Einhell zımparaları her proje için mükemmel bir araçtır: İster ahşap, plastik veya metal olsun; zımparalarımız her şeyi pürüzsüz hale getirmenize yardımcı olacaktır. İç tasarımdan yenileme ve restorasyona, marangozluk ve el sanatlarına kadar uygulama alanları da malzeme çeşitliliği kadar çeşitlidir. Einhell, ilgili aksesuarlarla birlikte geniş bir tank zımpara makinesi, titreşimli zımpara makinesi, eksantrik zımpara makinesi ve delta zımpara makinesi yelpazesi sunmaktadır. Böylece ev restorasyon projeniz için tam olarak ihtiyacınız olan aleti bulacaksınız. Mümkün olduğunca esnek bir alet arayanlar pratik çok amaçlı zımparayı kullanabilirler. Bu seride hassas işler için bile mini taşlama ve gravür aletleri bulunmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir genel uygulama söz konusu olduğunda neredeyse hiçbir sınırlama yoktur.

Einhell'in Zımparaları

Çok amaçlı zımpara

Zımpara işleri için çok amaçlı Einhell: İster daha mükemmel işe ihtiyacınız olsun ve ister köşeleri, kenarları ve ulaşılması zor alanları ince zımparalamak için bir alete, ister daha büyük yüzeyler için bir taşlama makinesine ihtiyacınız olsun - Einhell çok amaçlı zımpara, titreşim zımparalar ve delta zımparalar kesinlikle doğru seçim olacaktır. Hızlı zımpara kağıdı değişimi için cırt cırtlı zımpara sabitleme sistemi, toz toplama kutusu veya aktif toz emme özelliğine sahip filtreli toz haznesi ve uygun zımpara kağıdı ile donatılmış olan Einhell çok amaçlı zımpara gerçek anlamda çok yönlü bir makinedir. Entegre bağlantı adaptörü sayesinde 36 mm bağlantı çapına sahip harici bir aspiratöre bağlanmak da kolaydır. Bu çalışma alanınızı temiz tutar. Yumuşak kavrama yeri ve ergonomik tutamakları sayesinde alet elinize rahatça oturur ve projenize mükemmel son rötuşları yapmanızı sağlar. Einhell kablosuz çok amaçlı zımpara, yakınınızda elektrik prizinin bulunmadığı uygulamalar için idealdir. TE-OS 18/150 Li kablosuz modeli ile toz toplayıcı kullanmak isterseniz 1,5 Ah ile 2,6 Ah arasında kapasiteye sahip ince Power X-Change akülerini kullanabilirsiniz. Aspiratör adaptörünü kullanıyorsanız daha yüksek kapasiteli daha büyük bir akü de kullanabilirsiniz.

Titreşimli Zımpara Makinaları

Geleneksel bir titreşimli zımpara makinesi, dikdörtgen taşlama plakasını harekete geçirmek için bir çark kullanır ve böylece dairesel bir hareketle hareket etmesini sağlar. Bu, onu özellikle düz yüzeyler ve geniş iş parçaları için uygun kılar. Tüm Einhell titreşimli zımpara makinelerinde, sağlam taban plakasına cırt cırtlı bağlantıyla bağlanan en az birtaban zımpara kağıdı bulunur. Taban plakası çapı 2,5 mm'ye kadar olan daireler halinde salınır. Entegre sıkıştırma sistemi sayesinde zımpara tabanlarını cırt cırtlı destek olmadan da kullanabilirsiniz. Bu, aşındırıcının değiştirilmesini hızlı ve kolay hale getirir. Uzman aletlerimiz, zımparalama hızını çalıştığınız malzemeye göre ayarlamanıza olanak tanıyan hız elektroniği ile donatılmıştır. Entegre toz toplama torbası ve entegre toz emme özelliğine sahip toplama kutusu tozsuz çalışma sağlar, bu da zımparalama sırasında çalışma tezgahınızın temiz kalmasını sağlar. Tüm Einhell titreşimli zımpara makineleri, bağlantı adaptörü aracılığıyla ayrı bir Ø 36 mm elektrikli süpürgeye bağlanabilir. Ürün yelpazemiz, Power X-Change ailesinin bir parçasını oluşturan kablosuz versiyonlarla birlikte, elektrikle çalışan ve akülü titreşimli zımparalama seçenekleri sunar; bu, esnek bir şekilde ve kablosuz olarak kullanılabileceği anlamına gelir.

