Boya, harç, beton, yapıştırıcı ve sıva – Einhell'in boya ve harç karıştırıcıları ile sıvı ve toz halindeki yapı malzemeleri anında karıştırılabilir. Yoğun malzemelerin elle karıştırılması sadece zaman alıcı ve zor değil, aynı zamanda yorucudur. Elektrikli karıştırıcı işi çok kolaylaştırır ve çok zaman kazandırır. Çırpıcıya benzer bir aparat ve yüksek verimliliğe sahip elektrikli veya şarj edilebilir akü sürücüsüyle donatılmış karıştırıcı, projeniz için mükemmel karışımı oluşturmanıza yardımcı olur. Şantiyeniz için Einhell'in doğru boya ve harç karıştırıcısını şimdi bulun!

Farklı karıştırıcılara genel bakış

Akülü boya harcı karıştırıcıları

Yakınınızda bir elektrik prizi ya da elinizde bir uzatma kablosu yok ama yine de birkaç kova harç karıştırmanız mı gerekiyor? O halde kablosuz boya ve harç karıştırıcıyı tercih etmelisiniz! Nerede, ne zaman olursa olsun, kablosuz karıştırıcı ile her türlü uygulama için iyi donanıma sahip olacaksınız.

Power X-Change ailesinin bir üyesi olarak güçlü lityum iyon aküsü PXC ailesindeki diğer tüm ünitelerde de kullanabilirsiniz. Teslimata akü veya şarj cihazı dahil değildir; bunlar makul bir fiyata ayrı olarak satın alınabilir.

Elektrikli boya ve harç karıştırıcı

Büyük miktarlarda harç, boya veya fayans yapıştırıcısını karıştırmak istiyorsanız ihtiyacınız olan şey elektrikli boya ve harç karıştırıcıdır. 1.600 watt'a kadar güçlü çırpma teli ile kıvamlı malzemeleri bile zahmetsizce karıştırabilirsiniz. Bu, harç karıştırmayı daha da kolaylaştırır. Şantiyede harika bir yardımcıdır ve onsuz kalmak istemeyeceksiniz.

Gereksinimlerinize bağlı olarak kablo bağlantılı karıştırıcılar farklı güç değerlerinde, farklı torklarda ve karıştırma hızlarında mevcuttur.

 

Tek vitesli veya iki vitesli şanzıman

Einhell'in az bakım gerektiren karıştırıcısı, hem kompakt 1 vitesli makineler hem de güçlü 2 vitesli hızlı karıştırıcı makineler olarak mevcuttur. Ne kadar güce ihtiyacınız olduğuna ve yapı malzemelerinin ne kadar viskoz olduğuna bağlı olarak projeniz için doğru modeli seçmelisiniz.

Örneğin sadece özel duvar boyalarını karıştırmak istiyorsanız 1 vitesli bir karıştırıcı son derece yeterli olacaktır. Ancak örneğin şap veya beton karıştırmak istiyorsanız 2 vitesli ile yüksek karıştırma performanslı karıştırıcı kullanmak daha iyidir.

Tekli veya ikili boya ve harç karıştırıcı

Özellikle kıvamlı maddeler için çok güçlü bir karıştırıcıya ihtiyacınız vardır. Bu durumlarda biraz farklı karıştırma tekniğiyle çalışan ikili boya ve harç karıştırıcısı önerilir. İkiz karıştırıcıda iki karıştırıcı zıt yönlerde çalışır. Kalın yapı malzemelerini ve yoğun sıvıları bile hızla ve zahmetsizce karıştırabilirsiniz.

Ancak esas olarak tiner madde karıştırmanız gerekiyorsa solo boya ve harç karıştırıcı projeleriniz için yeterli olacaktır.

 

Boya ve harç karıştırıcılarımız harç, boya, beton ve diğer yapı malzemeleriyle çalışmanızı kolaylaştıran birçok pratik işlev sunar. Karıştırıcılarımızın sizin için hangi özel işlevlere sahip olduğunu burada bulabilirsiniz. Einhell karıştırıcılar kılavuzu

Einhell karıştırıcıların pratik fonksiyonları

Dinamik hız düzenlemesi ve yumuşak başlatma

Çalıştığınız yapı malzemelerine bağlı olarak farklı karıştırma hızlarına ihtiyacınız olacak. Örneğin boyayı karıştırmak istiyorsanız karıştırıcıların yumuşak başlatma fonksiyonundan faydalanacaksınız. Boya karıştırıcısını kademeli olarak hızlandırarak boya sıçramalarını önlemiş olursunuz. Yumuşak başlangıç ayrıca hem bileklerinizi hem de aleti sarsıntılı hareketlerden korur.

Dinamik hız kontrolü, harç karıştırıcının gücünü ayrı ayrı ayarlamanıza olanak tanır.

Kolay kullanım

Şantiyelerde veya kapsamlı DIY projelerinde aletin kullanımının rahat olması önemlidir. Bu nedenle harç karıştırıcılarımız ergonomik tasarımı ve yumuşak kavraması sayesinde kullanımı rahat ve güvenlidir. Anahtar kilitleme fonksiyonu ayrıca karıştırıcının uzun süreler boyunca bile rahat kullanılmasını sağlar.

Basit karıştırıcı değişimi

Karıştırıcılarımızdan bazıları altıgen karıştırıcı yuvasıyla donatılmıştır, ancak çoğu M14 dişliyle donatılmıştır. Bu, genellikle M14 dişliye uyan, piyasada bulunan tüm spiral, boya veya harç karıştırıcılarını kullanmanıza olanak tanır. Farklı karıştırıcıların kolay değiştirilmesi için uyumlu anahtar teslimat kapsamına dahildir.