Kenar kesme makinaları / Tırpanlar

Bir Einhell Kenar kesme  makinesi veya çalı kesiciyle fazla çimleri, ince biçme artıklarını ve ulaşılması zor yabani otları hızlı, hassas ve zahmetsizce temizleyebilirsiniz. Düzelticinin dönen naylon ipi veya plastik bıçağı, taşların, evin köşelerinin veya ağaçların kenarlarını düzeltme konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Öte yandan çalı tırpanının sağlam bir metal bıçağı vardır. Bu özellik onları, sert kökleri veya odunsu büyümeyi bile verimli bir şekilde kesmek için ideal araçlar haline getirir. Maksimum hareket özgürlüğü için kesicilerimizin ve çalı tırpanlarımızın çoğu kablosuz motorlar kullanır ve Power X-Change akü sisteminin bir parçasıdır.

Çimleriniz için Kenar kesme makinaları ve tırpanlar

Her ihtiyaca uygun çim kenar kesme makinaları

Geniş çim kenar kesme makinesi seçeneklerimizi keşfedin! İster kablosuz, ister elektrikle çalışan veya benzinli bir versiyon arıyor olun, bahçeniz için doğru çim biçme makinesine sahibiz. Çift naylon hat teknolojisi, merkezkaç kuvveti koruması ve verimli motorlarla çim biçme makinelerimiz hızlı ve temiz bir şekilde biçer. Akülü çim kesme makinelerimiz, Power X-Change akü sistemi sayesinde yüksek performans ve esneklik sunar. Lityum iyon aküler ulaşılması zor alanlarda hassas kesim yapılmasına olanak tanır ve aynı zamanda diğer Einhell kablosuz aletlerle de uyumludur. Etkileyici benzinli çim kesme makinelerimiz bahçedeki zorlu görevler için maksimum performans sunar. 500 watt'a kadar motor gücüne sahip, elektrikle çalışan çim biçme makineleri, daha uzun çim biçme işleri için idealdir ve sağlam güç kabloları sayesinde bahçede bol miktarda hareket özgürlüğü sağlar. Güçlü çim biçme makinelerimizle mükemmel kesimi elde edin!

Geniş alanlar için çalı tırpanları

Einhell'in çok yönlü çalı tırpanları ve motorlu tırpan çeşitlerini keşfedin! İster akülü tırpan ister benzinli çalı tırpanı olsun, bahçede "ağır iş" kullanımına yönelik mükemmel aletlere sahibiz. Güçlü çalı tırpanlarımız, yüksek performanslı motorları, kullanım kolaylığı ve olağanüstü güvenlik özellikleriyle öne çıkıyor. Benzinli çalı tırpanlarımızın 2 zamanlı ve 4 zamanlı motorları, keskin metal bıçaklarıyla yabani otları, kökleri ve kalın bitkileri keser. Taşların veya hassas bitkilerin yakınında çalışırken de naylon kesme hattına geçebilirsiniz. Kablosuz bir çalı tırpanı ve iki adede kadar Power X-Change akü ile, yüksek performanslı bir çalı tırpanının gücünü kablosuz kullanım rahatlığıyla birleştirebilirsiniz. Böylece bahçenizin her yerinde her zaman kullanıma hazır, esnek bir alete sahip olursunuz. Yüksek kaliteli çalı tırpanlarımız ve motorlu tırpanlarımızla büyük çim biçme işlerinin üstesinden zahmetsizce gelin!

Akülü çim kenar kesme makinesı

Keskin çimenlik kenarlarının kesilmesi söz konusu olduğunda, geleneksel bir çim biçme makinesi genellikle yeterli değildir; bu görev, özel bir çim kenar kesme makinesi gerektirir. Bunlar çimleri dikey olarak keser ve toprağa küçük bir derinlik verir. Köklerin bu şekilde kesilmesi, çimlerin kesilen kenardan geçmesini önlemeye yardımcı olur. Bu kesim, çim alanlar, çiçek tarlaları ya da patikalar ile araba yolları arasında düzgün bir ayrım elde etmenizi sağlar. Özel işlevi, akülü çim kenar kesme makinesinin daha geniş alanları veya uzun çimleri kesmeye uygun olmadığı anlamına gelir. Çift taraflı metal bıçak, hızlı ve doğru kenar kesimleri sağlar. 3 kademeli derinlik ayarı sayesinde istenilen kesme derinliği istenildiği zaman ayarlanabilir. Power X-Change ailesinin bir parçası olan 18 volt akü, sistemdeki herhangi bir bahçe aletinde kullanılabilir.

