Einhell size bahçeyi sulamak, drenaj veya evsel su temini için ilgili aksesuarlarla birlikte geniş bir su pompası ürün yelpazesi sunar. Bahçeniz ve ev projeleriniz için doğru su pompasını şimdi bulun. Böylece her türlü iş ve her zorluk için her zaman doğru pompayı hazır bulunduracaksınız!

Einhell su pompası serisi

Geleneksel bahçe pompaları mı, temiz veya kirli su için dalgıç pompalar mı, yoksa evsel su temini için pompalar mı? Aklınızdaki projeye bağlı olarak farklı tipte su pompası ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Her uygulama için doğru su pompasını bulmanıza yardımcı olmak amacıyla farklı su pompası türlerine genel bir bakış hazırladık.

Ev ve bahçe pompaları

Çim alanları ve çiçek yataklarını sulamak için idealdir. Bahçe pompası kuyulardan veya sarnıçlardan gelen su rezervlerini kullanmak için idealdir. Akü ile çalışan versiyonlarda can sıkıcı kablolar geçmişte kalıyor ve Power X-Change aküler sayesinde elektrik prizlerinden tamamen bağımsız olabilirsiniz. Modele bağlı olarak ECO ve BOOST modları, enerji tasarrufu ve tam güç modları arasında sorunsuz geçiş yapmanızı sağlar. Bu şekilde sulamayı tam olarak su ihtiyacınıza göre ayarlayabilirsiniz. Yüksek kaliteli giriş ve basınç bağlantılarının yanı sıra sağlam pompa gövdeleri, bahçe pompanızdan uzun süre keyif almanızı sağlar. Bu arada otomatik evsel hidroforlar hem evde hem de otomatik bahçe pompası olarak kullanılabiliyor!

Hidrofor

Evin tamamı için içilemez su. Evsel hidrofor veya otomatik evsel hidrofor ile kuyu, sondaj, sarnıç gibi rezervuarlardan evin çevresinde kullanmak ve bahçeyi sulamak için temiz su pompalayabilirsiniz. Evinizde ayrı bir boru sistemi varsa, suyu tuvalet sifonu çekmek veya çamaşır makinesini çalıştırmak için kullanabilirsiniz. Bu amaçla, su hidroforlarında ve otomatik su hidroforlarında bir basınç anahtarı bulunur; yani, örneğin tuvalet sifonuna basıldığında su pompasını otomatik olarak açıp kapatan bir özellik bulunur. Otomatik su pompasının bir depoya ihtiyacı olmasa da, evsel hidroforlarda geçici olarak 8 litreye kadar suyu depolayan entegre bir çelik basınçlı kazan bulunur.

Kirli su dalgıç pompaları

Kirli su pompası, sel suyunu verimli bir şekilde ortadan kaldırmanın yanı sıra bahçe havuzlarını ve birikintileri boşaltmanıza da yardımcı olur. Çamurlu su ve çapı 40 milimetreye kadar olan küçük çamur topakları gibi kaba döküntüler hızla uzaklaştırılır. Özellikle pratik seçeneklerden biri, 2'si 1 arada kombine pompadır: Bu modeller, tek bir cihazla hem temiz suyu hem de kirli suyu pompalamayı mümkün kılar. Kirli su pompalarımız arasında, güçlü, elektrikle çalışan pompaların yanı sıra, çok yönlü kablosuz modelleri de bulacaksınız.

Temiz su dalgıç pompaları

Örneğin bir yüzme havuzundan temiz, berrak su pompalamak istiyorsanız, temiz su dalgıç pompa en iyi seçim olacaktır. Pompa serimiz, akülü temiz su pompasından, elektrikle çalışan dalgıç pompaya, yağmur varili pompasına ve dalgıç basınç pompasına kadar uygulamaya bağlı olarak farklı modellere sahiptir. Bu modellerden hangisinin gereksinimlerinize en uygun olduğu her zaman nasıl kullanılacağına bağlı olacaktır. Bir yüzme havuzunu boşaltmak istiyorsanız sığ bir emme pompası önerilir. Yakınınızda elektrik prizi yoksa kablosuz alet iyi bir seçimdir. Yağmur varilinizdeki suyu kullanmak istiyorsanız, yağmur varili pompası veya boynu olan akülü dalgıç pompa mantıklı olacaktır. Seçim sizin!

Derin kuyu pompaları

Özellikle derinlerde bulunan su kaynaklarını mı kullanmak istiyorsunuz? Derin kuyu pompası, derin yer altı rezervuarlarından, sondaj deliklerinden ve kuyulardan su pompalamanıza olanak sağlar. Modele bağlı olarak bu güçlü pompalar 65 metreye kadar basma yüksekliğine ulaşabilir. Kuyu pompası dar tasarımı sayesinde küçük çaplı borularda bile kullanılabilir. Bu tip pompa özellikle geniş çimlerin sulanması ve ayrıca fıskiye ve yağmur tabancaları için uygundur. Akım aşırı yük anahtarı ve kir perdesi cihazı hasara karşı korur.

