Taşının, yenileyin, raf asın: Matkabın evin her yerinde ne kadar vazgeçilmez olabileceğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle darbeli matkabın pek çok meraklı  Kendin Yap (DIY) kullanıcısının temel ekipmanının bir parçası olması şaşırtıcı değil. Einhell'de çok çeşitli kullanışlı ve güçlü aletler bulacaksınız. İster prizden bol miktarda güç alın, ister Power X-Change aküyle daha esnek olsun; darbeli matkaplarımız, günlük kullanım için hafif, kompakt matkaptan ağır yükler için güçlü makineye kadar çeşitli boyut ve tasarımlarda mevcuttur. Darbeli matkaplarımızla yaygın duvar inşa malzemeleriyle çalışabilir ve güçlü darbe mekanizması sayesinde tuğla, taş veya fayanslarda delik açabilirsiniz. Kullanımı kolay olan makine verimli ve temiz sonuçlar elde eder.

Einhell'den farklı matkaplar

Akülü darbeli matkap

Geleneksel darbeli matkap bir kabloyla donatılmıştır. Yeni bir matkap denemeye ne dersiniz? Kablosuz özgürlüğün ve maksimum esnekliğin keyfini çıkarmanız için size akülü darbeli matkap seçeneği sunuyoruz.

Üstelik hem Kendin Yap (DIY) sektöründe hem de bahçe sektöründe tüm Power X-Change akülerimizi sistem ailesindeki tüm aletlerle birleştirebilirsiniz. Ve tüm PXC aküler herhangi bir Power X-Change şarj cihazında kullanılabilir. Esnek ve sınırsız kombinasyonlar!

Kablolu darbeli matkap

Einhell'in kablolu darbeli matkaplarıyla prizden tam güç alırsınız. Bu güçlü aletle ahşap, beton ve metali fazla çaba harcamadan delebilirsiniz.

Ayrıca döner çekiçlerimiz, aynı zamanda kalafatlama ve keskileme için de uygun olduğundan matkaplarımızdan daha güçlüdür. Evinizde, dairenizde veya atölyenizde evde kullanım için güvenilir bir matkap mı istiyorsunuz? O zaman temiz delikler açma konusunda uzman matkaplarımızlı güvenle alabilirsiniz!

Darbeli matkaplarımız, daha sert malzemelerde bile delmeyi kolaylaştıran birçok fonksiyon sunar. Bu işlevlerin neler olduğunu ve matkaplar hakkında bilmeniz gereken başka şeyleri bu kılavuzda bulabilirisiniz! Einhell matkap kılavuzu

Matkap satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bu kadar geniş maktap alternatifleri arasından projeniz için doğru modeli bulmak o kadar kolay değil. Aşağıda darbeli matkap seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve hangi teknik detayların önemli olduğunu açıklıyoruz.

Güç ve hız

Doğru matkap ucunun seçimi, aletinizin gücü, darbe ve hız, darbeli matkabınızın seçiminde önemli rol oynar. Kablolu modellerde watt sayısı size güç hakkında bilgi verir, kablosuz matkaplarda ise farklı akülere bağlı olarak çalışma süresi ve güç etkilenir. Darbeli matkaplarımızın tamamı, malzemeye göre hassas ve uygun şekilde delme yapmanıza ve hızı değişken olarak ayarlamanıza olanak tanıyan hız elektroniği ile donatılmıştır. Ayrıca daha uzun görevler için sürekli çalışma kilidini kullanarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Yüksek delme gücü

Darbeli matkaplarımızla ahşap ve metalin yanı sıra beton gibi sert malzemeleri de delebilirsiniz; ancak delme performansı modele bağlı olarak farklılık gösterir. Bu nedenle makine seçmeden önce delme performansına dikkat etmelisiniz. Bu, makineyle ahşap, metal veya betonda delebileceğiniz maksimum delik çapı anlamına gelir. Darbeli matkapları karşılaştırmak için kullanabileceğiniz diğer değerler rölanti hızı ve darbe oranıdır. Temel olarak: değer ne kadar yüksek olursa delik o kadar hızlı açılır. Bu arada, bu aynı zamanda darbeli delicileri akülü darbeli matkaplardan da ayırıyor çünkü sürücülerin hızı önemli ölçüde daha düşük.

Yararlı özellikler

Çok derin delmeyi önleyen, sürekli olarak ayarlanabilen derinlik durdurucuyla kusursuz delikler açın. Tüm Einhell darbeli deliciler sağlam metal derinlik durdurucu ve ek bir tutamak ile donatılmıştır. Aletin ön tarafındaki bu ek tutamak, delme işleminin neden olduğu titreşimleri daha iyi bertaraf etmek için güvenli bir tutuş sağlar. Darbeli matkaplarımızla darbeli delme ve delme işlevi arasında da seçim yapabilirsiniz. Saat yönünde ve saat yönünün tersine dönüş, vidalama işi yapılırken ek destek sağlar. Aletleri ayrıca 43 mm sıkıştırma boynuna sahip matkap sehpalarına monte edebilir ve sabit matkap olarak kullanabilirsiniz.

Matkap ucu değiştirme ve aksesuarlar

Büyük mandren sayesinde tüm Einhell darbeli matkaplar, 13 mm çapa kadar tutucuya sahip çok büyük matkap uçlarını da barındırabilir. Hızlı hareket eden mandren sayesinde matkap ucunu değiştirmek hızlı ve kolaydır. Matkap uçlarının tam olarak yerleştirilme şekli modelden modele farklılık gösterir. Dişli halkalı matkap mandreni mi, yoksa basit kilitleme fonksiyonlu matkap mandreni mi tercih edeceğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Aletin ve aksesuarların işten sonra güvenli ve temiz bir şekilde saklanabilmesini ve kolayca taşınabilmesini sağlamak için darbeli matkaplarımızın çoğu pratik bir saklama kutusu içinde teslim edilir.