Çim kenar kesme makinelerimiz ve çalı tırpanlarımız bahçenizde çalışmayı daha da kolaylaştıran birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. Farklı modellerimizin size hangi özel özellikleri sunduğunu buradan öğrenin. Einhell Çim kenar kesme makineleri ve çalı tırpanları

Einhell Çim kenar kesme makineleri ve çalı tırpanlarının avantajları

Einhell olarak tüm elektrikli aletlerimizde ve bahçe aletlerimizde en son teknolojiyi, uzun yıllara dayanan bilgi birikimini ve mükemmel fiyat-performans oranını birleştirmekten gurur duyuyoruz. Bu, akülü Çim kenar kesme makinelerimizi ve çalı tırpanlarımızı yıllardır Almanya'daki en iyi ve en popüler bahçe aletlerinden biri haline getirmiştir. İşte onları bu kadar özel kılan şey:

Kesme teknolojisi

Çim kenar kesme makinelerimiz ve çalı tırpanlarımız yalnızca uygulama alanları açısından değil, aynı zamanda kesme genişlikleri açısından da farklılık gösterir. Einhell çim kenar kesme makinelerinin kesme genişlikleri maks. 30 cm'lik çalı tırpanlarımız ise 42 cm'ye kadar etkileyici kesme genişlikleri sunar. Her iki alet de bir misina veya bıçakla kesebilir; hatta bazı modeller her iki kesme aparatıyla birlikte set halinde gelir. Elektrikli tırpanların bıçakları sağlam metalden yapılmıştır, bu da onları uzun çimler veya odunsu büyümeyi gidermek için ideal kılar. Daha hassas ve daha hafif düzeltme işleri için kenar kesme makinelerine plastik bıçaklar takılabilir. Düzeltici filament makarası denenmiş ve test edilmiş başka bir kesme yöntemidir. Naylon kesici misinanın uzunluğu, sadece kesici başlığını yere vurarak veya bazı modellerde bulunan tam otomatik misina besleme mekanizması ile istenildiği zaman ayarlanabilir.

Kolay kullanım

Seçtiğiniz alete (kullanışlı çim kenar kesme makinesi veya güçlü çalı tırpanı) bağlı olarak işinizi kolaylaştıracak bazı önemli özellikler bulacaksınız. Yumuşak kavramalı yüzeyleri ve düşük ağırlıkları, çim kenar kesme makinelerimizin kullanımını kolaylaştırır, böylece çimlerinizin evde bakımını yapmak mümkün olduğu kadar keyifli de olur. Bazı modellerde dik durmanıza yardımcı olan ve sırtınızın zorlanmasını önleyen teleskopik bir tutma kolu bulunur. Çalı tırpanı, düzelticiden daha ağır olmasına rağmen yastıklı bir omuz askısıyla birlikte gelir. Böylece çalı tırpanını omuzlarınızdan asarsınız ve onu bazen bisiklet tutma kolu olarak da adlandırılan çift koldan tutarsınız. Bu, optimum ağırlık dağılımını sağlar ve motorlu tırpanı aynı ritimle hareket ettirmenize ve ergonomik çalışmanıza olanak tanır.

Mükemmel kesim

Çimleri ve çalıları keserken veya budarken, bahçe aletinizin bıçağının keskin ve kullanıma hazır olması önemlidir. Çalı tırpanlarımızın kullandığı sağlam metal bıçaklar çok dayanıklıdır, dolayısıyla nadiren yenilenmeleri veya değiştirilmeleri gerekir. Kesme ipini kullanmayı tercih ederseniz, dokun-git hareketi ile otomatik iplik beslemeye dikkat etmelisiniz. Bu, her zaman yeterli çizgiye sahip olmanızı sağlar ve aletinizin tam kesme genişliğinden yararlanabilirsiniz. Öte yandan, plastik bıçaklı akülü çim biçme makinesi kullanıyorsanız, her zaman yedek bıçakların elinizin altında olduğundan emin olmalısınız. Bazı modellerde bu bıçaklar aletin üzerindeki saklama bölmesinde saklanabilir. Bu plastik bıçaklardan biri örneğin bir taşa çarparak kırılırsa, hiçbir alet gerekmeden birkaç basit adımda değiştirebilirsiniz.

Temiz kenarlar

Einhell çim kenar kesme makineleri, kenarlara ve kenar taşlarına kadar temiz bir çim elde etmenize yardımcı olacak bazı özellikler içerir. Modele bağlı olarak motor kafası çeşitli konumlara eğilebilir, hatta 90°'ye kadar sola veya sağa döndürülebilir. Bu özellik, çim kenarları boyunca dikey olarak kesmenize olanak sağlar. Kılavuz tekerleği olan bir modelin seçilmesi hassas kenarların kesilmesini daha da kolaylaştırır. Bu arada, bitkilerinizi, çiçek tarlalarınızı ve ağaçlarınızı çim kenar kesme makinesiyle istenmeyen karşılaşmalardan korumak istiyorsanız, aletin bir Flowerguard ile donatıldığından emin olun. Bu, bıçak ile bitkileriniz arasında her zaman yeterli mesafe olmasını sağlar.