Gönye testereler, ahşap ve plastikten yapılmış iş parçalarını hassas bir şekilde kesmek ve testerelemek için idealdir. Hassas yatay ve dikey gönyeli kesimler de kolaylaştırılmıştır. Çekmeli çapraz kesim gönye testeresi sayesinde çok geniş iş parçalarını bile anında kesebilirsiniz. Einhell gönye testere çeşitlerini keşfedin. Projeniz için doğru cihazı burada bulacağınız garantidir!

Einhell'in farklı gönye testereleri ve avantajları

Çapraz kesimli gönye testereler

Çapraz kesim gönye testeresi, hassas açı ayarına sahip bir döner tablaya sahiptir. Bu, ahşap malzemeleri, kaplamalı panelleri ve plastiği keserken, ayrıca eğimli ve düz açılı kesimler yaparken ilave konfor sağladığı anlamına gelir. Sert metal testere bıçağı, mükemmel kesim için idealdir. Modele bağlı olarak testere kafası ortak açıları kesmek için 45°'ye kadar sola ve 45°'ye kadar sağa eğilebilir.

Okunması kolay açı ölçekleri hassas açılı ve gönyeli kesimlere olanak tanır. Bazı çapraz kesim gönye testerelerinde, daha iyi kesme sonuçları için cihaza bir lazer entegre edilmiştir. Üst tablalı modeli de mevcuttur. Bu cihazlarla çapraz ve paralel durdurma sağlanır. Dairesel tablalı kesim için testere tablasını kademesiz olarak ayarlayabilirsiniz. Testere tablasının her iki yanındaki destekler iş parçasının maksimum sabitlenmesini sağlar.

Akülü gönye testereler

Kablosuz Power X-Change sistemi sayesinde akülü testereyi atölyede, garajda ve bodrumda esnek ve sınırsız hareket alanında kullanabilirsiniz. Akü ile çalışan gönye testere ile nerede olursanız olun kolayca kesebilirsiniz. Ahşap pervaz, panel ve parke gibi malzemelerde açılar sabitleme aparatı sayesinde iş parçanız güvenli bir şekilde sabitlenebilir ve döner tabla üzerindeki açı ayarı zahmetsizce düzgün ve tam açılı kesimler yapmanızı sağlar.Seri kesimler mi yapmak istiyorsunuz? bu uç dayanağı sayesinde de basittir.Akülü testerelerimiz için özel olarak tasarlanmış sert metal testere bıçağı, kesimlerinizi malzemeler üzerinde hassas bir şekilde yönlendirir.

Sola eğilebilen testere başı sayesinde özellikle hassas gönyeli kesimler yapabilirsiniz. X-Tend iş parçası desteklerimiz, bir elinizle iş parçasını tutarken diğer elinizle alet kullanmadan işlevleri değiştirmenize olanak tanır. Kesim çizgisi lazeri ve LED ışık gibi kullanışlı entegre özellikler, hızlı ve doğru çalışmayı mümkün kılar. Çevrenizin temiz kalmasını sağlamak için testere standart olarak talaş toplama torbasıyla donatılmıştır.

Çekmeli gönye testereler

Çapraz kesme ve çekme işlevine sahip gönye testere, yatay ve dikey açılı/köşeli kesimlerin yanı sıra ahşap, plastik ve panellerdeki gönyeli kesme işleri için idealdir. Entegre çekme işlevi sayesinde testere, geniş bir kesme genişliğine sahiptir. büyük iş parçalarının basit işlenmesi. Özellikle hassas gönye kesimleri için, gönye testerenin çekme fonksiyonlu testere kafası 45°'ye kadar sola ve birçok cihazda sağa da eğilebilir. Döner tablanın hassas açı ayarı sayesinde eğimli kesimler oldukça kolaydır. Yüksek kaliteli, sert metal testere bıçağı ve birçok modeldeki entegre kesme hattı lazeri mükemmel kesimi garanti eder.

