Einhell'in sağlam temiz su dalgıç pompaları, havuzların, yağmur varillerinin, kuyuların ve acil durumlarda su basmış bodrumların kapsamlı drenajı söz konusu olduğunda ideal yardımcılardır. Temiz su dalgıç pompalarımız ulaşılması zor alanlara bile yerleştirilebilir ve taşıma sapı sayesinde taşınması kolaydır. Modele bağlı olarak pompa, su sensörü veya şamandıralı şalter sayesinde belirli su seviyelerinde otomatik olarak çalışıp durur ve neredeyse kuruyana kadar temiz su emer. Havuzunuzu boşaltmak, yağmur varilinizden veya sarnıcınızdan gelen yağmur suyunu bahçe sulamak için kullanmak veya bodrum veya banyonuzdaki su hasarını ortadan kaldırmak istiyorsanız, akülü temiz su pompalarımız arasında seçim yapabileceğiniz için bizimle temiz su dalgıç pompaları, yağmur varili pompaları ve dalgıç basınç pompaları arasından doğru dalgıç pompasını bulacaksınız.

Einhell'in farklı temiz su dalgıç pompaları

Akülü temiz su pompaları

Havuzunuzu temizlemek mi yoksa sadece suyu mu çıkarmak istiyorsunuz? O halde dalgıç pompa tam size göre bir cihazdır. Akülü temiz su pompalarımız sayesinde güç bağlantısına güvenmenize gerek yoktur. Power X-Change ailesindeki diğer tüm cihazlarla da birleştirilebilen Power X-Change aküsü ile çalışan kablosuz pompa yalnızca güçlü olmakla kalmaz, aynı zamanda sessizdir, çok hafiftir ve az bakım gerektirir. Modele bağlı olarak, kablosuz temiz su pompalarımız saatte maksimum 5.000 litre akış hızı sağlar ve bu nedenle susuzlaştırma ve daha küçük miktarlarda suyun pompalanması için mükemmeldir. Güç seviyesi anahtarı yardımıyla pompayı kolayca açıp kapatabilir veya düz emiş ile 1 mm'lik su seviyesine kadar sürekli çalışmaya geçebilirsiniz.

Temiz su dalgıç pompaları

Dalgıç pompa havuzları, kuyuları veya yağmur varillerini boşaltmak için klasik çözümdür. Temiz suyu mu yoksa atık suyu mu pompalamak istediğinizi her zaman ayırt etmeniz gerekir. Berrak, temiz su için temiz suya dalgıç pompayı kullanmak en iyisidir. Ürün yelpazemizde debi, basınç, çıkış yüksekliği ve daldırma derinliğine bağlı olarak değişen çeşitli modellerimiz bulunmaktadır. Mümkün olduğunca az artık su istiyorsanız düşük seviyeli emme pompasını kullanabilirsiniz. Ayrıca su sensörlü, entegre şamandıralı şalterli veya harici yüzer şalterli pompalar arasında seçim yapabilirsiniz.

Yağmur varil pompaları

Yağmur varil pompalarımız hem kablosuz model de elektrik bağlantılı olarak mevcuttur. Bu pompalar özellikle yağmur varillerinden ve sarnıçlardan yağmur suyunu pompalamak için uygundur ve aynı zamanda bahçenin eşit şekilde sulanması için 2 bar'a kadar basınçla su fıskiyelerine de bağlanabilir. Bu arada, kablosuz yağmur varili pompamız, esnek başlığının basitçe sökülmesiyle kablosuz dalgıç pompa olarak da kullanılabilir. Modele bağlı olarak yağmur varili pompaları maksimum 7 metre derinliğe daldırabilir ve maksimum 20 metrelik dağıtım yüksekliği üzerinden saatte 5.500 litreye kadar su pompalayabilir.

Dalgıç basınç pompaları

Yüksek dağıtım basıncı söz konusu olduğunda dalgıç basınç pompalarımız sizin için doğru seçimdir. Bu pompalar bahçe sulaması ve modelin otomatik işlevi varsa evsel su temini için idealdir. Otomatik fonksiyonu ile su tahliye edildiğinde pompa otomatik olarak devreye girer ve tamamlandıktan sonra tekrar kapatılır. Dalgıç basınç pompalarının çok kademeli çalışan dişli sistemi, gerekli basıncı ve yeterli dağıtım miktarını sağlar. Ancak daha fazla güç gerektiren uygulamalar ve 20 metreye kadar daldırma derinlikleri için ince ama güçlü derin kuyu pompalarımıza mutlaka göz atmalısınız!

