Bahçenizde güzel şekilli bir çit ister misiniz? Doğru çit budama makinaları çitlerinizin, çalılarınızın ve çalılarınızın bakımında ve budamasında hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Her proje için doğru modele sahibiz: İster kablosuz çit budama makinası, ister kablosuz teleskopik çit budama makinası, ister elektrikli çit budama makinası, ister elektrik direkli çit budama makinası veya benzinli çit budama makinasını tercih edin - Einhell'in aletleriyle tüm bahçe projeleriniz mükemmel olacak başarı.

Farklı çit budama makinaları modelleri

Akülü çit budama makinaları

Birçok modelde standart olan dönebilen kolu sayesinde, kablosuz çit budama makinesi her türlü çalışma durumuna en iyi şekilde uyarlanabilir. Akıllı Power X-Change sistemi ile donatılan akülü çit budama makinesi, size çok fazla güç sunar. Mükemmel hareket kabiliyeti modele bağlı olarak akü ve hızlı şarj cihazı akülü çit budama makinesine dahildir.

Akülü Akülü çit budama makinası lazerle kesilmiş ve elmasla taşlanmış çelik bıçakları, özellikle doğru ve hassas kesimleri garanti eder. Bu özellik, herhangi bir çiti zahmetsizce şekillendirebileceğiniz anlamına gelir. Akülü Akülü çit budama makinasının metal dişli kutusu da uzun bir kullanım ömrü sağlar. Tutuculu darbe koruması sayesinde akülü çit budama makinesi yerden tasarruf etmek için saklanabilir ve depolama için kolayca duvara monte edilebilir.

Akülü teleskopik çit budama makinaları

Akülü teleskopik çit budama makinası uzun çalıları kesmek için mükemmeldir. Böylece herhangi bir yükseklikte hassas dikey ve yatay kesimler yapabilirsiniz, bazı modeller kesme ünitesini birkaç kez eğmenize ve ana kolu ayarlamanıza olanak tanır. Çalışmayı bitirdikten sonra çitin üzerinde, kablosuz teleskopik çit budayıcınızın bıçağını sağlam kılıfta kolayca saklayabilirsiniz.

Metal dişli kutusu sayesinde şarj edilebilir akülere sahip bu aletler özellikle dayanıklıdır. Lazerle kesilmiş ve elmasla taşlanmış çelik bıçaklar hassas ve temiz kesimler sağlar. Bazı modellerle birlikte gelen ayarlanabilir ek kol, pratik hızlı çıkarma özelliği sayesinde çitlerinize ve projelerinize kolayca uyarlanabilir. Bu alet çitleri, çalıları ve çalıları beğeninize göre kesmenizi kolaylaştırıyor.

Elektrikli çit budama makinaları

Şebeke güç kaynağına bağlandığında, elektrikli çit budayıcınız size maksimum verimlilik sağlar ve çitiniz üzerinde kesintisiz olarak çalışabilirsiniz. Lazer kesim ve elmasla taşlanmış çelik bıçaklar sağlamdır ve hassas kesimler sağlar. Maksimum dayanıklılık için, şebeke- motorlu elektrikli çit budayıcıi ayrıca metal bir dişli kutusuyla donatılmıştır.

Tüm aletlerde standart olarak bulunan ergonomik sap, büyük bir çitin üzerinden bile sorunsuzca geçmenizi sağlar. Çoğu elektrikli model, aleti korumak için alüminyum bıçak kapağı ve darbe korumasıyla donatılmıştır. Kablo gerilim azaltıcı, kabloyu hasardan korur ve elektrikli çit budama makinenizi bahçenizde uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabilmenizi sağlar.

Elektrikli yüksek çit budama makinaları

Elektrikli yüksek çit budama makinasına ayrıca bir kablo aracılığıyla güç sağlanır. Modele bağlı olarak buraya bir teleskopik kol veya bir teleskopik uzatma entegre edilmiştir. Bu, daha uzun çalılarda bile çit kesmeyi basit hale getirir.

