Ağaçları kesmek, yakacak odun kesmek, ağaç bakımı veya ağaç gövdeleri için tek tek dalları kesmek - Einhell'in çeşitli motorlu testere modelleri ile ihtiyaçlarınıza uygun doğru aleti bulacaksınız! Power X-Change akülü motorlu testereyle kablosuz, güçlü ve çok rahat bir şekilde çalışacaksınız. Hafif, sessiz ve emisyonsuz elektrikli testereyle işi kolayca yapacaksınız. Benzinli motorlu testere zorlu işler için maksimum güç sağlar. Einhell yüksek budayıcıları ağaç bakımı ve yüksek dalların kesilmesi için önemli araçlardır. Teleskopik bir şaftın ucunda bulunan bu küçük motorlu testereler ile kalın dallar bile güçlü bir şekilde kesilebilir. Yüksek dalları ağaçlardan veya çalılardan ayırmak için akülü budama testeresi faydalı olacaktır. Bahçede, evde veya ormanda yapılan iş ne olursa olsun, Einhell'in geniş motorlu testere yelpazesinde aradığınızı mutlaka bulacaksınız!

Farklı Einhell motorlu testereler

Akülü motorlu testereler

Çevre dostu, sessiz ve güçlü; işte Einhell akülü motorlu testereler. Benzin kullanmaya veya sinir bozucu kablolara takılıp düşmeye gerek yok; akülü motorlu testereyle engellenmeden çalışabilirsiniz. Benzinli motorlu testereyle karşılaştırıldığında, akülü model yalnızca daha sessiz olmakla kalmaz, aynı zamanda egzoz dumanı içermediği için daha az bakım gerektirir ve çevre dostudur. 18 voltluk modellerin yanı sıra teknik performans açısından benzinli çeşitlerle yarışan daha güçlü 36 voltluk modeller de bulunmaktadır. Doğru Einhell Power X-Change lityum iyon aküi takın, depoya zincir yağı koyun ve yola çıkın. Tüm akülü motorlu testereler, optimum gerginlik ve hızlı ve verimli çalışma sağlamak için aletsiz zincir gerdirme ve değiştirme sistemiyle donatılmıştır. Böylece güvenli bir şekilde gördünüz ve zincirde çok az aşınma oldu.

Elektrikli motorlu testereler

Motorlu testereyle uzun süre çalışacaksanız elektrikli testereyi alabilirsiniz. Elektrikli motorlu testerenin güçlü motoru, zorlu testereleme işlerini güçlü ve kalıcı bir şekilde gerçekleştirmek için 1.800 watt'tan fazla sürekli güç sağlar. Saniyede yaklaşık 15 metrelik zincir hızlarıyla elektrikli motorlu testereyle çok iyi kesme sonuçları elde edersiniz. Kablo gerilimi azaltıcı ayrıca kablonun hasar görmesini önler ve yanlışlıkla prizden çekilmemesini sağlar.

Benzinli motorlu testereler

Benzinli motorlu testereyle kablo bağlantısı veya şarj süresi olmadan çalışabilirsiniz. Benzinli motorlu testere üzerindeki güçlü motor, daha yüksek sabit güçle etkileyicidir. Çok kalın dalları, ağaç gövdelerini ve çok sert ahşabı zahmetsizce kesebilirsiniz. Modele bağlı olarak benzinli motorlu testere, saniyede 20 metreyi aşan zincir hızıyla da çok yüksek kesme performansı elde edebilir. Otomatik kısma ve primer ile dijital ateşleme aynı zamanda motorun kolayca çalıştırılmasını ve motorun sorunsuz kullanılmasını sağlar.

Yüksek budama makineleri

Yüksek dalları kesmek mi istiyorsunuz? Einhell yüksek budama makineleriyle bunu merdiven olmadan oldukça rahat yapabilirsiniz. Yüksek budama makinaları teleskopik bir şaftın ucundaki küçük bir motorlu testerenin yardımıyla kalın dalları bile güvenilir bir şekilde keserler. Daha kısa kesme uzunluğuyla daha yüksek dallara erişerek çalışırsınız. Teleskopik motorlu testere farklı tahrik tipleriyle veya çok işlevli bir alet olarak mevcuttur. Power X-Change akülü budama makinesi, PXC akülü çok fonksiyonlu alet veya benzinli çok fonksiyonlu aletle kablosuz olarak çalışabilirsiniz. Elektrik prizi sorun değil mi? Daha sonra elektrikli yüksek budama makinesini de alabilirsiniz.

