Einhell çok yönlü freze makinesinden yassı dübel frezesine kadar birçok ahşap freze makinelerini projeleriniz için hizmetinize sunar. Esnek freze, şablonlu ve serbest yönlendirme, kanal açma ve profil oluşturma için mükemmeldir. Örneğin, mobilya yapımında yassı dübel frezesiyle temiz bağlantılar oluşturabilirsiniz. Frezelerin gerekli olduğu iş ve ahşap projelerine bağlı olarak - Einhell size atölyeniz için uygun fiyatlı ve güçlü cihazlar sunar! Peki, ne bekliyorsun? Küçük ve kullanışlı ahşap freze makineleri her atölyede yer bulur ve çeşitli şekillerde kullanılabilir! DIY tutkunları için frezeleme makineleri ve yassı dübel frezeleri ahşapla ilgili çalışmalarında her zaman el altında olmasını isteyecekleri cihazlardır.

Einhell'in farklı ahşap frezeleme makineleri

Frezeler

İster bir şablon kullanın, ister ahşap bir iş parçasındaki uzun bir oluğu veya daire iş alanını frezlemek veya kenarları işlemek için serbestçe çalışın; freze ile DIY çalışmalarınızda iyi sonuçlar elde etmek için mükemmel donanıma sahipsiniz. Einhell frezeler, hem yumuşak hem de sert ahşapta optimum frezeleme sonuçları sağlayan güçlü bir motorla donatılmıştır. Kullanışlı cihazlarla, özellikle de düşük ağırlıklarından dolayı rahatça çalışabilirsiniz. Aletinizde kullandığınız kesici veya frezeye bağlı olarak hem kaba hem de ince frezeleme yapabilirsiniz. Tüm Einhell ıslak/kuru elektrikli süpürgelerle uyumlu emme adaptörü sayesinde temiz çalışma mümkün olur.

Yassı dübel frezeler

Kendi mobilyalarınızı yapmaktan mı hoşlanıyorsunuz? O zaman ayrı ayrı levhalar arasında sağlam bir bağlantının ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Ancak ahşap levhalar çok inceyse genellikle geleneksel yuvarlak dübelleri kullanamazsınız. İşte tam bu noktada düz dübeller devreye giriyor! Ahşap iş parçanızda düz dübeller için ince oluklar kesilmesini kolaylaştırmak için, genellikle oluk frezesi olarak da adlandırılan özel bir yassı dübel freze kullanmak en iyisidir. Einhell düz dübel kesicileri 14 mm'ye kadar freze derinlikleri oluşturur ve böylece tip 20'ye kadar farklı boyutlarda, ticari olarak satılan ahşap düz dübellerin kullanımına olanak sağlar.

Einhell'in ahşap frezeleme makineleri, ahşapla kusursuz bir şekilde çalışmanıza olanak tanıyan birçok kullanışlı fonksiyon sunar. Bu işlevlerin neler olduğunu ve freze makinenizi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini buradan öğrenin. Einhell ahşap freze makinesi kılavuzu

Ahşap freze makinesi veya freze satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

İster düz dübeller için oluk frezesi, ister esnek freze olsun, doğru aleti seçmek her zaman kolay bir iş değildir. Aşağıda frezelerimizin size neler sunduğunu ve satın alma kararınızda hangi özelliklerin belirleyici olabileceğini açıklıyoruz.

Güç ve hız kontrolü

Yumuşak ahşapta frezeleme çoğu ahşap freze makinesi için sorun değildir. Sert ahşabı kesmek için daha fazla güce ihtiyacınız vardır, bu nedenle aletinizin gücüne dikkat etmelisiniz. Malzemeyle olabildiğince temiz çalışmak için doğru frezeyi seçmenin yanı sıra hızı da ayarlayabilmeniz gerekir. İster geleneksel bir ahşap freze makinesiyle ister oluk frezesiyle çalışıyor olun, aletinizle temiz sonuçlar elde etmenin tek yolu budur.

Yükseklik ve derinlik ayarı

Ayrıca yönlendirme çalışmaları için şablonlar mı kullanmak istiyorsunuz? O zaman vuruş yüksekliğinin mümkün olduğunca yüksek olduğundan emin olmalısınız. Vuruş yüksekliği ne kadar yüksek olursa, frezeleme derinlikleri de o kadar büyük olur. Ayrıca freze derinliğini kolay ve doğru bir şekilde ayarlayabilmeniz gerekir. Tüm frezelerimiz, frezeleme derinliğini belirlemek için kullanabileceğiniz çok aşamalı bir taret durdurucuyla donatılmıştır. Ayarlanabilir derinlik ince ayarı aynı zamanda maksimum hassasiyet sağlar.

Pratik aksesuarlar

Mükemmel ahşap işleme için doğru aksesuarlara ihtiyacınız vardır. Sıkıştırma kolu yardımıyla doğru kesiciyi frezenize belirli bir derinlik ayarında kolayca sabitleyebilirsiniz. Her iki tarafa da monte edilebilen yarık çiti ile hassas ve doğru frezeleme sonuçları elde edersiniz. Modele bağlı olarak, şablonlarla hassas bir şekilde çalışmak için bir kopya kovanı veya çalışma alanını sabitlemek için bir pusula ucu da teslimat kapsamına dahildir.