İstediğinizden daha fazla ve olmaması gereken yerlerde suyunuz mu var? Einhell'in atık su pompalarıyla, aşırı kirli suyun dışarı pompalanması da sorun değil: ister bodrumdaki su baskınlarını gidermek için, ister inşaat işleri için, ister dış mekandaki su birikintilerini başka yere pompalamak için, bahçedeki belirli işler için veya kirli su ile dolan bir göleti boşaltmak için, her durumda iyi donanıma sahipsiniz. Einhell'in güçlü dalgıç kirli su pompalarını burada keşfedin ve pompaların neler yapabileceğini ve satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin.

Einhell'in farklı kirli su pompaları

Otomatik kirli su pompaları

Daha düşük güç tüketimiyle yüksek su çıkışı mı istiyorsunuz? Pompalama yüksekliğine bağlı olarak saatte 20.000 litreye kadar su pompalayan Einhell'in ECO dalgıç kirli su pompaları için bu sorun değildir. Pompaların nasıl çalıştırılacağına ilişkin teknoloji söz konusu olduğunda, entegre su sensörlü veya harici şamandıralı şalterli pompalar arasından seçim yapabilirsiniz. Yenilikçi su sensörü teknolojisiyle, sensörü bir döner anahtar aracılığıyla üç otomatik başlangıç ​​yüksekliğine ayarlayabilirsiniz. Böylece kompakt dalgıç kirli su pompası, su seviyesinin belirlenen üç başlangıç ​​yüksekliğinden birine ulaştığını otomatik olarak algılar ve pompalama işlemi başlar. Alt sensöre ulaşıldığında ve önceden ayarlanmış bir takip süresine ulaşıldığında da otomatik olarak kapatma gerçekleşir. Eş zamanlı izlemeyle sürekli çalışma da mümkündür.

Şamandıralı şalterli kirli su pompaları

Şamandıra şalterli bir kirli su pompası seçerseniz, çalıştırma talimatlarında açıklandığı gibi başlangıç ​​yüksekliğini kablo uzunluğu aracılığıyla manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Su seviyesi ayarlanan seviyeye ulaştığında pompa çalışmaya başlar. Kapatma işlemi aynı zamanda kablo uzunluğu üzerinden de gerçekleşir ve böylece pompanın kuru çalışmasını önler. Şamandıralı şalter sürekli çalışmada da kullanılabilir, ancak kuru çalışmadığından ve aşırı ısınmadığından emin olmak için pompanın emme tarafında hala su bulunup bulunmadığına her zaman dikkat etmelisiniz.

 

İster su sensörlü veya şamandıra şalterli kirli su pompaları, ister temiz ve kirli su için kombine pompalar olsun, Einhell'in dalgıç kirli su pompalarını keşfedin ve hangi cihazın gereksinimlerinize uygun olduğunu öğrenin. Einhell kirli su pompaları kılavuzu

Kirli su pompası alırken buna dikkat etmelisiniz

Çok sayıda kirli su pompası vardır ve bunlardan bazıları tasarım, performans özellikleri ve uygulama alanları açısından büyük farklılıklar gösterir. Kendiniz ve projeleriniz için doğru dalgıç kirli su pompasını bulmanıza yardımcı olmak için, satın alırken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç noktayı burada bulabilirsiniz.

Dağıtım yüksekliği, basınç ve akış hızı

Bir pompanın maksimum dağıtım yüksekliği, dağıtım basıncıyla yakından ilişkilidir: Örneğin 10 metrelik dağıtım yüksekliğine sahip bir cihaz, 1 bar kapasiteye ve 0,8 bar'a sahiptir ve pompa 8 metreden fazla su sağlayabilir. Akış hızı, saatte kaç litre su pompalayabileceğiniz hakkında bilgi sağlar: 23.000 litreye kadar akış hızıyla Einhell'in kirli su pompaları size muazzam bir su çıkışı sağlar, ulaşılabilir akış hızı aynı zamanda dağıtım yüksekliğine de bağlıdır . Bu durum, ne kadar yükseğe çıkmak isterseniz, fiziksel nedenlerden dolayı o kadar az suyun çekilebileceği anlamına gelir. Kullanım kılavuzundaki grafikler size bu konuda daha fazla bilgi vermektedir. Uygulamaya bağlı olarak, daldırma derinliği beş ila yedi metre arasında olan pompalar önerilir. Basma yüksekliği, akış hızı ve daldırma derinliğinin doğru kombinasyonu ile ihtiyaçlarınıza uygun pompayı bulacaksınız.

Temiz su ve kirli su

Temiz su pompalarının aksine, kirli su pompaları aynı zamanda kirli suyu kazı çukurlarından ve septik tanklardan tahliye edebilir, inşaat sahasındaki taşkınları tahliye edebilir veya derin kuyulardaki çamurlu su alanlarını ortadan kaldırabilir. Modele bağlı olarak 40 milimetreye kadar parçacık boyutuna sahip kirli su pompaları, daha kalın çamur topaklarını, kaba parçacıkları ve kumlu suyu da kolaylıkla emer. Ürün yelpazemizde ayrıca hem kirli su hem de temiz su için uygun olan 2'si 1 arada kombi pompalar da bulunmaktadır. Bu kombine pompalar, kirli sudan temiz su fonksiyonuna ve düz emişe kadar sürekli geçişin mümkün olduğu dönebilen bir mahfaza tabanı ile donatılmıştır. Düz emme durumunda, yüzey 1 mm'ye kuruyana kadar su pompalanır. Dalgıç pompanın çalışabileceği minimum su seviyesi de satın alımınızla ilgilidir. Örneğin düz emişli modellerimiz 10 mm su seviyesinden itibaren çalışabilir.

Kalite ve güvenlik özellikleri

Dalgıç kirli su pompalarımız, özellikle yüksek kaliteli mekanik contalar sayesinde dayanıklı ve sağlamdır. Darbeye dayanıklı plastikten, sağlam paslanmaz çelikten veya gri dökme demirden yapılmış sağlam motor ve pompa gövdesi de pompanızdan uzun süre keyif almanıza katkıda bulunur. Pompanın güvenliği, motorun aşırı ısınmadan zarar görmesini önleyen termal aşırı yüklenme korumasıyla da sağlanır.