Tezgah matkabıyla hassas delme

Her atölye için vazgeçilmez olan sabit matkap tezgah matkabıdır. Ahşap, plastik veya metal gibi farklı malzemelerde hassas ve nokta atışı delme işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak tanır. Delme mili takılı matkap ucu ve döner sapın yardımıyla delme masasına sabitlenmiş iş parçasına doğru aşağıya doğru yönlendirilir. Bu, matkap basısını DIY mobilya yapımı için mükemmel kılar; örneğin vida veya dübel bağlantıları için delik açmak. Ayarlanabilir delme derinliği sayesinde güçlü tezgah matkapları için seri hızlı delme de sorun teşkil etmez.

Einhell'den tezgah matkapları

Uzman makineler

Deneyimli Kendin Yap meraklıları (DIY'ciler), temiz delme sonuçları için hızın çok önemli bir faktör olduğunu biliyor. Hassas matkap delikleri oluşturmak için, hızı her zaman kullanılan matkap ucuna ve matkap ucunun delindiği ilgili malzemeye göre ayarladığınızdan emin olmalısınız. TE-BD olarak adlandırılan Expert tezgah matkaplarımız ile çalışma sırasında yan kol kullanılarak kademesiz hız kolaylıkla ayarlanabilmektedir. Daha iyi kontrol için her zaman mevcut hızı gösteren bir LCD ekran takılıdır.

Başlangıç düzeyde makineler

Ev atölyenizi sütunlu matkapla genişletmek istiyor ancak daha pahalı modele yatırım yapmak istemiyor musunuz? O halde TC-BD tezgah matkaplarımız sizin için doğru seçenektir! Motor kapatıldığında V kayışının dönüştürülmesiyle belirlenen adım adım hız düzenlemesine sahiptirler. Doğru hız ayarı için V-kayışı tertibatı doğrudan üniteye eklenmiştir. Malzemeye ve matkap ucuna uyum sağladıktan sonra sabit matkapla hassas ve temiz delme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tezgah matkaplarımız atölyenizin vazgeçilmezi olan güçlü, yerde duran/zemin standı makinelerdir. Bunun neden önemli olduğunu ve sabit bir delme makinesi satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini buradan öğrenin. Einhell tezgah matkabı kılavuzu

Einhell tezgah matkapları nasıl öne çıkıyor?

Sütunlu matkap, tezgah matkabı, sabit matkap veya matkap presi olarak adlandırılmaları fark etmez; ev atölyeniz için bu sabit matkaplar bazı önemli özelliklerle karakterize edilir. Bunların hangileri olduğunu ve yeni sabit matkabınızı seçerken hangi kriterlere özellikle dikkat etmeniz gerektiğini sizler için özetledik.

Delme mili

Diğer özelliklerinin yanı sıra, bilyalı rulmanlı matkap mili hassas sonuçlar sağlar. Sütunlu matkabın yalnızca dayanıklı olmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kolay çalışmasını da sağlar. Modele bağlı olarak mandren, çapı 1 ile 16 mm arasında olan tüm yaygın matkaplara uygundur. Ek olarak, çoğu Einhell tezgah matkabı modeli, Mors konik matkapların veya MK2 matkapların kullanımına yönelik bir MK2 yuvasıyla donatılmıştır.

Kusursuz matkap delikleri

Sabit matkabın merkezi elemanı, üzerine delinecek iş parçasının yerleştirildiği sütuna bağlı iş tablasıdır. Tüm tezgah delme makinelerimizde delme tablasının yüksekliği ayarlanabilir, eğilebilir ve döndürülebilir. Bireysel modellerde, daha büyük iş parçalarının bile işlenebileceği genişletmeli bir delme tablası bile bulunur. Malzemenin ne kadar derine delineceği derinlik ayarı ve delme derinliği göstergesi ile belirlenebilir.

Güvenlik özellikleri

Önce güvenlik! Kullanılan matkaba bağlı olarak delme sırasında irili ufaklı talaşlar oluşur. Özellikle metal söz konusu olduğunda bu talaşlar hızla tehlikeli hale gelebilir. Katlanabilir ve yüksekliği ayarlanabilen talaş koruması, etrafa uçuşan talaşların neden olduğu yaralanmaları önlemeyi amaçlamaktadır. Sıfır voltaj açma/kapama anahtarı aynı zamanda güvenliği de sağlar ve bu da makinenin bir elektrik kesintisi veya elektrik kesintisi sonrasında kontrolsüz bir şekilde yeniden çalışmasını önler.