Bahçenizi kaynak açısından verimli ve çevre dostu bir şekilde sulamak mı istiyorsunuz? Ayrıca su tasarrufuna mı değer veriyorsunuz yoksa mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde mümkün olduğunca fazla su pompalayabilen bir pompa mı arıyorsunuz? O halde yüzey pompası serimize bir göz atın. Bahçe pompası, otomatik ev ve bahçe pompası veya benzinle çalışan su pompası olsun, kapsamlı ürün yelpazemizde her zorluk için doğru pompayı bulabilirsiniz. Modern bahçe pompaları, kablosuz bahçe pompaları veya otomatik ev ve bahçe pompaları, bahçenize makul bir fiyata su sağlamak için en uygun olanlardır. Yağmurlu günlerden biraz keyif almak için fıçılardan, rezervuarlardan veya sarnıçlardan gelen yağmur suyunu kullanmanız yeterlidir. Saatte 5.000 litreye varan akış hızlarıyla bahçe pompaları daha büyük bahçelere bile güvenilir bir şekilde su sağlar. Bir anahtarla açıp kapatabileceğiniz geleneksel bir bahçe pompası veya kullanıldığında otomatik olarak devreye giren otomatik ev ve bahçe pompası gibi otomatik evsel su hidroforları arasında seçim yapabilirsiniz. Kısa bir süre için çok fazla suya mı ihtiyacınız var? Benzinle çalışan su pompasıyla saatte 23.000 litreye kadar su sağlayabilirsiniz.

Einhell'in farklı ev ve bahçe pompaları

Akülü bahçe pompaları

Nerede olursanız olun esnek bir şekilde kullanabileceğiniz bahçe sulama için bir pompa mı arıyorsunuz? O halde sizin için doğru cihaza sahibiz! AQUINNA kablosuz bahçe pompamız, bahçenizin etrafındaki her zaman ve her yerde, şebeke kaynağından tamamen bağımsız olarak kullanılabilir. Power X-Change ailesindeki diğer tüm cihazlarla da kullanılabilen Power X-Change akülerle donatılan pompa, 26 metreye kadar dağıtım yüksekliğinde maksimum 2,6 barda saatte 3.000 litreye kadar güvenilir bir akış hızı sağlar. Ne kadar güce ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak istediğiniz zaman ECO ve BOOST modları arasında seçim yapabilirsiniz. Bu özellik, maksimum esneklik ve yüksek performans istiyorsanız AQUINNA'yı doğru pompa yapar.

Bahçe pompaları

Bir kuyudan veya sarnıçtan gelen suyu bahçe sulamak için kullanmak istiyorsanız, güçlü bir bahçe pompasına yatırım yapmaya değer. Farklı yüksek çıkışlara ve değişken akış hızlarına sahip çok çeşitli elektrikli bahçe pompaları sunuyoruz. Tüm bahçe pompaları merkezi, kolay erişilebilen ve ıslaklığa karşı korumalı açma/kapama anahtarıyla donatılmıştır. Kararınız bahçenizin büyüklüğüne, sulama için kaç litre suya ihtiyacınız olduğuna ve suyu pompalamak için hangi dağıtım yüksekliğine ihtiyacınız olduğuna bağlıdır. Bahçe pompalarımız, modele bağlı olarak 50 metreye kadar dağıtım yüksekliğinde saatte 5.000 litreye kadar pompalama kapasitesine sahiptir. Yüksek kaliteli metal emme ve basınç bağlantı dişleri sayesinde sağlam pompalar, uzun ömürlülükleriyle de etkileyicidir.

Otomatik ev ve bahçe pompaları

Otomatik evsel su hidroforları olarak da adlandırılan otomatik ev ve bahçe pompalarımız hem bahçede sulama amaçlı hem de evinizde kullanım suyu temini amacıyla kullanılabildiğinden aynı anda iki alanın bakımını yapabilirsiniz. Otomatik evsel su hidroforunun çalışması, geleneksel bahçe pompalarından farklıdır çünkü bunlar manuel bir anahtar yerine bir basınç anahtarıyla otomatik olarak açılıp kapatılır. Pompanın içinde sabit bir basınç vardır ve yalnızca bahçe hortumunun ucundaki püskürtme tabancasını çalıştırdığınızda, örneğin cihazdaki basıncın düşmesi durumunda, pompa otomatik olarak çalışır. Püskürtme tabancası kolunu bıraktığınızda, otomatik evsel su tesisatındaki basınç yeniden artacak ve basınç anahtarı pompayı durduracaktır.