Akülü budama testeresi

Akülü budama testeresi, kol mesafesindeki ağaçlardan ve çalılardan dalları kesmek için mükemmeldir. Bu yüzden bahçedeki günlük işler için mükemmel bir araçtır. Akülü budama testeresi, doğrusal olarak ileri ve geri hareket eden bir testere bıçağıyla 90 mm kalınlığa kadar dalları keser. Bu nedenle, testere çubuğu ve zincirle çalışan klasik motorlu testerelerden farklı bir prensiple çalışır. Entegre dal bağlantısı ayrıca testereyi dala bağlayarak ve çekmeyi kolaylaştırarak daha hassas kesim yapılmasına yardımcı olur. Budama testeresinin hangi Power X-Change aküyle kullanıldığına bağlı olarak, hafif ve kullanışlı olan cihaz aynı zamanda daha karmaşık ağaç kesimleri için de uygundur.

İster elektrikli, ister benzinli kullanın, akülü motorlu testereyle, yüksek budama makinesiyle veya budama testeresiyle rahat bir şekilde çalışmak için işiniz için doğru motorlu testereyi bulmalısınız. İhtiyaçlarınıza uygun doğru motorlu testereyi şimdi keşfedin! Einhell chainsaw guide

Zincirli testere alırken nelere dikkat edilmelidir?

Akülü motorlu testere, elektrikli motorlu testere ve benzinli motorlu testerelerin tümü, dikkat edebileceğiniz belirli işlevlere ve önemli verilere sahiptir. Hangi özelliklerin projelerinize yardımcı olabileceğini ve farklı Einhell modelleri arasında nasıl daha kolay karar verebileceğinizi size açıklayacağız.

Zincir ve bıçak kalitesi

Motorlu testerenizden uzun süre ilk günki gibi kullanabilmek için bıçağın ve zincirin kaliteli olduğundan emin olmalısınız. Otomatik zincir yağlama, manuel yağlamaya gerek kalmadan zincirin sürekli olarak yağla beslenmesini sağlar. Bu özellik, zincir ile ray arasındaki sürtünmeyi azaltır ve daha az aşınma ile kullanım ömrünü uzatır. Aletsiz zincir gerdirme, zincirin zahmetsizce ve hızlı bir şekilde optimum şekilde gerilebilmesi nedeniyle mükemmel kesme sonuçları sağlar.

Yeterli güç

Motorlu testerenin performansının bir göstergesi ne kadar iyi kestiğidir. Maksimum zincir hızı kesme performansının bir göstergesidir. Akülü motorlu testerede motor tipi (fırçasız veya fırçalı) de performans açısından belirleyicidir. Ayrıca, benzinli cihazların silindir hacmi ve elektrikli modellerin watt değeri, motorlu testerenin ne kadar güç ürettiği hakkında size bilgi sağlar. İş ne kadar zorlu olursa, ahşap ne kadar sert ve kalın olursa, motorlu testerenizin o kadar fazla güce ve kesme performansına sahip olması gerekir. Ara vermeden daha uzun süre çalışabilmeniz için en az 100 ml kapasiteli geniş bir yağ tankına sahip olmanızı da öneririz.

En iyi tutuş

Motorlu testereyi rahat bir şekilde tutmak, tüm konumlara ayarlayabilmek ve hem yatay hem de dikey olarak testereleyebilmek için, ön kol ya cihazın etrafında ya da devirme kolu olarak tasarlanmalıdır. Buna ek olarak, benzinli motorlu testerelerimizde, motorun titreşimini susturan ve daha az yorucu çalışmayı mümkün kılan bir titreşim önleyici kol bulunmaktadır. Sağlam bir testere pençe durdurucusu ayrıca tahta parçasına daha iyi baskı uygulamak ve motorlu testereyi tahtanın uzunluğu boyunca yönlendirmek için de önemlidir.

Önemli güvenlik özellikleri

Zincirde kendinizi yaralamamanız için, zincir belirli güvenlik özellikleriyle donatılmalıdır. Bir kaza durumunda zinciri anında durduracak olan zincir freni ile geri tepme korumasıdır. Zincir kırılırsa zincir kilit cıvatası çok önemlidir. Cıvata mahfazanın alt tarafında bulunur ve zincirin motor bloğunun altına çarparak yaralanmanıza neden olma riskini azaltır.