Eksantrik Zımpara

Orbital veya döner zımparalama makineleri olarak da bilinen Einhell Eksantrik zımparalama makineleri, düzgün olmayan iş parçalarının ve nispeten geniş yüzeylerin zımparalanması için tasarlanmıştır. Diskin kendisi de dönerken, dairesel taşlama diskinin bir volan tarafından dairesel bir yolda hareket ettirildiği eksantrik hareketi, özellikle büyük miktarlarda malzemenin çıkarılmasına olanak sağlar. Aynı zamanda malzeme çok ince zımparalanır. Dakikada 26.000 titreşime kadar ayarlanabilir hızlara sahip hız kontrol elektroniği, bu el aletlerinin çalışma yüzeyine uyarlanmasına olanak tanır. Bu, işin ahşap, metal veya taş benzeri yüzeylerin zımparalanmasını içermesinden bağımsız olarak, bu zımpara makinesinin her zaman malzemeye ve göreve uygun olmasını sağlar. Bir kısmı zımparayla birlikte verilen zımpara kağıdı, Ø 125 mm taşlama diskine cırt cırtlı bir sistemle bağlanır. Bu zımpara makineleri 2,5 mm'ye kadar büyük daireler halinde salınır. Elektrikli eksantrik zımpara makinelerimizin bazıları ek bir tutamak ile donatılmıştır. Bu, daha uzun işleri daha konforlu hale getirir ve aleti kolaylıkla kontrol etmenize yardımcı olur. İnce malzeme tozunu bir toplama torbası veya kutusunda hapseden aktif toz emme özelliği atölyenizin temiz kalmasına yardımcı olur. Ekstraksiyon adaptörüne harici bir Ø 36 mm vakum da bağlanabilir. Şebeke elektriğiyle çalışan eksantrik titreşimli zımpara makinelerinin yanı sıra, seride akülü versiyonlar da yer alıyor. Power X-Change sistemi, bu kablosuz aletlerin her yerde esnek bir şekilde kullanılabileceği anlamına gelir.

Delta Zımpara Makinesi

Köşeli, dar ve ulaşılması zor alanları zahmetsizce zımparalamak için bir alet mi arıyorsunuz? O zaman bir Einhell delta zımpara makinesi tam da ihtiyacınız olan şey. Sivri zımpara plakası, dar pencere çerçeveleri veya pervazlar gibi küçük köşelere kolaylıkla ulaşmanıza yardımcı olur. Bazı delta zımpara modelleri, dakikada 12.000 ila 22.000 salınım arasında ayarlanabilen elektronik hız kontrolü ile donatılmış olup, motorun sorunsuz çalışmasını ve zımparalama hızının malzemeye uygun olmasını sağlar. Tane boyutları P60 ila P120 arasında değişen zımpara kağıtları da dahil olmak üzere geniş aksesuar yelpazesi, cırt cırt sistemi sayesinde delta zımaparalara kolayca ve hızlı bir şekilde takılabilir. Atölyeyi temiz tutmak her DIY meraklısı için çok önemlidir. Bu nedenle tüm delta öğütücülerimiz harici toz emici için Ø 36 mm adaptörle donatılmıştır. Bu aletlerin 90 x 90 x 90 mm'lik zımpara pabuçları yakl. 2 mm. Elektrikli aletlerin 3 m'ye kadar uzunluktaki elektrik kabloları, evinizdeki atölyenizde özgürce hareket edebileceğiniz anlamına gelir.