Temiz su dalgıç pompalarımız, yağmur varili pompalarımız ve dalgıç basınç pompalarımız birçok pratik fonksiyon sunar. Bu özelliklerin neler olduğunu ve satın alırken kararınızı neye göre vermeniz gerektiğini burada öğrenebilirsiniz. Einhell temiz su dalgıç pompa kılavuzu

Temiz su dalgıç pompa satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Pompanızı nerede ve ne için kullanmak istediğinize bağlı olarak; akülü temiz su pompası, temiz su dalgıç pompası, yağmur varil pompası veya dalgıç basınç pompası; işlevleri ve özellikleri farklılık gösterir. Nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve pompaların sizin için nasıl farklılık gösterdiğini özetledik.

Dalgıç pompa ne için kullanılır?

Havuzunuzu boşaltıp kışa dayanıklı hale getirmek mi istiyorsunuz? O zaman kablosuz bir temiz su pompası veya temiz su dalgıç pompası genellikle yeterli olacaktır çünkü bu pompalar 4 metre derinliğe (modele bağlı olarak 7 metre derinliğe kadar) daldırılabilir ve yüksek bir akış hızı oluşturabilir. Suyu nasıl kullanmak istediğiniz söz konusu olduğunda dağıtım basıncı belirleyici bir faktördür. Örneğin, bir su fıskiyesine su sağlamak için yaklaşık 2 bardan daha yüksek bir basınca ihtiyacınız vardır. Yağmur varili pompalarımız ve dalgıç basınç pompalarımız buna son derece uygundur. Başlangıç ​​yüksekliği, yani pompanın çalışabileceği minimum su seviyesi ve dalgıç pompanızın ne kadar tahliye yapması gerektiği de satın alma işleminde önemli faktörlerdir. En az su kalıntısı emmeli pompalarda kalır.

Pratik işlevler

Dalgıç pompaların otomatik çalışması için çok sayıda farklı çalışma modu bulunmaktadır. Örneğin, çeşitli giriş başlangıç ​​yükseklikleri ve otomatik kapatma için su seviyesi, bir su sensörü kullanılarak pratik bir döner anahtarla ayrı ayrı ayarlanabilir. Diğer modeller, otomatik açma ve kapama için değişken emme yüksekliklerini belirlemek için de kullanılabilen entegre veya harici bir şamandıra anahtarıyla donatılmıştır. Sürekli çalışma modu da eş zamanlı izlemeyle sürekli emme sağladığından faydalı olabilir.

Kaliteli ve pratik özellikler

Dalgıç pompanızı uzun süre ilk günki gibi kullanabilmek için, bazı modellerimizde darbeye dayanıklı plastikten, bazılarında ise sağlam paslanmaz çelikten yapılmış sağlam bir pompa ve motor gövdesi olmasına dikkat etmelisiniz. Geri dönüşsüz valf, pompa kapatıldıktan sonra suyun hortuma geri akmasını önler. Pompanın kolayca taşınması ve saklanması için, entegre bir taşıma kolu veya bir kablo sarım yuvası çok kullanışlıdır. Dalgıç pompa, bir asma halkası, bir sabitleme kancası veya bir duvar sabitlemesi ile yerden tasarruf sağlayacak şekilde ve temiz bir şekilde düzenlenir.

Önemli güvenlik özellikleri

Özellikle dalgıç pompaların uzun süre çalıştırılması durumunda, cihazın zarar görmesini önlemek için bazı güvenlik özellikleri mutlaka gereklidir. Tüm pompalarımız, adından da anlaşılacağı gibi pompanın aşırı ısınması durumunda hasarı önleyen termal aşırı yüklenme korumasına sahiptir. Yüksek kaliteli ve dayanıklı mekanik contalar dalgıç pompalarımızın uzun servis ömrüne de önemli ölçüde katkıda bulunur. Bazı modellerde ayrıca kuru çalışma güvenlik cihazı bulunur. Bu özellik, su beslemesinin kesilmesi durumunda pompanın hasar görmesini önler.