İster mobilya yapımında, ister küçük el işi projelerinde, ister tel işleme olsun, ahşaba şekil vermek istediğiniz her yerde bant zımparayı kullanmanız tavsiye edilir. Daha küçük iş parçalarını hassas ve rahat bir şekilde işlemek için Einhell tezgah bantlı zımpara makinesi veya tezgah tanklı disk zımpara makinesi gibi sabit tanklı zımpara makinesini kullanabileceğiniz gibi, mobil el tipi zımpara makineleri, yani el tipi elektrikli tank zımpara makineleri aynı zamanda büyük parçaların şekillendirilmesi ve ahşap masanızdaki eski verniği zımparalamak için de uygundur. Geleneksel zımpara takozu ve kağıdıyla ahşabı zahmetli bir şekilde kendi gücünüzle işlemek yerine tank zımparayla hayatı kolaylaştırabilirsiniz. Yüksek talaş toplama, hassas zımparalama ve tüm bunları terletmeden mi istiyorsunuz? Tank zımpara makinesi için sorun yok!

Einhell'in farklı tank zımparaları

Tezgah bant zımparaları

Ahşabı zımparalamanın yanı sıra metali de taşlamak mı istiyorsunuz? Tezgah tank zımpara makinesi, kuru zımpara makinesi ile ahşap için zımpara makinesinin birleşimidir. Zımpara tankı özellikle ahşabın zımparalanması için uygundur ancak boyutuna bağlı olarak metal için de kullanılabilir. Kaba taşlama çarkı hem aletlerin bilenmesi hem de metaldeki kaba şekil düzeltmeleri için kullanılabilir. Ayarlanabilir koruyucu ekran, metalle çalışırken kıvılcımların neden olduğu yaralanmaları önler. Farklı taşlama ayarları ve taneler sayesinde sabit bant zımparayı ayrı ayrı kullanabilirsiniz.

Tezgah bantlı disk zımpara makinesi

Einhell tezgah bantlı disk zımpara makinesi hem aşındırıcı bant hem de aşındırıcı diskle donatılmıştır. Tezgah tank/bant zımpara, lastik ayakları, bükülmeyen yapısı ve nispeten yüksek ağırlığı sayesinde atölyenizde sağlam ve güvenlidir. Tüm Einhell ıslak/kuru elektrikli süpürgelerin bağlanabildiği emiş bağlantısı sayesinde iş yeriniz her zaman temiz kalır. Zımpara makinesi, dikey veya yatay olarak konumlandırılabilen döner zımpara kayışı sayesinde esnektir. Daha büyük iş parçaları üzerinde çalışmak istiyorsanız, zımpara kayışını yardımcı olması için kullanabilirsiniz, ancak örneğin model yapımı için ayrıntılar üzerinde çalışıyorsanız, eğilebilir destek tablalı zımpara diskini kullanarak çalışmak mantıklı olacaktır. Yüksek kaliteli alüminyumdan yapılmış sağlam destek tablası, hem zımpara kayışıyla hem de zımpara diski üzerinde kullanılabilen, -60° ile 60° arasında ayarlanabilen bir çapraz durdurucuyla donatılmıştır. Böylece pratik 2'si 1 arada cihazı çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz!

Elektrikli bant zımpara

Einhell elektrikli tank zımpara makineleri elde kompakt ve hafiftir. Mobil tank zımparalar, daha geniş yüzeylerin rahatça zımparalanması ve örneğin ahşap zeminlerdeki eski vernik tabakasının çıkarılması için mükemmeldir. El tipi cihazla, kablonuz için güç bağlantınızın olduğu her yerde esnek bir şekilde çalışabilirsiniz. Bu, neredeyse sınırsız büyüklükteki iş parçalarını işlemenize olanak tanır; bu, daha küçük, kullanışlı parçaları işlemenize olanak tanıyan mobil bant zımparaların sabit makinelere göre avantajıdır. Kullanışlı tank zımpara makinesindeki 800 W'ın üzerinde güce sahip güçlü bir endüksiyon motoru aynı zamanda yüksek bant hızları ve verimli talaş toplama sağlar. Bu şekilde iş hızlı ve hassas bir şekilde yapılır!