Tank Zımpara

Ahşap, plastik ve hatta metal levhadan yapılmış ahşap zeminler, kalaslar, masa üstleri ve diğer geniş, düz yüzeyler, Einhell tank zımparalarla hızlı ve kolay bir şekilde pürüzsüz hale getirilebilir. Ayrıca boya veya vernik katmanlarını kolayca zımparalamak için de kullanılabilirler. Zımpara bandı 800 Watt'a kadar güçle ve dakikada 400 metreye kadar hızlarla çalışabilir. Bazı modellere entegre edilen hız elektroniği, taşlama işleminin malzemeye ve eldeki işe göre uyarlanmasını sağlar. Ayrıca bazı tank zımpara makinelerinde, kavisli ve iş parçalarının kenarlarına yakın yerlerin zımparalanması için ideal olan menteşeli bir ön kapak bulunur. Birlikte verilen P80 kumlu zımpara kayışlarını 126-142 mm uzunluğundaki zımpara yüzeyine takmak için hiçbir alete gerek yoktur, çünkü bunlar bir kilitleme kolu yardımıyla yerinde tutulur. Kayış hareketi ayarı, zımpara kayışında ince ayar yapılmasını sağlayarak mükemmel zımparalama sonuçları sağlar. Alet gerektirmeden ayarlanabilen ek tutamak, Kendin Yap (DIY) projelerinizde size ekstra kontrol sağlar. Atölyenizi daha sonra temizleme masrafından tasarruf etmek için, aletler entegre bir toz emme sistemi ve bir toz toplayıcı içerir, böylece zımparalama sırasında daha az toz açığa çıkar. Ürün yelpazemizde, elektrikle çalışan tank zımpara makinelerinin yanı sıra akülü tank zımpara makineleri de bulunmaktadır. Power X-Change ailesinin bir parçası olarak bu serideki herhangi bir uyumlu akü veya şarj cihazıyla kullanılabilirler. Sonuç olarak olası uygulamalarda herhangi bir sınırlama yoktur.

Taşlama ve Gravür Aleti

Taşlama, gravür, frezeleme – hatta delme, cilalama ve fırçalama: Einhell taşlama ve gravür aletiyle yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Şu anda akü ve elektrikle çalışan versiyonları mevcuttur. Her iki cihaz da kapsamlı bir aksesuar seti içeren pratik bir saklama kutusuyla birlikte gelir; böylece model yapımınıza veya diğer karmaşık projelerinize hemen başlayabilirsiniz. Çeşitli ataşmanların mil kilitleme sistemi aracılığıyla değiştirilmesi kolaydır ve hız elektroniği, yavaşça başlamanızı ve ardından elinizdeki malzemeye ve göreve göre ilerlemenizi sağlar. Akülü versiyonu ayrıca çalıştığınız parçayı/alanı aydınlatmak ve taşlama veya gravür projelerinizde mükemmel sonuçları garanti etmek için bir LED ışık halkasıyla donatılmıştır. Elektrikle çalışan alet, onu birlikte verilen teleskopik standa sabitlemek için bir kancaya sahiptir; bu, onu esnek şaft ve ince bir kalemle hassas çalışma gibi yaratıcı işçilik için sabit bir makineye dönüştürür.

İster büyük zımparalama işleri ister daha küçük iş parçaları olsun; Einhell taşlama makineleri her proje için mükemmel bir araçtır. Yeni taşlama takımınızın hangi avantajları sunabileceğini buradan öğrenin. Einhell Taşlama Takımları Kılavuzu

Taşlama aleti alırken nelere dikkat edilmelidir?

Seçenek çok fazla; bu yüzden karar vermenize elimizden geldiğince yardımcı olmak istiyoruz. Einhell taşlama makinelerinin sunabileceği avantajları ve aletinizi seçerken dikkate almanız gereken bazı kriterleri açıklıyoruz.

