Einhell avuç taşlama makineleriyle metal, demir ve taş gibi en sert malzemeleri bile kolaylıkla kesebilirsiniz. Zımparalama, kesme veya kaba işleme – bu elektrikli aletle her şey makul bir fiyata mümkündür. Alet, kompakt boyutu sayesinde etkileyicidir ve hem kablolu hem de kablosuz model olarak size maksimum performans ve mükemmel kullanım sağlar. İnce tasarımı sayesinde yüksek yerlerde, tavanda nişlerde ve köşelerde bile  kolayca çalışabilirsiniz.

Avuç Taşlama Makineleri ile mükemmel taşlama

Akü gücü sayesinde sınır yok

Einhell avuç taşlama makineleri, Power X-Change ailesinden akü ile çalışan cihazlar olarak veya kablolu bağlantıyla mevcuttur ve maksimum verimlilik sunar. Kablosuz Power X-Change sistemi ile aynı zamanda sınırsız hareket özgürlüğüne de sahip olursunuz. 18 V'a kadar kapasiteye sahip akıllı 3,0 Ah lityum iyon aküler, bu çok yönlü akülü cihazı özellikle güçlü kılar. Daha uzun projelerde bile, şarj edilebilir akülere sahip taşlama makineleri muazzam yüke dayanabilir. Gelişmiş teknoloji, dayanıklı yapı ve güvenli çalışma; akülü aletle kendin yap (DIY) kesim işlerini anında gerçekleştirebilirsiniz!

Güçlü elektrikli avuç taşlama makineleri

Einhell'in elektrikli avuç taşlama makineleri güçlüdür ve maksimum performans sunar. Ve akü şarj kapasitesini düşünmenize bile gerek kalmadan, yakınınızda bir elektrik prizi olması veya gerekli uzatma kablosunun yanınızda olması koşuluyla, kablolu taşlama makinesiyle zaman alan projelerin üstesinden kısa sürede gelebilirsiniz. Uygun fiyatlı ve etkili – Einhell'in elektrikli avuç taşlama makineleri. Kablosuz cihazlar daha esnek bir şekilde ve güç kablosu olmadan kullanılabilse de, kablosuz kesici taşlama makinesi kablolu muadili ile aynı performansı elde edemez.

Elektrikli mi Akülü mü taşlama makinesi?

Her zaman kendinize hangi proje için kablolu bir aleti veya akülü taşlama makinesini kullanmak istediğinizi sormalısınız. Einhell'in güç bağlantılı elektrikli aletleri çok güçlüdür ve zaman alan projeler için size bol miktarda güç sağlar. Tamamen özgür ve mobil bir şekilde çalışmak istiyorsanız akülü taşlama makinesi sizin için doğru seçimdir. Akülü taşlama makinesiyle hem maksimum esneklikten hem de hareket kabiliyetinden yararlanırsınız. Einhell'in akülü taşlama makinelerinin bazı modelleri aynı zamanda kömürsüz motorla da donatılmıştır; bu, akülü taşlama makinesini geleneksel fırça motorlu bir elektrikli aletten çok daha güçlü kılar. Akülü taşlama makinesinin fiyatı da kablolu versiyona göre daha yüksektir.

Einhell'in taşlayıcıları, evde ve bahçede Kendin Yap (DIY) projeleri üzerinde çalışırken hayatınızı kolaylaştıracak dört kullanışlı işlev sunar. Burada taşlayıcıların sizin için hangi özel işlevlere sahip olduğunu öğrenebilirsiniz. Einhell avuç taşlama kılavuzu

Avuç taşlama makinesi satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Tüm taşlayıcılar eşit yaratılmamıştır; modeller bazen özellikleri ve fiyatları bakımından önemli ölçüde farklılık gösterir. Satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve hangi alette hangi özelliklerin özellikle önemli olduğunu aşağıda bulabilirsiniz.

Maksimum verimlilik

Avuç taşlama makinesiyle metal, demir ve taş üzerinde taşlama, kesme ve kaba işleme işlemlerini anında gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı ve verimli kesme elektrikli aletin uzmanlık konusudur. Bazı elektrikli cihazlar, kömürlü motora göre daha fazla güce ve daha uzun hizmet ömrüne sahip olan kömürsüz motorla donatılmıştır. Maksimum 77 mm kesme derinliği ve 230 mm disk çapıyla bu alet, taş gibi en sert malzemeleri bile kolayca keser. Rölanti hızı da önemli bir rol oynar: Rölanti hızı ne kadar yüksek olursa, kesme kuvveti de o kadar büyük olur. Rölanti hızı aynı zamanda taşlamanın hızı hakkında da bilgi sağlar. Sonuçta rölanti  hızı her zaman en az 8000 rpm olmalıdır.

