Evinize ve bahçenizde suyun akmasını sağlayın ! Einhell'in evsel su hidroforu ve otomatik evsel su hidroforu evinizde ve bahçenizde çevre dostu su temini için mükemmeldir. Tuvalete, çamaşır makinesine veya bahçe hortumuna bağlanan pompalar, kuyulardan, yağmur suyu varillerinden veya sarnıçlardan size kullanım suyu sağlar. Evinizde ve bahçenizde doğru su temini ile evsel su ile ilgili tüm projeler için gerçek bir çözüm olacaksınız!

Einhell'in farklı (otomatik) evsel su işleri yelpazesi

Bireysel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak evinizdeki su kaynağını artırmak için kullanabileceğiniz çok sayıda farklı evsel su tesisatı ve otomatik evsel su tesisatı bulunmaktadır. Evsel hidroforlar, evde ve bahçede kullanılmak üzere her zaman bir miktar evsel suyu geçici olarak depolarken, otomatik evsel hidroforlar,, suya ihtiyaç duyulduğunda geçici olarak su depolamadan bağımsız olarak çalışır.

Evsel su hidroforları

Büyük entegre çelik basınçlı kazan 8 litreye kadar su depolayabilir, böylece daha az su gerektiğinde basınç anahtarının pompayı harekete geçirmesine gerek kalmaz. ECO modellerimiz ayrıca daha fazla çıkış ve daha düşük güç tüketimiyle de etkileyicidir. Bazı cihazlarda bulunan su seviyesi göstergesi, kir göstergesi ve manometre, su seviyesini, filtrenin durumunu ve emme basıncını ve diğer şeyleri bir bakışta okumanıza ve basınç değiştiğinde hemen tepki vermenize olanak tanır. Özellikle uzun bir hizmet ömrü için bazı modeller, yüksek kaliteli mekanik bir conta ve sağlam bir pompa gövdesiyle donatılmıştır. Hasarlara karşı ek koruma, birçok cihaza monte edilen kuru çalışma güvenlik cihazı, haşlanma koruması ve termal koruma anahtarıyla da sağlanır. Modele bağlı olarak yüksek kaliteli metalden yapılmış dayanıklı emme ve basınç bağlantıları ile ikinci bir basınç bağlantısı entegre edilmiştir. Tüm bu özellikleriyle Einhell'in cihazları her açıdan ikna edicidir!

Otomatik evsel su hidroforları

Einhell otomatik su hidroforları, evsel su sağlamanıza ve çim alanlarınızı uygun maliyetli ve doğal bir şekilde sulamanıza olanak tanır. Şaft, kuyu, sarnıç gibi depolardan evsel kullanım ve bahçe sulama amacıyla temiz su elde etmek amacıyla kullanılırlar. Modele bağlı olarak, suyla kolay doldurma için büyük bir su doldurma vidası veya açıklığı bulunmaktadır. Su, bir tahliye vidası aracılığıyla rahatlıkla boşaltılır. Otomatik işlev, su tahliyesi için pompanın otomatik olarak açılıp kapatılmasını sağlar. Bazı modellerde pratik bir emme göstergesi, bir manometre aracılığıyla size mevcut emme basıncı ve pompanın emme yüksekliği hakkında sürekli bilgi sağlar. Evsel su hidroforlarında olduğu gibi bu cihazların da özellikle yüksek kaliteli basınç bağlantıları ve mekanik contaları sayesinde dayanıklıdır. Entegre bir tutamak, otomatik evsel su hidroforunu kolayca taşıyabilmenizi sağlar. Ek olarak, tüm otomatik evsel su hidroforları kuru çalışma koruması ve modele bağlı olarak kaynar su koruması veya termal koruma gibi güvenlik özellikleriyle donatılmıştır.

