Hepimiz şunu deneyimledik: Arabanıza biniyorsunuz, motoru çalıştırmayı deniyorsunuz ve... hiçbir şey olmuyor. Ancak, bitmiş araba aküsüne hızlı ve kolay bir şekilde yeniden hayat vermek için doğru alete sahipseniz şanslısınız. Einhell'in akıllı akü şarj cihazı, farklı araç akülerine anında yeni enerji sağlar, böylece motor hızla hayata döner. Einhell'de, araba aküleri için dayanıklı kompakt cihazdan, alternatif şarj voltajına sahip güçlü atölye şarj cihazına kadar çeşitli boyut ve tasarımlarda (6 V, 12 V ve 24 V) şarj cihazları bulacaksınız - üstelik hepsi çok makul bir fiyata. Bu şekilde, ister araba aküsü, ister kamyon veya motosiklet aküsü, ister scooter, motosiklet, çim biçme traktörü, traktör veya karavan aküsü olsun, her türlü aküyü şarj edebilirsiniz. Einhell'in akü şarj cihazlarıyla her türlü uygulama için iyi donanıma sahip olacaksınız.

Farklı akü şarj cihazları

Mikroişlemcili akü şarj cihazları

Mikroişlemci kontrollü, akıllı akü şarj cihazlarımız çeşitli farklı tasarım ve boyutlarda mevcuttur; böylece her araç aküsü için doğru akü şarj cihazını bulacaksınız. Mikroişlemci kontrollü şarj cihazları, jel aküler, AGM'ler ve ayrıca bakım gerektirmeyen ve az bakım gerektiren kurşun-asit akülere uygun olduğundan çok yönlüdür. Çok aşamalı, mikroişlemci kontrollü ve izlenen şarj işlemi her zaman optimum şarj durumunu korur ve akü ömrünü ve performansını optimize eder. Akıllı şarj cihazı sayesinde akünüz mümkün olan en iyi şarjı alır ve şarj tutma fonksiyonu da aküinizin her zaman tam şarjlı ve kullanıma hazır olmasını sağlar. Cabrio'lar, klasik arabalar, motosikletler, karavanlar veya dört tekerlekli bisikletler gibi sezonluk araçların bakım şarjı sırasında, şarj cihazını duvara takmak için kullanılabilen asma halkası da çok kullanışlıdır.

Analog akü şarj cihazları

Şirket içi ilk geliştirmelerden biri ve en çok satanlardan biri, Einhell'in araba aküleri için analog şarj cihazıydı. Bazıları 50 yaşın üzerinde olan bu cihazların hala bazı garajlarda kullanımda olduğunu görmek alışılmadık bir durum değil. Bugün hala Einhell'den güçlü ve dayanıklı analog şarj cihazları satın alabilirsiniz. Analog akü şarj cihazları, çelik sac muhafazayla sağlam bir şekilde üretilmiştir ve koruma için yalıtılmıştır. Aşırı yük, ters polarite ve kısa devre korumasının yanı sıra tamamen yalıtılmış kutup kelepçeleri, şarj cihazlarının kullanımını güvenli hale getirir. Aracınızın aküsünü anında şarj edin.

Takviyeyle çalıştırma fonksiyonlu akü şarj cihazları

Bazı Einhell akü şarj cihazları aynı zamanda pratik 2'si 1 arada cihazlardır. Güçlü şarj cihazları, araç akülerini şarj etmenin yanı sıra aracınız için takviye kaynağı olarak da kullanılabilir ve bu da onları acil durumlarda vazgeçilmez kılar. Bir aracı takviyeyle çalıştırmak için şarj cihazının çok fazla güce ihtiyacı vardır. Mikroişlemci kontrollü CE-BC 15 M, CE-BC 30 M akü şarj cihazları ve CC-BC 30/1 analog modeli tarafından yeterli akım sağlanır. Bu güçlü şarj cihazlarıyla araba, tekne, traktör, karavan ve kamyonların akülerini şarj edebilirsiniz. Bir araba hiç çalışmazsa, bunları hızlı başlangıç olarak da kullanabilirsiniz.

Aracınız için hangi şarj cihazı uygun?