Benzinle çalışan su pompaları

Kısa sürede mümkün olduğunca fazla su taşımak veya pompalamak mı istiyorsunuz? Benzinle çalışan su pompalarımız, güç bağlantısından bağımsız olarak saatte 23.000 litreye kadar su sağlar. 4,6 kW'a kadar güçle çalışan ve suyu maksimum 28 metrelik pompalama yüksekliğine pompalayan ağır pompalar, bir kablolu marş motoruyla çalıştırılır. Benzinle çalışan su pompaları sağlam, güvenli ve korumalıdır, lastik ayaklar ise titreşimleri azaltır. Buji anahtarı gibi çalıştırma aksesuarları teslimata dahildir. Benzinle çalışan su pompaları özellikle temiz su için uygun olduğundan, emme sepeti pompayı kirlenmeye karşı da korur. Atık suyu bodrumdan dışarı pompalamak istiyorsanız, atık su için dalgıç pompa kullanmak en iyisidir.

İster akülü bahçe pompası, ister elektrikli bahçe pompası, benzinle çalışan su pompası veya otomatik evsel su hidroforları olsun, bahçeniz için doğru su pompasını bizimle bulacaksınız. Einhell ev ve bahçe pompaları kılavuzu

Ev ve bahçe pompası alırken nelere dikkat edilmelidir?

Hala hangi su pompasının sizin için uygun olduğundan emin değil misiniz? Geniş ürün yelpazesinden dolayı buna şaşmamalı! Farklı tipteki yüzey pompalarında nelere dikkat etmeniz gerektiğini, satın alma kararı verirken fiyat-performans oranının iyi olmasının yanı sıra hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Pompa ne için kullanılır?

Elbette hangi su pompasının sizin için en iyisi olduğu her zaman onu nerede kullanmak istediğinize bağlıdır. Öncelikle ne kadar su pompalamak istediğinizi her zaman bilmelisiniz. Pompayla çok büyük bir bahçeyi sulamak istiyorsanız çok fazla suya, dolayısıyla daha yüksek akış hızına ihtiyacınız olacaktır. Bahçe pompalarımız, modele bağlı olarak saatte 5.000 litreye kadar pompalama kapasitesine sahiptir; bu özellik, çok büyük bahçeler için de yeterli olmalıdır. Ayrıca taşıma ve emme yüksekliğine de dikkat etmelisiniz! Tüm yüzey pompalarımızın maksimum emme yüksekliği 8 metredir, dolayısıyla su pompalamak istediğiniz rezervuarın bundan daha derin olmaması gerekir.

Üst Düzey kontrol

Su pompanızı her zaman takip edebilmeniz için bazı modellerde bir durum göstergesi bulunur. Bir LCD veya LED ekran, pompanın durumu hakkında sürekli bilgi sağlar ve tüm hata mesajlarını görüntüler. Kir göstergesi sayesinde filtre üzerindeki kiri anında tespit edebilirsiniz. Emme göstergesi ise mevcut emme yüksekliği, emme basıncı ve varsa emme sorunları hakkında bilgi sağlar. Bazı modellerde, pompadaki su akışını sürekli izleyen ve hasara karşı koruma sağlayan bir akış sensörü bulunur. Bazı pompalara çek valfli bir ön filtre de entegre edilmiştir. Ön filtre kirlenmeye karşı koruma sağlar ve valf, pompa kapatıldığında suyun orijinal su tankına geri akmasını önler.

Kolay kullanım

Bazı özellikler su pompasını kullanmanızı çok daha kolaylaştırır. Örneğin bir su tahliye vidası, pompayı kışa ve donmaya karşı dayanıklı hale getirmek istiyorsanız suyu pompadan boşaltmanıza yardımcı olur. Pompa çalıştırıldığında suyla doldurulması gerekir; bu, geniş doldurma açıklığı sayesinde çok kolaydır. Pompa kafasındaki şeffaf bir gözetleme camı olan su seviyesi göstergesi, pompayı doldurmayı unutmamanız için su seviyesini gösterir. Cihazı esnek kullanım için kolayca taşımak istiyorsanız taşıma sapı pratik bir eklentidir. Benzinle çalışan su pompalarımız titreşimleri azaltmak için lastik ayaklarla donatılmıştır. Diğer yüzey pompalarında, pompayı yerine sıkıca sabitleyebilmeniz için sondaj deliği olan bir taban bulunur.

Önemli güvenlik özellikleri

Yüzey pompanızdan mümkün olduğu kadar uzun süre ilk günki kadar verimli kullanabilmeniz için cihazınızı koruyan bazı güvenlik özelliklerine dikkat etmelisiniz. Örneğin termal aşırı yük koruması motorun hasar görmesini önler. Kuru çalışma koruması, cihazın artık su emememesi ve kuru çalışması durumunda pompayı oluşabilecek hasarlardan korur. Otomatik ev ve bahçe pompalarında, evsel su hidroforlarında ve bahçe pompalarında kaynar su koruması, basınç tarafının tıkanması durumunda pompa gövdesinde kalacak suyun ısınmasını önler. Benzinle çalışan su pompaları için, düşük yağ kesintisi faydalıdır çünkü bu özellik, yağ seviyesinin çok düşük olması durumunda cihazın otomatik olarak kapanmasını sağlar. Motor çok az yağla çalıştırıldığında hasar görebilir.