Ayrıntılarıyla ileri teknoloji

Avuç taşlama makinesindeki disk, köşeleri güzel ve hassas bir şekilde taşlamanıza, kesmenize ve pürüzlendirmenize olanak tanıyan konik bir dişli tarafından çalıştırılır. Çabuk açılan somun sayesinde disk alet gerektirmeden kolayca değiştirilebilir. Aleti aşırı ısınmaya karşı korumak için, elektrikli alet aşırı yük korumasıyla donatılmıştır. Sağlam alüminyum dişli muhafazası, aletin özellikle dayanıklı olmasını sağlar. Akü ve şarj cihazının yanı sıra kesme diski ve kesme diski koruması cazip bir fiyata ayrı olarak temin edilebilir veya akülü avuç taşlama modeline bağlı olarak teslimata dahil edilebilir.

Gövde ve ağırlık

Gövdenin ve mil kumaşının kaplaması da elektrikli aletin kalitesi hakkında size çok şey anlatır. Maksimum dayanıklılık için gövdenin alüminyum gibi sağlam bir malzemeden yapılması gerekir. Yumuşak kavrama yeri ve ek tutamak, özellikle ergonomik çalışmayı ve gerekli tutuşu sağlar. Ayrıca taşlama makinesinin yüksüz ağırlığının düşük olduğundan emin olmalısınız. Bu, özellikle uzun taşlama ve kesme işlerinde bileğinizi ve önkolunuzu korur.

İşlevler ve güvenlik

Taşlayıcılarda akü, kapasite ve gövednin yanı sıra işlevlere ve güvenlik hususlarına da dikkat etmelisiniz. Elektrikli aletin metal veya plastik bir kapakla donatılmış olduğundan daima emin olun. Bu, aşınmayı ve işlevleri güvenli bir şekilde sizden uzak tutar. Makineyi çalıştırırken üzerine etki eden kuvvetlere göre ayarlayabileceğiniz için, yumuşak çalıştırma maksimum konfor sağlar. Alet üzerindeki yeniden başlatma koruması, elektrik kesintisinden sonra yeniden çalışmayı engeller ve yaralanma riskini en aza indirir. Tüm kir parçacıklarını anında temizleyen bir toz emme sistemi de bir avantajdır.

Avuç taşlama makinenizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair ipuçları

Güvenli ve emniyetli bir şekilde çalışın

Avuç taşlama makinesiyle çalışmak tek başına sizin için güvenli bir faaliyet değildir, bu nedenle çalışma tezgahına yalnızca iyi korunarak yaklaşmalısınız. İster kesme, ister taşlama veya kaba işleme yapın; kesme taşlama makinesini kullanırken uçuşan kıvılcımlar meydana gelir. Kıvılcımların hasara neden olmasını önlemek için gözlerinizin yanı sıra ellerinizi de korumalısınız. Parmaklarınızı yaralanmaya karşı koruyan uygun eldivenler, gözlerinizi güvende tutacak koruyucu gözlükler kadar önemlidir. Ayrıca uzun bir gömlek veya daha iyisi uyumlu bir tulum giymeniz de tavsiye edilir; böylece kıvılcımlar cildinize ulaşamaz veya en sevdiğiniz gömleğinizi mahvetmez.

Avuç taşlama makinesi doğru şekilde nasıl kullanılır?

Taşlama makinesiyle çalışırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır: Örneğin, her disk her göreve uygun olmadığından doğru diski kullanmak çok önemlidir. Yanlış diskin kullanılması da bir takım riskleri beraberinde getirir. Bu nedenle, metali kesmek için yalnızca kesme diskini, metali taşlamak için yalnızca taşlama diskini, metali kaba işlemek için yalnızca kaba işleme diskini kullanmalısınız. Taşlama, kaba işleme ve kesme diskleri de farklı boyutlarda mevcuttur. Aletle çalışırken başka nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve taşlama makinesinin doğru şekilde nasıl kullanılacağını Einhell blogunda öğrenin.