Akülü vidalamalar, herhangi bir  Kendin Yap (DIY) meraklısının alet kutusundaki en önemli araçlardan biridir. İster raf asın, ister ayna monte edin, süpürgelikleri sabitliyin veya diğer vidalama işlerini yapıyor olun, Einhell akülü vidalamayla her türlü vidayı hiçbir sorun yaşamadan sıkabilirsiniz. Bu kullanışlı aletle tavan gibi ulaşması zor alanlardaki işler bile basitçe yapılabilir. Akülü vidalama, akülü matkap sürücüsü, akülü darbeli vidalama makinesi, akülü darbeli matkap veya akülü alçıpan vidalama olsun, yapacağınız iş ne kadar uzun sürerse sürsün Einhell araçları her işin üstesinden gelebilir. Pek çok modele entegre edilen Power X-Change lityum iyon aküyler sayesinde, araçların tümü son derece güçlüdür ve yaptığınız işler için size her zaman yeterli gücü sunar. Ayrıca kablosuz olarak da çalışabilirsiniz, bu da sınırsız hareket özgürlüğünden yararlanabileceğiniz anlamına gelir.

Kendin Yap projeleriniz için Einhell'in en iyi akülü vidalamaları

Akülü vidalama

Einhell akülü vidalamalar özellikle ahşap ve plastikteki vidaları sıkmak için uygundur. Küçük boyutları ve düşük ağırlıkları sayesinde ulaşılması zor yerlerde bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca, döner mafsal sayesinde bunları hem tabanca anahtarı hem de kol anahtarı olarak da kolayca kullanabilirsiniz. Ayarlanabilir yedi tork, kuvvetlerin hassas şekilde ölçülmesini sağlar. Modele bağlı olarak akülü vidalama 4,5 Nm'ye kadar torklara bile ulaşabilir ve lityum iyon aküi sayesinde %30 daha fazla kapasite sunar. Akülü vidalamada ayrıca hızlı ve güvenli uç değişimi için bir uç kilidi bulunur. Akülü vidalama 3,6 volt / 1.500 mAh aküya sahiptir ve pratik metal sunum kutusu sayesinde aleti, modele bağlı olarak aksesuar olarak verilen 32 parçalı uç kutusu ve şarj cihazıyla birlikte kolayca taşıyabilir ve yanınıza alabilir böylece istediğiniz heryerde kullanabilirsiniz.

Akülü Delme/Vidalama Makinesi

Einhell'in akülü delme/vidalama makinesi güçlü, çok yönlü bir makinedir ve birçok modelimizde bulunan 2 vitesli şanzıman sayesinde, aletle aynı anda vidalama ve delme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Belirli modellere entegre edilen kömürsüz motor, maksimum 60 Nm güçle ekstra uzun çalışma süresi sağlar. 13 mm metal mandren ve entegre hızlı durdurma işlevi sayesinde, akülü matkap sürücüsündeki aleti zahmetsizce değiştirebilirsiniz. Daha basit tork ölçümü için akülü matkap sürücüsü 24 adıma kadar kullanılabilir. İki adet uzun ömürlü 2,0 Ah Li-ion akü ve aksesuar olarak hızlı şarj cihazıyla akülü delme/vidalama makineniz pratik çantasıyla her zaman yanınızda olur! Einhell akülü delme/vidalama makinesiyle her işin üstesinden gelebilirsiniz!

Akülü darbeli vidalama

Akülü darbeli vidalama, darbe işlevine sahip en güçlü akülü vidalamadır ve sıkışmış somunları ve cıvataları kolayca gevşetir. Modele bağlı olarak 215 Nm'ye kadar tork elde edilebilir ve ayrıca bir iç altıgen soket veya bir dış kare soket ile donatılmıştır. Dıştaki kare soketi kullanarak araba lastiklerini değiştirmek bile çok kolay bir iş haline gelir. Darbeli vidalamanın aşırı yüklenmemesi için torku malzemeye göre kolayca ayarlayabilirsiniz. Darbeli vidalamaların çoğu aynı zamanda kömürsüz motorlarla donatılmıştır ve bu nedenle geleneksel bir motora göre daha fazla güç ve dayanıklılığa sahiptir. Modele bağlı olarak şarj cihazı ve akü teslimat kapsamına aksesuar olarak dahil edilir veya ayrı olarak satın alınabilir.

Akülü darbeli matkap

Einhell'in akülü darbeli matkabı her işi yapabilir. Birçok modele entegre edilen 2 vitesli şanzıman sayesinde, akülü darbeli matkap, 60 Nm'ye kadar bir torkla neredeyse her türlü malzemeyi vidalayabilir ve delebilir. Akülü darbeli matkapla, 10 mm'ye kadar duvarlarda en zorlu vidalama, delme ve darbeli delme işlerinde bile ustalaşabilirsiniz. 23 ayarlı pratik hız kontrolü sayesinde torku malzemeye göre kolayca ayarlayabilirsiniz. Modele bağlı olarak şarj cihazı aksesuar olarak verilir veya ayrı olarak satılır. Alet, özellikle yenileme ve tadilat işleri için size birçok destek sunar ve evrensel olarak kullanılabilir.

