Çok uzun çimler ve çalılıklar söz konusu olduğunda çim kenar biçme makinesi bazen sınırlarına ulaşabilir. Bu kadar zorlu işlerle karşı karşıyaysanız en iyi seçenek güçlü bir çalı tırpanına yönelmektir. Modele bağlı olarak sağlam bir metal bıçak veya sağlam bir kesme ipi, herhangi bir bahçedeki en yoğun ve en uzun çimlere bile dayanabilir. Benzinli ve akülü versiyonlarımızla geniş alanlarda kablosuz olarak da çalışabilirsiniz. Aleti omuzlarınızın üzerinde desteklemenize olanak tanıyan iki elle kavrama ve taşıma kemeri, ağırlığın daha iyi dağıtılmasına ve kontrolün geliştirilmesine yardımcı olur. Güçlü çalı tırpanlarımız için hiçbir zorluk çok büyük ve hiçbir çalılık çok yoğun değildir.

Einhell tırpan serisi

Akülü tırpanla kablolara son

Kablosuz elektrikli tırpanların çok yönlülüğü, bahçe işlerini basit ve etkili bir iş haline getirir. Tüm akülü çalı tırpanlarımız kapsamlı Power X-Change ailesinin bir parçasıdır. Bu, sistemdeki tüm akülerin ve aletlerin kolayca değiştirilmesine olanak tanır. Elektrikli tırpan modellerimizden biri Twin-Pack teknolojisiyle donatılmıştır. Bu, bahçenizde çalışırken iki kat akü gücüne sahip olmanızı sağlar. Einhell akülü çalı tırpanları rahat kullanım için tasarlanmıştır: optimum ağırlık dağılımı için ön taraftaki motor, çok amaçlı olarak ayarlanabilen bisiklet tutma kolu ve yüksek kaliteli, konforlu taşıma kemeri, elektrikli tırpanın ergonomik özellikleri arasındadır. 30 cm kesme genişliğine sahip sağlam bir misina makarası ve 255 mm'ye kadar kesme genişliğine sahip 3 dişli metal bıçaktan oluşan iki kesme aparatıyla donatılmış olarak, yoğun çimleri veya çalıları kolayca kesebilirsiniz. Mil kilitleme sistemi, kesici takımların kolayca değiştirilebileceği anlamına gelir.

Benzinli çalı tırpanıyla dayanıklılık

Hala eski moda şeylerin hayranı mısın? O zaman yakıt depolu bu ağır iş makineleri tam da ihtiyacınız olan şey! Einhell benzinli tırpanlar yüksek kaliteli, düşük titreşimli 2 veya 4 zamanlı motorlara sahiptir ve sağlam çift iplikli makarayı veya keskin 3 dişli metal bıçağı ormandaki ve bahçedeki her türlü çim veya çalılık boyunca kullanmak için 1.500 watt'a kadar güç sağlar. Bıçakların kesme genişliği 255 mm veya 230 mm'dir, tüm benzinli çalı tırpanlarımızın çift hatlı makaraları ise 42 cm kesme genişliğine sahiptir. Hafif alüminyum kılavuz kolu, çift saplı tutma yeri ve konforlu taşıma kayışıyla birlikte tüm bahçe işleri için konforlu çalışma sağlar. Güvenliğiniz için, santrifüj kavraması rölantide kesme aletini devreden çıkarır. Kolay taşıma ve yerden tasarruf sağlayan depolama için hafif kılavuz çubuğu, bölünmüş şaftı sayesinde parçalara ayrılabilir.

Çalı tırpanlarımız peyzaj bakımınızı kolaylaştıracak birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. Yabani bitkileri ve diğer çalıları kolayca kesebilir veya biçebilirsiniz. Çalı tırpanlarımızın farklı özelliklerine göz atın ve size nasıl fayda sağlayabileceklerini görün. Einhell tırpan kılavuzu

Einhell tırpanlarının avantajları

Elektrikli tırpan olarak da bilinen çalı tırpanları, ağır çim biçme işlerinin vazgeçilmez bahçe aletleridir. Bu güçlü akülü ve benzinli çalı tırpanları, peyzaj düzenlemelerinize özen gösterirken sizi aktif olarak destekleyecek birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. Onlar hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:

Kesme aparatları

Neden tüm Einhell çalı tırpanlarının iki kesme aparatıyla geldiğini merak mı ediyorsunuz? Basitçe söylemek gerekirse, her türlü araziye uygun donanıma sahip olmanızı istiyoruz. Mil kilitleme sistemi ile iki aparat kolayca değiştirilebilir, böylece inatçı, odunsu çalıları kesebilirsiniz. Keskin 3 dişli bıçak, yüksek kaliteli metalden yapılmıştır ve sert çimler veya yaygın yabani otlar için en uygunudur. 255 mm'ye varan büyük kesme genişliğiyle bıçak, çalıların içinden geçerek yolunu keser. Kenarlarda veya açık alanlarda uzun, kalın çim bıçaklarını biçmek için çift hatlı makara en iyi sonucu verir. Esnek kesici hat, otomatik besleme mekanizması sayesinde istenildiği zaman ayarlanabilir. Makaranın kesme genişliği 255 mm'ye kadardır ve daha az inatçı çimlerin kesilmesi için uygundur. Biçme sırasında sizi korumak için çalı tırpanlarımız santrifüj kavramalarla donatılmıştır.

Tutuş

Her inatçı uzun çim yaprağının yakalanması söz konusu olduğunda mükemmel kullanım her şeydir. Bu nedenle, Einhell olarak yeni çalı tırpanınıza "bisiklet" sapı olarak da adlandırılan çift elli bir tutma yeri eklememiz iyi bir şey. Hafif alüminyum kılavuz direği boyunca sapı gerektiği gibi ayarlayabilirsiniz. Biçme ve tırpanlamayı mümkün olduğunca kolaylaştırmak için tüm kontroller bisiklet tutma koluna da entegre edilmiştir. Konforlu taşıma kayışıyla birlikte bu, çalışmanın eklemlerinize zarar vermeden ve yorulmadan yapılmasını sağlar. Titreşim önleme işlevi, aletin sorunsuz şekilde kullanılmasını sağlar. Bölünmüş şaft özelliği, kılavuz direğin sökülebileceği anlamına gelir, bu da depolama için gereken alanı azaltır ve taşımayı kolaylaştırır.

Güçlü motor

Power X-Change ailesinin bir parçası olan akülü çalı tırpanlarımız da bu seride kullanılan güçlü motorlardan yararlanır. Belirli versiyonlarda PurePOWER fırçasız motor, geleneksel karbon fırçalı motorlardan daha uzun çalışma süreleri sağlar. Çok az bakım gerektirir ve çevrimiçi kayıt yaptırırsanız size motor için 10 yıllık bir garanti verilir. Ancak ara sıra 1.500 watt'lık bir motorun ekstra gücüne ihtiyaç duyduğunuz bahçe işleri vardır. Ve tam size göre bir şeyimiz var. Benzinli tırpanlarımızın 2 veya 4 zamanlı motorları, dakikada 6.500 ila 9.600 devir arasında rölanti devrine sahiptir ve yağ/benzin karışımıyla veya yakıt istasyonundan alınan geleneksel benzinle çalıştırılabilir. Karbüratörlü motorlar dijital ateşleme, hızlı başlatma ve otomatik jikle ile çalıştırılır. Bu, soğuk çalıştırmanın sorunsuz olmasını sağlar.