İster motosikletiniz, ister arabanız, ister kamyonunuz olsun, akünün boyutuna bağlı olarak doğru şarj cihazını seçmelisiniz. Şarj cihazının sağladığı amper ne kadar yüksek olursa aküyü o kadar hızlı şarj eder. Akü kapasitesinin onda birine karşılık gelen şarj akımına sahip bir akü şarj cihazı idealdir. Yani kamyon aküleri için maksimum güce ihtiyacınız varken, motosiklet aküleri için daha az güce sahip bir şarj cihazı yeterlidir. Küçük araçlar için genellikle 45 Ah kurulur; örneğin 12V şarj gerilimine ve 4 Ah'ye sahip CE-BC 4 M ve CE-BC 6 M akü şarj cihazları uygundur. Tabloda hangi mikroişlemci kontrollü akü şarj cihazının hangi araç sınıfına uygun olduğu gösterilmektedir.

Hangi aracı kullanırsanız kullanın, ister yeni bir araba ister eski bir araba, motosiklet, scooter veya kamyon olsun; sizin için doğru akü şarj cihazına sahibiz. Boş aküler artık geçmişte kaldı! Şimdi hangi şarj cihazına ihtiyacınız olduğunu keşfedin! Einhell akü şarj cihazı kılavuzu

Akü şarj cihazlarının farklı işlevleri

Einhell'in akü şarj cihazları, belirli durumlarda çok faydalı olabilecek farklı pratik modlara sahiptir. Modların doğru şekilde nasıl kullanılacağını öğrenmek için çalıştırma talimatlarını daima önceden okumalısınız.

Kış şarj modu

Dışarısı donuyor ve arabanız çalışmıyor. O zaman kış şarj moduna ihtiyacınız var! 5°C'nin altındaki düşük sıcaklıklarda, araç aküsünü şarj etmek için daha yüksek bir şarj voltajı gerekir. Kış şarjı modunda bu, akünün soğuk günlerde de kullanıma hazır olması için otomatik olarak optimize edilir.

Besleme modu

Besleme modu, tükenmiş kurşun-asit akülerin yeniden şarj edilmesini mümkün kılar. Bu şarj programında, şarj etme kabiliyetini yeniden sağlamak için artırılmış şarj uç voltajı ve sabit akım şarjı ile şarj işlemi gerçekleştirilir. Bazı durumlarda, eski, neredeyse tamamen boşalmış araç aküleri, yeniden şarj edilmek ve yeniden kullanılmak üzere yeniden etkinleştirilebilir.

Besleme kaynağı modu

Besleme kaynağı modu, aküleri değiştirirken gerekli olan bir güç kaynağı programıdır. Güç kaynağı modu, önemli program ayarlarının korunabilmesi amacıyla yeni bir akü takıldığında sürekli güç sağlamak için kullanılır.

Akü şarj cihazlarından en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize ilişkin ipuçları

Önemli koruyucu işlevler

Arabanızın aküsüne yeni bir ömür kazandırmak için yeterli güce sahip bir akü şarj cihazına ihtiyacınız vardır. Ancak elektrikle çalışmak hiçbir zaman tamamen güvenli değildir. Akünüzü güvenli bir şekilde şarj edebilmenizi sağlamak için Einhell şarj cihazları önemli koruyucu özelliklerle donatılmıştır. Ters polarite koruması, pozitif ve negatif kutupları yanlış bağlamanızı önler. Kısa devre koruması ve yalıtımlı kutup kelepçeleri ayrıca şarj cihazının, akünün ve kullanıcının optimum şekilde korunmasını sağlar. Aşırı şarj koruması ayrıca akü tamamen şarj olduğunda şarj işlemini otomatik olarak durduran yararlı bir özelliktir. Bu, aşırı şarjı önler ve aküin ömrünü uzatır.

Dış etkilerden korunur

Akü şarj cihazınızı nerede kullanmayı planladığınıza bağlı olarak şarj cihazının koruma sınıfına dikkat etmelisiniz. Cihazı garajda korunan aracınızın aküsünü şarj etmek için kullanıyorsanız IP 20 koruma sınıfı yeterlidir. Ancak garajınız yoksa veya çok fazla yollardaysanız ve aracınızın aküsünü rüzgar ve hava koşullarında şarj etmeniz gerekiyorsa koruma sınıfı 65 olan bir şarj cihazı seçmelisiniz. Bu akü şarj cihazları toz geçirmez ve basınçlı suya karşı korumalıdır. Bu onları kirli veya nemli alanlarda kullanıma uygun hale getirerek dış etkenlere karşı optimum koruma sağlar.