Akülü alçıpan vidalama

Einhell'in akülü alçıpan vidalaması ile 4000 dk^-1'e varan yüksek hız sayesinde alçıpandaki vidaları çok kolay bir şekilde ayarlayabilir/sabitleyebilir ve vida bağlantılarını hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ayarlanabilir derin darbeyi kullanarak delme derinliğini tam olarak ayarlayabilirsiniz. Manyetik uç tutucusu sayesinde uç değiştirmek gerçekten çok kolaydır. Kısa tasarımı ve ergonomik sapı sayesinde, akülü alçıpan vidalama özellikle pratik ve kullanımı kolaydır, bu da onu alçıpan inşaatındaki tüm DIY işleri için popüler bir araç haline getirir. Kutuda uygun bir şekilde saklanan Einhell'in akülü alçıpan vidalamasıyla projenize istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Pil ve şarj cihazı ayrı olarak mevcuttur.

Einhell'in akülü vidalama makineleri, Kendin Yap (DIY) işlerinizi çok daha kolay hale getiren birçok pratik fonksiyon sunar. Burada her modelin hangi özel fonksiyonları sunduğunu ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Einhell akülü vidalama kılavuzu

Akülü vidalama alırken nelere dikkat edilmelidir?

Akü ile çalışan aletler farklı fiyat kategorilerinde ve modellerde mevcuttur ve bu nedenle ekipman ve kalite açısından önemli ölçüde farklılık gösterir. Burada size bir satın alma işlemi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini gösteriyoruz.

Akü ve Kalite

Akülü vidalama satın alırken emin olmanız gereken önemli şeylerden biri de akünün kalitesidir. Akünün kapasitesi ne kadar yüksek olursa işlerinizde o kadar uzun süre kesintisiz çalışabilirsiniz. Bu bakımdan Einhell'in 2,0 Ah aküleriyle çok da iyi bir seçim yapmış olursunuz çünkü yedek akü sayesinde makul bir fiyata neredeyse sonsuza kadar çalışmaya devam edebilirsiniz. Elektrikli alet yüksek yüklere maruz kaldığından kalite de belirleyici bir rol oynar. Bu nedenle, sağlam malzemeden yapılmış yüksek kaliteli kaplama ve verimli bir motor çok önemlidir.

Performans, uçlar ve ek işlevler

Kablosuz aletinizin performansı da önemlidir. Performans ne kadar yüksek olursa, o kadar derin delebilirsiniz ve daha sert iş parçaları için daha iyi performansla kullanabilirsiniz. Torku farklı ayarlara ayarlayabilmeniz de diğer bir avantajıdır. Alet ayrıca hızlı ve basit alet değişimi için farklı uçlara ve manyetik uç tutucuya sahip olmalıdır. Örneğin entegre ışık gibi ek işlevler karanlık köşelerde çalışmanızı çok daha kolay hale getirir ve darbeli delme işlevi özellikle de somun ve cıvataların çok sıkı olduğu durumlarda da kullanışlıdır.

İşlevsellik

Elektrikli aleti satın alırken ne için kullanmak istediğinizi de düşünmeniz önemle tavsiye edilir. Çok yönlü projeler için, modellerin çoğu 2 vitesli şanzımanla donatıldığından, Akülü Delme/Vidalama Makinesi akülü vidalamadan daha uygundur. Akülü Delme/Vidalama Makinesi yalnızca etkili olup malzemelerin işlenmesini çok daha kolay hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda işlerinizde çok daha esnek bir şekilde çalışmanıza da yardımcı olur. Yavaş, güçlü bir hız ile elinizdeki parçayı vidalayabilir ve daha sonra hızlı hızı kullanarak derin delikler açabilirsiniz. Aşırı yüklenme durumlarını önlemek için elektrikli aletiniz bir tork sınırlayıcıyla donatılmıştır.

Akülü vidalamanızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair ipuçları

Minimum çaba, maksimum verimlilik

Einhell'in akülü vidalama makineleriyle çeşitli malzemelere vidaları çok kısa sürede sıkabilirsiniz. Ancak modeller sundukları işlevler açısından önemli ölçüde farklılık gösterdiğinden, her akülü vidalama tüm projelerinize uygun değildir. Basit akülü vidalama özellikle ahşap ve plastiğe vidalama için uygun olsa da, akülü matkapla da delme yapabilirsiniz. Akülü matkap size daha fazla fonksiyon sunar ve çok farklı şekillerde kullanılabilir.Akülü Delme/Vidalama Makinesinin size başka hangi fonksiyonları sunduğunu ve nerelerde kullanabileceğinizle ilgili detaylara Einhell blogunda ulaşabilirsiniz.