Einhell'in (otomatik) evsel su hidroforlarını keşfedin ve hangi cihazın size ve su ve basınç projelerinize en uygun olduğunu öğrenin. Otomatik evsel su hidroforları klavuzu

Su hidroforu satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Çok çeşitli farklı su pompaları mevcuttur. Bu nedenle evsel su hidroforu satın almadan önce kendinizi daha detaylı bilgilendirmeli, hangi fonksiyonlara ihtiyacınız olduğunu ve cihazlarla hangi projeleri planladığınızı iyice düşünmelisiniz. Göz önünde bulundurulması gereken birkaç önemli faktör vardır.

Emme yüksekliği, çıkış ve akış hızı

Giriş yüksekliği için yerel koşullar, bireysel gereksinimler ve gerekli teslimat yüksekliği belirleyicidir. Örneğin, bahçenizde bir sarnıç varsa, su seviyesi yılın zamanına göre değişecektir; yağışın fazla olduğu dönemlerde daha yüksek, kurak dönemlerde ise daha düşük olacaktır. Bu nedenle emme yüksekliği, rezervuarın boyutundan ve içindeki su seviyesinin yüksekliğinden etkilenir. Su seviyesi düşükse, pompanızın suyu tanktan dışarı pompalamak için daha fazla güce ihtiyacı olacaktır. Ancak akış hızına, yani evsel su hidroforunun saatte kaç litre su pompalayabileceğine de dikkat etmelisiniz. Örnegin, otomatik evsel su hidroforunu bahçe ya da tarla sulamak için kullanıyorsanız ve sulayacak çok sayıda çiçek, çalı ve sebze alanınız varsa, küçük, daha az bitkili bir bahçeye kıyasla daha fazla su verimine ihtiyacınız vardır. Modele bağlı olarak evsel ve otomatik evsel su hidrofor sistemlerimiz saatte 3.300 ila 5.000 litre arasında su üretmektedir. Bu seçimle her gereksinim için doğru evsel su hidrofor sistemini bulabilirsiniz!

Su deposu mu yerden tasarruf sağlayan pompa mı

Evsel su işlerini mi yoksa otomatik evsel su işlerini mi tercih ettiğinize bağlı olarak her iki pompa tipinin de kendine göre avantajları vardır. Evsel su hidroforları, basınçlı kazanda 8 litreye kadar su depolar, böylece kazanda sabit bir basınç olur. Örneğin depolanan su, tuvaletin sifonunu çekmek için yeterlidir, ardından su otomatik olarak kazana geri pompalanır. Ancak buna karşılık, otomatik evsel su hidroforları, cihazın basınçlı bir kazan gerektirmediğinden daha fazla yer tasarrufu sağlar. Örneğin çamaşır makinesi açıldığında, tuvalet sifonu çekildiğinde veya bahçe hortumu kullanıldığında cihazdaki basınç düşerse, otomatik evsel su hidroforu basınç anahtarı aracılığıyla otomatik olarak açılır ve yalnızca tüketime ihtiyac duyduğunuz kadar su aktarır. Daha fazla su talep edilmezse pompa kapanır. Otomatik evsel su tesisatlarının otomatik ev ve bahçe pompaları olarak da bilinmesinin nedeni budur.

Kalite ve hizmet ömrü

Kışın don ve yazın sıcakta bile cihazların sürekli olarak tam güç vermesi gerekiyor. Aşırı yüklenme koruması, donma ve termal korumanın yanı sıra kuru çalışmaya karşı koruma gibi koruma mekanizmaları mevcut olmalıdır. Ayrıca pompa gövdesinin sağlam ve kaliteli bir malzemeden yapılmış olması gerekmektedir. Bahçe sulama için otomatik ev ve bahçe pompanızı veya evsel su şebekenizi kullanıyorsanız ve kışın cihaza ihtiyaç duymuyorsanız, su tahliye vidası faydalı olacaktır. Donma sırasında suyun genleşmesi nedeniyle pompanın zarar görmesini önlemek için, donmaya karşı koruma amacıyla suyu pompadan boşaltmanız yeterlidir.