Bir iş parçasını hiç elle planyaladınız mı? Eğer öyleyse, bu yorucu işi sizin için kolaylaştıracak bir elektrikli planya hayal etmiş olmalısınız. Einhell'in aküyle çalışan ve elektrikli planya makineleri ev, bahçe ve atölyedeki çeşitli planyalama işleri için uygundur. Bu kullanışlı cihazlarla ahşabın işlenmesi, yivlenmesi, kenarların pahlanması kolaydır. Elektrikli planya makinelerimiz, her silindirde iki bıçağın döndüğü ve iş parçasından talaşların uzaklaştırıldığı bir bıçak rulmanı ile çalışır. Geleneksel el tipi planyalardan daha hızlı, daha hassas ve daha güçlüdürler. Peki neden bekliyorsun? Ahşapla verimli bir şekilde çalışabilmeniz için atölyenizde eksik olan şey elektrikli veya akü ile çalışan bir planyadır!

Einhell'in farklı planya makineleri

Akülü Planya

Einhell akülü planya, kablosuz akü gücü sayesinde sonsuz geniş bir hareket aralığı sağlar. Büyük ahşap iş parçalarının veya hareket ettirilemeyen mobilyaların işlenmesi için ideal bir araçtır. Hafif akülü alet aynı zamanda çok az bakım gerektirir ve nispeten sessiz çalışır. Güçlü bir motor, büyük bıçak milini harekete geçirir, böylece büyük yiv derinlikleri mümkün olur. Güçlü el planyasının kesme derinliği kişiye özel olarak ayarlanabilir. Alüminyum taban plakasındaki üç büyük V oluğuyla kenarları en iyi şekilde pahlayabilirsiniz ve hemen çalışmaya başlayabilmeniz için, iki adet ultra keskin, dayanıklı TCT planya bıçağından oluşan bir set teslimata dahildir. Planya makinesinin zaruri güvenliği ve dayanıklılığı, yüksek kaliteli bileşenleri hasara karşı koruyan aşırı yük korumasıyla sağlanır.

Elektrikli planyalar

Uzun planyalama işleri için akü şarj döngülerine ihtiyaç duymadan çalışan bir elektrikli planyayı mı tercih edersiniz? O halde kablolu planyalarımızı daha yakından incelemelisiniz çünkü yüksek watt ile çalışmaktadırlar. Modele bağlı olarak 2 veya 3 metre uzunluğunda, bükülmeye karşı korumalı güç kablosu, geniş bir hareket aralığında hareket etmenize olanak tanır. Güçlü elektrikli elle tutulan planya makineleri, 3 mm'ye kadar ayarlanabilir kesme derinliklerine sahiptir ve örneğin mobilya parçalarının hassas bağlantıları için büyük yivleme derinliklerine sahip basamaklar oluşturabilir. Kenarların hassas bir şekilde pahlanması için planya makineleri düz taban plakasında üç adet V-oluğuyla donatılmıştır. Modele bağlı olarak toz itişini sağa veya sola çevirerek her iki tarafta da çalışabilirsiniz.

Einhell'in elektrikli planya makineleri, işyerinde işinize yarayacak birçok fonksiyonla donatılmıştır. Bunların neler olduğunu ve planyanızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini buradan öğrenin. Einhell elektrikli planya kılavuzu

Planya satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

İster akülü ister elektrikli planya makineleri kullanın, tüm Einhell planya makineleriyle düz yüzeyler elde edebilirsiniz. Aşağıda planyayı etkili bir şekilde kullanabileceğinizi, kesme derinliği ayarının ve yiv derinliği dayanağının neden kullanışlı olacağını ve iyi bir fiyat-performans oranına ek olarak cihazların size başka neler sunabileceğini açıklayacağız.

Mükemmel Sonuçlar

Planyalama sırasında pürüzsüz bir yüzey elde etmek için kesme derinliğini ihtiyaçlarınıza ve ahşabın türüne göre ayarlamalısınız. Küçük kesme derinliği ile iş parçasından ince talaşları düzeltir ve daha ince bir yüzey dokusu elde edersiniz. Kesme derinliği ne kadar yüksek olursa, talaşlar da o kadar kalın kesilir; böylece çok fazla malzemeyi daha kısa sürede kaldırabilirsiniz. Örneğin mobilya yapımında bağlantılar oluşturmak için girintileri hassas bir şekilde üretmek istiyorsanız, derinlik stopu size yardımcı olur. Planya makinesi bir paralellik kılavuzuyla donatılmışsa, kılavuzu iş parçasının bir kenarına yerleştirirseniz ahşaba düzgün ve pürüzsüz bir şekilde planyalama yapabilirsiniz.

Optimum kullanım

Önünüzde çok iş mi var? O zaman planyayı tutmak rahat olmalı! Einhell'in cihazları, yumuşak tutuşlu ergonomik bir tutamakla donatılmıştır. El tipi planyalarımız aynı zamanda düz planyalama yapabilmeniz için modele bağlı olarak kenar pahını kolayca kırmak için bir veya üç V oluklu yüksek kaliteli bir taban plakasına sahiptir. Düzlem tabanın arkasına entegre edilen otomatik park desteği, cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda iş parçasını ve bıçakları korur.

Temiz iş

Planyalama sırasında talaşlar düşer ancak ahşabı görmenizi engellememeleri için cihazlarımız emme adaptörleriyle donatılmıştır. Otomatik toz emme için tüm Einhell ıslak/kuru elektrikli süpürgelerini buna bağlayabilirsiniz. Modele bağlı olarak talaş itişini sola veya sağa bile yönlendirebilirsiniz, böylece emme hortumu tarafından engellenmeden cihazınızla her iki taraftan da çalışabilirsiniz. Bu arada, akülü planyamız iki adet yüksek kaliteli, dayanıklı TCT planya bıçağı seti ile birlikte gelir; böylece hemen başlayabilirsiniz!