Zımparanın takılması

Hızlı ve basit; olması gereken de bu, bizim uzmanlığımız da bu! Hemen hemen tüm Einhell taşlama makineleri, herhangi bir uyumlu cırt cırt destekli zımpara kağıdının takılmasını veya değiştirilmesini kolaylaştıran bir cırt cırt sistemi ile donatılmıştır. Orbital zımparalarda ayrıca cırt cırtlı desteği olmayan zımpara kağıdını sıkıştırmak için kullanılabilecek bir sıkıştırma cihazı da bulunur. Bu, zımpara seçmenize ve bağlama yönteminden bağımsız olarak titreşimli zımparalarımızla kullanmanıza olanak tanır. Einhell tank zımpara makinesinin zımpara kayışını değiştirmek de kolaydır: Değiştirirsiniz ve kilitleme koluyla yerine sabitlersiniz, hiçbir alet gerekmez!

Hız elektroniği

Hassas malzeme mi? Sorun değil! Yerleşik hız elektroniği sayesinde titreşimli, eksantrik, delta veya tank zımpara makinenizi iş parçanıza mükemmel şekilde ayarlayabilirsiniz. Hızı, dakikada 12.000'den 26.000'e kadar nispeten hafif bir salınımla düzenleyerek, eldeki göreve uyacak şekilde taşlama işlemine ince ayar yapabilirsiniz. Ayrıca salınım hızı kontrolü, aletin sorunsuz bir şekilde çalışmasını garanti eder, böylece iş parçanızı zımparalamak için yavaş yavaş doğru yaklaşımı bulabilirsiniz. Elektronik hız kontrolü ve uygun zımpara kombinasyonuyla mükemmel zımparalanmış yüzey elde edebilirsiniz.

Toz filtre torbası

Taşlama ve gravür takımlarımız hariç, her Einhell taşlama makinesi bir toz emme sistemiyle donatılmıştır. Bunlar iki tipte mevcuttur: toz toplama torbalı entegre toz filtre torbası ve Ø 36 mm emme cihazlarına uyan, birlikte verilen adaptör ile harici toz filtre torbası . eksantrik zımpara makinelerimiz ve çoklu zımpara makinelerimiz gibi bazı taşlama makineleri her iki özelliği de sunar. Harici bir elektrikli süpürge bağlayabilirsiniz veya alet, zımpara tozunu otomatik olarak bir toz toplama kutusu veya torbasında toplayabilir. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, çalışma sırasında çalışma alanınız tozsuz kalacaktır.

Akülü ve Elektrikli aletler

Akülü zımpara makinesi mi yoksa elektrikle çalışan alet mi? Seçim tamamen size kalmış. Tüm akülü taşlama makinelerimiz büyük Power X-Change ailesinin bir parçasıdır. Power X-Change sistemi ile her akü her cihaza uyar. Dolayısıyla, evinizde bir veya daha fazla Power X-Change akü varsa, kablosuz modeller kesinlikle iyi bir seçimdir: Güçlüdürler ve 6 Ah aküyle 100 dakikaya kadar çalışma süresi sunarlar, size atölye ve hatta bahçenizdeki zımpara işleri için esneklik sunarlar. Örneğin elektrikle çalışan titreşimli zımpara makinesinin 3 m uzunluğunda bir elektrik kablosu vardır ve 250 watt güç sağlar. Şebekeyle çalışan bir zımpara makinesi sizi bir elektrik prizine bağlasa da, bu ondan daha fazla güç ve dayanıklılık bekleyebileceğiniz anlamına gelir. Esnek güç mü yoksa fişe takılı dayanıklılık mı? Sen seç.

Aksesuarlar

Zımparalamaya hemen başlayabilmeniz için, zımpara diskiniz veya zımpara tablanız için kutuda zımpara kağıdı da tedarik ediyoruz. Zımpara aletinizde en az bir parça P60, P80 veya P120 kumlu zımpara kağıdı bulacaksınız. Çoğu durumda, aksesuarlar her üç zımpara sınıfını da içerir. Taşlama ve gravür takımlarımıza yönelik aksesuar kiti bundan daha kapsamlı olamazdı. Saklama kutusunda 189'a kadar parça bulunabilir: İster taşlama, gravür, frezeleme, delme, cilalama veya fırçalama olsun, doğru ataşmanla hayal gücünüzün sınırı yoktur.