Okunması kolay ölçek, mesafeyi ve açıyı tam olarak projenizin gereksinimlerine göre ayarlamanıza olanak tanır. Daha uzun malzemeler üzerinde kolayca çalışabilmeniz için tüm modeller çift taraflı desteklerle donatılmıştır. Burada sıkıştırma cihazı vasıtasıyla sabitleme de mümkündür. Çalışma sırasında tozu ve kiri anında temizleyen toz toplama hunisi veya talaş toplama torbası sayesinde kesiminizi mükemmel bir şekilde görebilirsiniz.

Akülü çekmeli gönye testereler

Çekme işlevli çapraz kesim gönye testerenin kablosuz versiyonu da mevcuttur. Yüksek kaliteli, verimli lityum iyon akülerle donatılmış çekme işlevli gönye testere maksimum güç sağlar. Ayrıca kablosuz Power X-Change sistemi sayesinde çekmeli gönye testere ile tüm kesme projelerinizde sınırsız hareket alanı özgürlüğünüzü kullanırsınız.

Akülü çekmeli gönye testereniz için ihtiyaç duyduğunuz Power X-Change ailesinden aküleri PXC serisindeki diğer tüm sistem cihazlarıyla da kullanabilirsiniz. Einhell'den Power X-Change ile maksimum güç ve maksimum esneklik!

Einhell'in gönye testereleri birçok Kendin Yap (DIY) projesine uygundur. Siz ve projeleriniz için hangi testerenin en iyi olduğunu keşfedin. Einhell gönye testere kılavuzu

Gönye testere satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Modeller bazen işlevleri ve uygulama alanları açısından önemli ölçüde farklılık göstermektedir. Aşağıda gönye testere satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini gösteriyoruz:

Yeterli güç girişi

Testerenin yüksek güç çıkışına sahip olduğundan emin olun, böylece daha kalın ve hacimli iş parçalarında bile sağlam bir çekme kuvvetinden yararlanırsınız ve motor devirleri ile kesme kalitesinin sabit kalması sağlanır. Yüksek kesme kapasitesi sayesinde daha sert ve büyük malzemelerde de temiz kesim yapabilirsiniz.

Maksimum kesme genişliği ve çekme fonksiyonu

Ayrıca testerenizin kesme genişliğinin büyük olduğundan emin olun. Bu aynı zamanda üzerinde çalıştığınız malzemeyi tek bir kesimde ikiye bölebilmenizi de mümkün kılar. Parke veya laminat keserken büyük bir kesme genişliği özellikle önemlidir. Çok geniş kesimler yapmak istiyorsanız, iş parçanızda gönye testereye göre çok daha geniş kesim çalışmasını mümkün kıldığından çapraz kesim ve çekmeli testere kullanılması tavsiye edilir.

Dönebilen testere diski ve eğilebilen testere başı

Çapraz kesim testeresiyle yatay gönye kesimi yapabilmek için testere diskinin dönebilmesi ve karşılık gelen açıların hızlı ve hassas bir şekilde ayarlanabilmesi gerekir. Ayrıca testere kafasının testere diskinin açısına göre eğilip sabitlenebildiğinden emin olun. Bu, kolayca dikey gönyeli kesimler yapmanızı sağlayacaktır. Modele bağlı olarak bu yatay olarak da mümkündür.

Yüksek kaliteli testere bıçağı

Testere bıçağı sonuçta kesimin hassasiyetini belirleyen şeydir, dolayısıyla testere bıçağının kalitesi de burada belirleyici bir rol oynar. İş parçasını keserken daima sert metal testere bıçağı kullanmalısınız. Kesimin temizliği aynı zamanda testere bıçağındaki diş sayısına da bağlıdır: Testere bıçağının diş sayısı ne kadar fazlaysa, kesim o kadar hassas olur ve yırtık/yarık/kopma da o kadar az olur.