrıca tezgah daire testerenin paralel ve açılı dayanakla donatıldığından da emin olmalısınız. Paralel durdurma, bir malzemeden tam olarak aynı boyutta parçalar kesebilmenizi sağlar. Örneğin, her kesimden önce ahşabı yeniden işaretlemenize ve ölçmenize gerek kalmadan, paralel durdurucuyla büyük bir tahta parçasından birkaç küçük şerit kesebilirsiniz. Açı dayanağıyla, Einhell daire testereyle 60° açıda bile hassas gönyeli kesimleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

İşyerinde güvenlik ve konfor

Yüklere dayanabilecek kadar sağlam ve yeterince büyük bir çalışma tablasına sahip testereyi tercih etmeniz özellikle önemlidir. Sağlam bir alt çerçeve de aynı derecede önemlidir! Büyük parçaları sorunsuz bir şekilde kesebilmeniz için tablanın yüksekliğini ve genişliğini ayarlayabilmeniz de bir avantajdır. Testereyle temiz ve hassas bir çalışma için gövdede toz emme ve testere bıçağı koruması şarttır. Bu, bir yandan iş parçanızı her zaman net bir şekilde görebilmeniz avantajını sağlarken, diğer yandan çok fazla ince toz solumadığınız için sağlığınız açısından da faydalıdır. Standartlara göre cihazın itme çubuğu, yarma bıçağı ve testere bıçağı korumasıyla donatılmış olması gerekmektedir. Bu nedenle, kendi güvenliğiniz için, tezgah daire testere satın alırken testerenin bu şartları karşıladığından ve ayrıca bir aşırı ısınma anahtarıyla donatıldığından emin olmalısınız.

Tezgah daire testereleri doğru ve güvenli bir şekilde nasıl kullanılır?

Tezgah daire testeresi kullanımı

Testereyle sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmak için öncelikle daire testerenin nasıl çalıştırılacağını öğrenmelisiniz. Yalnızca doğru ayarlar ve çalıştırma, sorunsuz bir sonuç elde edeceğinizi garanti eder. Bu nedenle paralel ve açı dayanağının ve skala mesafesinin tam olarak ayarlandığından mutlaka emin olmalısınız. Ayrıca güvenli ve konsantrasyonla çalışabilmek için uygulama tekniğindeki bazı önemli adımları da takip etmelisiniz. İlgili ürünün kullanma kılavuzunda hangi adımları uygulamanız gerektiğini ve tezgah daire testereyi işiniz için doğru şekilde nasıl kuracağınızı ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca Einhell blogunda hangi testere bıçağının hangi işe en uygun olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Önemli Güvenlik Bilgisi

Aletle çalışırken bazı önemli güvenlik hususlarına dikkat edilmelidir, çünkü dikkatsiz kesim ciddi yaralanmalara yol açabilir. Daire testerenizle ilgili tüm detayları öğrenmek için makineyi kullanmadan önce mutlaka kullanma kılavuzunu okumalısınız. Ayrıca her zaman ağız ve kulak korumasının yanı sıra koruyucu gözlük taktığınızdan emin olun. Ayrıca dar giysiler giymeniz de önemlidir; çünkü bu, örneğin kıyafetinizin kolunun testere bıçağına sıkışmasını önleyecektir. Ancak, testere eldivenle temas ettiğinde ciddi yaralanmalara neden olacağından, tezgah testeresiyle çalışırken eldiven giymekten kesinlikle kaçınılmalıdır. Ve son ama en önemli ipucumuz: Çalışırken testere bıçağına kesinlikle dokunmayın.