Bahçe için hafif, sessiz çim biçme makineleri

Benzinle çalışan benzerleri olan elektrikli çim biçme makinelerine göre daha sessizdirler, daha az bakım gerektirirler ve daha hafiftirler. Ayrıca elektrikli çim biçme makineleri, önce yakıt doldurulmasına gerek kalmadığı için her zaman kullanıma hazırdır. 6 ila 14 kg arasındaki düşük ağırlıkları sayesinde kullanışlı ve manevra kabiliyeti yüksek çim biçme makineleri, daha az çabayla hareket ettirilebilir ve garajda, kulübede veya bodrumda kolaylıkla saklanabilir. Bu özellikleri, elektrik motorlu çim biçme makinelerini küçük ve orta büyüklükteki çimler için çevre dostu bir alternatif haline getirir.

Einhell'den elektrikli çim biçme makineleri

Sürekli güç

Einhell elektrikli çim biçme makineleri, modele bağlı olarak 1.000 ila 1.700 watt arasında sürekli motor gücüyle çalışır. Her an, çünkü motor gücü anında mevcut olduğundan ve kablo prize takılı olduğu sürece yakıt deposunun doldurulmasına veya akülerin şarj edilmesine gerek yoktur. Elektrikli çim biçme makineleri, çimlerin biçilmesi gerektiğinde her zaman kullanıma hazırdır. Bahçede tam bir rahatlık. 

Sessiz çalışma

İçten yanmalı motorları olmadığı için, elektrikli çim biçme makineleri, benzinli çim biçme makinelerinden çok daha sessiz çalışır. Daha düşük çalışma hacmi, özellikle nüfusun yoğun olduğu yerleşim alanlarında önemli bir avantajdır. Özellikle bu nedenle, bu çim biçme makineleri küçük ve orta büyüklükteki bahçeye sahip herkes arasında popülerdir. Küçük çimenlik alanlarda en yakın güç kaynağı genellikle çok uzakta oladığı için kabloyla uğraşmak sorun olmayacaktır.

Kolay bakım

Elektrikli çim biçme makineleri neredeyse hiç bakım gerektirmez. Yağ değişimi gerektirmezler ve düzenli olarak değiştirilmesi gereken hava filtreleri veya bujileri yoktur. Yalnızca bıçakların yılda bir kez, evinizdeki tezgahta veya uzman bir şirket tarafından yeniden bilenmesi gerekir. Biçme işleminden sonra çim biçme makinesinin alt kısmını bir fırçayla kısa bir süre temizlemek yeterlidir.

Elektrikli çim biçme makinelerimiz, bahçenizde evde çalışmayı daha da kolaylaştıran birçok pratik özellik sunar. Einhell'in elektrikli çim biçme makinelerinin hangi özel işlevlere sahip olduğunu buradan öğrenin. Einhell elektrikli çim biçme makinesi kılavuzu

Sizin için doğru Einhell elektrikli çim biçme makinesini nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır

Hangi çim biçme makinesinin çimleriniz için uygun olduğu; kesme genişliği, kesme yüksekliği, ergonomi ve toplama sepeti, gibi birçok faktöre bağlıdır. Doğru cihazı bulmanıza yardımcı olmak amacıyla bunları aşağıda sizin için daha ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Kesme genişliği ve kesme yüksekliği

Kesme genişlikleri 30 ila 43 cm arasında olan Einhell elektrikli çim biçme makineleri. Bu özellikleri, onları maksimum 700 m²'ye kadar orta büyüklükte ve küçük çim alanlar için mükemmel kılar. Kesme genişliğinden bağımsız olarak, Einhell'in çift bıçaklı çim biçme makineleri tüm çalışma alanında her zaman temiz ve eşit bir kesim yapılmasını garanti eder. Kesim yüksekliği de kesim genişliği kadar önemlidir: Daima bahçedeki çimlerin durumuna göre uyarlanmalıdır. Tüm elektrikli çim biçme makinelerinde kesme yüksekliği birkaç aşamada merkezi veya eksenel olarak ayarlanabilir.

Ergonomik çalışma

Bahçede çim biçmek ister 10 dakika ister iki saat sürsün, elektrikli çim biçme makinesi alırken ergonomiyi de göz ardı etmemek gerekir. Bu nedenle, Einhell'in tüm elektrikli çim biçme makinelerinde kılavuz çubuğun yüksekliği ayarlanabilir. Bu, pozisyonun boyunuza mükemmel şekilde uyarlanabileceği anlamına gelir, bu da uzun süreli çalışma sırasında bile sırtınızın rahat kalmasına yardımcı olur. Ayrıca tüm çim biçme makinelerinde entegre bir taşıma kolu bulunur.

Toplama sepetinin boyutu

Tüm Einhell elektrikli çim biçme makineleri fabrika çıkışlı olarak bir toplama sepetiyle donatılmıştır. Toplama sepeti büyüdükçe, daha az sıklıkta boşaltılması gerekir, ancak zamanla daha da ağırlaşacaktır. Toplama sepetinin hacmi söz konusu olduğunda bu dengeleme eylemi dikkate alınmalıdır. Elektrikli çim biçme makineleri, 25 ile 52 litre arasında kapasiteye sahip toplama sepetleriyle mevcuttur. Çimin büyüklüğüne bağlı olarak toplama kutusu aynı miktarda çimi alabilecek kapasitede olmalıdır.