Benzinli su pompaları

Daha kısa sürede daha fazla su pompalamak ister misiniz? Einhell benzinli su pompasıyla sorun yok! Dört zamanlı benzinli motor, daha yüksek akış hızları için bile yeterli gücü sağlar ve saatte 23.000 litreye kadar su taşıyabilir. Benzinli su pompalarımız genel olarak 28 metreye kadar basma yüksekliği sağlayabilir. Yeterince büyük bir benzin deposuna sahip olan benzinle çalışan su pompaları, büyük miktarlarda suyu A'dan B'ye mümkün olan en kısa sürede pompalamak için her yerde, her zaman hazırdır. Bu özelliği, pompaları örneğin su basmış bodrumların hızlı bir şekilde dışarı pompalanması için ideal hale getirir.

Aradığınız ister bir bahçe pompası, ister hidrofor, dalgıç pompa veya benzinle çalışan su pompası olsun, her uygulama için doğru pompaya sahibiz. Einhell su pompası kılavuzu

Su pompası alırken nelere dikkat edilmelidir?

Uygulamaya bağlı olarak piyasada farklı tipte su pompaları bulunmaktadır. Akış hızı ve basma yüksekliği gibi faktörler rol oynar, ancak pompalanacak suyun türü de rol oynar. Atık suyu dışarı pompalamak istiyorsanız su içerisinde kum, çamur, taş gibi parçacıkların varlığını dikkate almalısınız. Burada su pompaları söz konusu olduğunda en önemli hususlara kısa bir genel bakış hazırladık.

Yüzey ve dalgıç pompalar

Farklı tipteki su pompaları arasındaki en büyük ayrım, kullanıldıkları yere göre yapılabilir: Suyu dışarı pompalamak için yerleştirilen pompalara dalgıç pompalar denir. Suyun dışında kullanılan pompalar, ör. Bahçenizde bulunan ve bir hortum aracılığıyla suyu bir rezervuardan taşıyan pompalar, yüzey pompaları genel pompa kategorisine girer. "Emme yüksekliği" ve "daldırma derinliği" terimleri pompanızın çalışması açısından önemlidir. Yüzey pompalarında emme yüksekliğinden veya başka bir deyişle su yüzeyi ile bahçe pompasının girişi arasındaki maksimum yükseklik farkından (örneğin 8 metre) bahsediyoruz. Dalgıç pompalar için ise daldırma derinliğini kastediyoruz. Bu, su yüzeyi ile yüzme havuzunuzun, göletinizin vb. altındaki pompa arasındaki mümkün olan maksimum yükseklik farkını gösterir. Einhell dalgıç pompalar, modele bağlı olarak 20 metreye kadar maksimum daldırma derinliğine sahiptir. Kısaca fark, yüzey pompalarının daha fazla basınç üreterek suyu 50 metreye kadar daha büyük basma yükseklikleriyle taşımasıdır. Diğer bir yandan, dalgıç pompaların en güçlü yanı ise yüksek akış hızlarıdır, yani saatte litrelerce su pompalayabilirler.

Çıkış gücü

Bir su pompasının en önemli teknik özellikleri debisi ve basma yüksekliğidir. Bunlar size pompanın ne kadar su taşıyabileceğini ve hangi yükseklik farkını kaldırabileceğini gösterir. Akış hızı, bir pompanın belirli bir süre içinde ne kadar sıvının yerini değiştirebileceğini gösterir ve genellikle saatte litre cinsinden verilir. Boşaltma yüksekliği, suyun pompalanabileceği maksimum yüksekliktir (genellikle metre cinsinden). Tahliye yüksekliği ve tahliye basıncı her zaman doğrudan ilişkilidir: Basma yüksekliği ne kadar yüksekse, suyu gereken yüksekliğe pompalamak için basınç da o kadar yüksek olmalıdır. Yükseklik örneğin 37 metre ise 3,7 bar basma basıncıyla pompalanması gerekir. 10 metrede 1 bar yeterlidir.

Temiz ve kirli su

Dalgıç pompalar için, temiz su ve kirli su için tasarlanmış pompalar arasında ayrım yapmak özellikle önemlidir. Kirli su terimi, tüketim nedeniyle kirlenmiş, yani artık berrak olmayan her türlü suyu kapsar. İçinde kum, toprak veya yaprak gibi katı maddeler bulunan sular da kirli su olarak sınıflandırılır. Bu gibi durumlarda farklı boyutlarda kir parçacıkları mevcut olabilir. Daha sonra tane boyutuna veya yabancı cisim boyutuna atıfta bulunuruz. İçme suyu veya temiz su, kirli suyun aksine, kullanılmamış ve temiz kabul edilen suyu ifade eder. Bahçede buna havuz suyu, kuyu suyu ve yağmur varillerinde veya sarnıçlarda toplanan yağmur suyu dahildir.

Anahtarlama teknolojisi

Pompanın tipine bağlı olarak pompanın çalıştırılmasının farklı zamanları ve farklı yolları vardır. Dalgıç pompalarda genellikle dahili veya harici bir şamandıralı şalter veya AquaSensor bulunur. Bu anahtar veya sensör, pompanın su seviyesini tespit etmesini ve emme yüksekliği ve başlatma seviyesi için belirlenen limitlere göre otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlar. Bahçe pompaları veya hidroforlar gibi suyun dışında bulunan yüzey pompaları, su istendiğinde otomatik olarak algılayan ve pompayı buna göre çalıştıran bir açma/kapama anahtarı veya bir basınç anahtarı ile donatılmıştır. Dalgıç basınç pompaları ve derin kuyu pompaları da basınç şalterlerini kullanır.