Kesme açısı ayarı sayesinde özellikle ergonomik çalışabilirsiniz. Hızlı serbest bırakılabilen ayarlanabilir taşıma kayışı, aletin ağırlığını daha iyi dağıtır ve zorlu işleri bile sırtınızı zorlamadan gerçekleştirmenize olanak tanır. Ayarlanabilir ek tutamak, bahçe aletiyle çalışırken sağlam bir tutuş sağlar."

Benzinli çit budama makinaları

Uzun, yüksek bir çiti düzeltmek mi istiyorsunuz? Eski çitlerde dallar genellikle daha kalındır, bu nedenle çok güçlü bir çit budama makinasına ihtiyacınız vardır. Einhell'in benzinli çit budama makinası size ihtiyacınız olan dayanıklılığı sunar.

Güçlü motoru ve geniş diş aralığına sahip lazerle kesilmiş bıçakları sayesinde kalın dalları zahmetsizce kesebilir, böylece daha uzun süreler boyunca bile esnek ve kablosuz çalışmanıza olanak tanır. Dönen kol ve titreşim önleyici sistem yükü hafifletir, böylece benzinli çit düzelticinizle çitinizi mümkün olduğunca rahat ve güvenli bir şekilde kesebilirsiniz.

İster akülü çit düzelticiyi, kablosuz teleskopik çit düzelticiyi, elektrikli çit düzelticiyi, elektrikli yüksek çit düzelticiyi veya benzinli çit düzelticiyi tercih edin; her çit için doğru aleti bulmanıza yardımcı olabiliriz. Einhell çit budama makinası klavuzu

Çit budama makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Mevcut çit budama makinelerinin geniş yelpazesi göz önüne alındığında, sizin için doğru çit budama makinesini bulmak her zaman kolay değildir. Bu nedenle, aleti satın almadan önce aletle yapmak istediğiniz işi düşünmeniz daha da önemlidir. Aşağıda, bir satın alma işlemi yapmadan önce her zaman dikkate almanız gerekenleri açıklıyoruz.

Kesme uzunluğu ve diş aralığı

Bir çiti veya çalıyı belirli bir şekilde kesmek istiyorsanız, kesin bir sonuç elde etmek için daha küçük bir kesme uzunluğu daha uygundur. Büyük bir bahçe çitini kesmek için aletin daha uzun bir kesme uzunluğuna sahip olması gerekir.

Diş aralıkları da önemli bir faktördür. Diş aralığı ne kadar geniş olursa, kesebileceğiniz dallar da o kadar kalın olur.

Ağırlık

Çit budama makineleriyle çalışırken ağırlık büyük önem taşır. Makinanız çok ağırsa bahçenizde uzun süre hareket etmekte zorlanacaksınız.

Özellikle kablosuz ve elektrikli çit budama makinalarıyla, birçok modelin sahip olduğu düşük ağırlıktan yararlanırsınız. Temel olarak çit budama makinelerinin gövdeleri, ağırlığı düşük tutan, özellikle sağlam ve yüksek kaliteli plastikten yapılmıştır. Böylece kelimenin tam anlamıyla da kolayca çalışabilirsiniz; çit budama makinenizi başınızın yukarısında tutarak çalışmanız gerektiğinde bile.

Kalite ve ekipman

Güvenlik her zaman en büyük öncelik olmalıdır! Elbette, otomatik bıçak durdurma özelliğine sahip iki elle kullanılan şalter, acil bir durumda makinenin derhal durdurulmasına olanak tanır. Benzinli çit budama makinelerimiz aynı zamanda ellerinizi korumak için rahat çalışmanıza olanak tanıyan ve kolların yorulmasını önleyen titreşim önleyici sistemle donatılmıştır.

En yüksek kalite özellikleri, uzun ömürlü keskinlikleriyle etkileyici olan lazer kesim ve elmas taşlama bıçaklarıdır. Ayrıca metal dişli kutusu da kalite seviyesini kanıtlıyor ve çit budama makineleri için uzun bir kullanım ömrü sağlıyor.