Yine o zaman geldi; ilkbahar ve sonbahar. Yıllık lastik değişiminin zamanı geldi. Bunun için arabasını tamirciye götürmeyen herkes bilir ki lastik değiştirme sadece yorucu değil aynı zamanda zaman alıcıdır. Ancak bijon somunları neredeyse hiç fiziksel çaba harcamadan kendiliğinden gevşediği için bunu güçlü bir darbeli somun sıkma aletiyle kolaylaştırabilirsiniz. Yüksek tork sayesinde darbeli tornavidayı kullanarak sıkışmış vidaları gevşetebilir veya büyük çaplı çok uzun vidaları ahşaba vidalayabilirsiniz. Einhell Power X-Change akülü darbeli vidalama kablolar olmadan esnek bir şekilde hareket edebilir ve arabanızın bijon somunlarını anında gevşetebilirsiniz. Garajınızda priz varsa elbette kablolu darbeli vidalama aletini da kullanabilirsiniz. Lastiğiniz yolculuk sırasında hasar mı gördü, hatta patladı mı? Şimdi yedek lastiğinizi alma zamanı! Çakmaklığa kolayca takılan 12 voltluk araba darbeli tornavida ile somunlar kısa sürede gevşetilir ve lastik değiştirilebilir. Bu da, araba için darbeli tornavidayı talihsiz lastik patlakları için mükemmel bir araç haline getirir!

Einhell'in farklı darbeli vidalama aletleri

Akülü darbeli vidalama

Güçlü ve kullanışlı akülü darbeli tornavidamız mümkün olan maksimum esneklikle etkileyicidir. Hafif olması ve yumuşak tutuşu sayesinde akülü darbeli vidalama elinize rahatça oturur. Kablosuz akü sayesinde arabanın içinde serbestçe hareket edebilir ve bijon somunlarını ve cıvatalarını yüksek torkla ve sorunsuz şekilde gevşetebilirsiniz. Kömürsüz motorlu akülü darbeli vidalamayı uzun süre keyifle kullanacaksınız çünkü geleneksel kömürlü motorların aksine mekanik aşınmaya maruz kalmıyorlar.

Kablolu darbeli vidalama

Garajınızda lastik değiştirmek ve yakınınızda bir elektrik prizinin olmasını mı istiyorsunuz? O halde kablolu darbeli vidalama aletlerimize daha yakından bakın! 2 metrelik kablo, hem ön hem de arka lastiklerdeki somunları gevşetmek veya sıkmak için size yeterli alan sağlar. Güçlü kamlı kırıcı delici dayanıklıdır ve 450 Nm'ye kadar torklarla en zorlu işlere dayanabilir. Yani lastik değiştirmek artık eğlenceli!

 

Araba için darbeli somun vidalama

Yoldasınız ve yolun yarısında şöyle bir şey oluyor: Lastiğiniz hava kaybediyor, hatta patlıyor! Arabanızda kriko ve yedek lastik varsa kendiniz de kolaylıkla arıza servisi olabilirsiniz. Bir araba darbeli somun sıkma bagajda çok az yer kaplar ve aynı zamanda kompakt alet, lastikleri değiştirmek için vazgeçilmez bir yardımcıdır. 12 V'luk cihaz çakmaklığa kolayca bağlanır. 3,7 metrelik kabloyla patlak lastiğe kolayca ulaşabilirsiniz ve onu anında değiştirmiş olursunuz.

Hem akülü darbeli vidalama makinesi hem de kablolu cihaz, lastik değiştirmeyi kolaylaştırdığı için birçok avantaj sunar. Bu kullanışlı aletlerde hangi işlevlerin mevcut olduğunu size açıklayacağız! Einhell darbeli vidalama kılavuzu

Darbeli vidalama aleti alırken nelere dikkat edilmelidir?

Çalışırken akülü darbeli vidalama mı, kablolu alet mi yoksa araba darbeli anahtar mı? Fiyat-performans oranının yanı sıra pnömatik darbeli vidalamanın tork ve strok sayısı gibi değerleri de satın alma kararınızda rol oynar. Darbeli vidalama aletlerimizin başka hangi işlevleri sunduğunu buradan öğrenin!

Tork ve soketler

Darbeli vidalama aletleri veya akülü darbeli vidalama aletleri, maksimum tork açısından geleneksel akülü tornavidalardan üstündür. Özel darbe mekanizmaları ve 450 Nm'ye varan torkları (modele bağlı olarak) sayesinde, geniş çaplı sıkışmış uzun vidaları bile zahmetsizce sıkabilir veya gevşetebilirler. Aynı zamanda çekiç fonksiyonu, yüksek torklarla çalışırken bileğe zarar vermez. Tüm darbeli vidalama aletlerinde, somunları güvenli bir şekilde sabitlemek için harici bir kare soket ve basit matkap kovanı bulunur; bazı modellerde ayrıca dahili bir altıgen soket bulunur.

Malzemeye uyarlandı

Akülü darbeli vidalama makinelerimiz, vidalama sırasında hızı malzemeye göre ayarlamak için bir hız kontrolüyle donatılmıştır. Böylece tüm darbeli vidalama aletleri hem saat yönünde hem de saat yönünün tersine döndüğü için vidaları yalnızca vidalamakla kalmaz, aynı zamanda gevşetebilirsiniz. TE-CW 18 Li BL akülü darbeli vidalama makinesinde hızlı durdurma fonksiyonu sayesinde alet değiştirmek de kolaydır.

Yardımcı ekipman

Çeşitli darbeli vidalama modellerimiz farklı donanımlara sahiptir. Örneğin, kablosuz ve araba vidalama aletlerimizin optimum aydınlatma için entegre bir LED ışığa sahip olduğunu göreceksiniz. Kablosuz modellerimiz ayrıca sürücünün işler arasında hızlı ve kolay bir şekilde saklayabilmesi için bir kemer klipsine sahiptir. CC-HS 12/1 araç darbeli vidalama makineleri, vidaları zahmetsizce gevşetmek için sürücüyü tekerleğe göre en uygun konumda tutmaya yardımcı olan entegre bir su terazisine sahiptir.

Pratik aksesuarlar

Modele bağlı olarak darbeli vidalama aletlerimiz farklı aksesuarlarla birlikte gelir. Örneğin elektrikli darbeli vidalamalar, lastikleri değiştirmek için 17, 19, 21 ve 22 mm'lik lokmalardan oluşan bir set içerir ve CC-IW 950 darbeli vidalama pratik bir çantayla birlikte gelir. Araba darbeli vidalama ayrıca bir lokma seti (17, 19, 21, 23 mm) ile birlikte gelir. TE-CW 18 Li BL akülü darbeli tornavidamıza bir bits adaptörü dahildir. Lityum iyon akü ve Power X-Change şarj cihazı bu model için ayrı olarak alınabilir. Her ikisi de kullanışlı bir başlangıç seti olarak mevcuttur.