Elektrikli bant zımparalar ve tezgah bant/tank zımparalar pratik işlevlerle donatılmıştır. Bu özelliklerin neler olduğunu ve satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini burada öğrenebilirsiniz. Einhell tank zımpara kılavuzu

Bant zımpara makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Güç, bant hızı, ağırlık, ayarlanabilir çalışma destekleri, enine durdurma ve aksesuarlar; sabit ve elle tutulan tank zımparalarda, cihazları kullanırken sizin için önemli olabilecek birkaç şey vardır. Nelere özellikle dikkat etmeniz gerektiğini ve bir bant/tank zımpara makinesini iyi yapan özellikleri burada özetledik.

Neyin zımparalanması gerekiyor?

Öncelikle bant zımpara makinenizle hangi iş parçalarını işlemek istediğinizi bilmelisiniz. Eski ahşap masayı yeniden ayağa kaldırmak ve bu sırada parke zeminin bakımını yapmakla mı ilgili? O halde el tipi bant zımpara makinesi tam size göre! Öte yandan, atölyenizde daha çok çalışıyorsanız, küçük mobilyalar veya modeller yapıyorsanız, ahşap parçaları tek tek zımparalama eğiliminde olursunuz. Esnek şekilde ayarlanabilen iş parçası ve iş parçası destekleri sayesinde hassas zımparalama yapmak için kullanabileceğiniz tezgah şerit taşlama makineleri bu amaca uygundur. Neyi taşlamak istediğinize bağlı olarak, sabit veya elle tutulan bir model sizin için uygundur veya genel olarak ahşapla çok çalışıyorsanız belki her iki cihaz da atölyenize faydalı bir katkı olabilir!

Kolay zımpara kayışı değişimi

Öncelikle tank zımpara makinenizle hangi iş parçalarını işlemek istediğinizi bilmelisiniz. Eski ahşap masayı yeniden ayağa kaldırmak ve bu sırada parke zeminin bakımını yapmakla mı ilgili? O halde el tipi tank zımpara makinesi tam size göre! Öte yandan, atölyenizde daha çok çalışıyorsanız, küçük mobilyalar veya modeller yapıyorsanız, ahşap parçaları tek tek zımparalama eğiliminde olursunuz. Esnek şekilde ayarlanabilen iş parçası ve iş parçası destekleri sayesinde hassas zımparalama yapmak için kullanabileceğiniz tezgah şerit taşlama makineleri bu amaca uygundur. Neyi taşlamak istediğinize bağlı olarak, sabit veya elle tutulan bir model sizin için uygundur veya genel olarak ahşapla çok çalışıyorsanız belki her iki cihaz da atölyenize faydalı bir katkı olabilir!

Rahat ve esnek kullanım

Tank zımpara ve taşlayıcılarla en iyi şekilde çalışabilmeniz için bunların size oldukça yardımcı olabilecek birkaç özelliğe sahip olması gerekir. Örneğin elektrikli tank zımpara makinemiz TE-BS 8540 E ile hızı düzenleyebilir ve her uygulamaya ve ahşap türüne uyarlayabilirsiniz. Daha kolay ve hassas yönlendirme için mobil el tipi zımpara makinelerimiz ayrıca iki elle çalıştırmaya yönelik pratik bir ek tutamak ile donatılmıştır. Sabit bant zımpara makinelerinde güvenli bir standın yanı sıra döndürülebilir ve kısmen çıkarılabilir iş ve iş parçası destekleri de bulunur. Mobil zımparayı esnek bir şekilde hareket ettirdiğinizde, tezgah makineler iş parçanızı zımpara kayışına veya zımpara diskine karşı güvenli ve sabit bir şekilde tutmak için sabit bir desteğe ihtiyaç duyar.

Pratik aksesuarlar

Küçük ayrıntılar çoğu zaman büyük fark yaratır. Bu nedenle satın alma kararında yer alan aksesuarlar da ilgi çekici. Modele bağlı olarak, örneğin bir zımpara kayışı, bir zımpara diski veya bir kuru zımpara diski teslimata dahildir, böylece hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu arada, Einhell sabit bantlı disk zımpara makinesi TC-US 380, çalışma masası üzerinde olası tüm geometrilerin kolayca zımparalanabileceği açı ölçeğine sahip bir çapraz dayanakla donatılmıştır. Her zaman temiz bir çalışma ortamına sahip olmanız için bazı tezgah tank zımpara makinelerinde ayrıca bir emme adaptörü bulunur. Zımpara makinesinin mobil versiyonu ise modele bağlı olarak toz toplama kutusu veya torbasıyla donatılmıştır. Bu, iş parçanızı her zaman iyi bir şekilde görebileceğiniz anlamına gelir!