Evinizin elektriğini mi kesildi ve sigorta kutusunu bulamıyor musunuz, gece geç saatlere kadar şantiyenizde mi çalışıyorsunuz ya da sadece kamp gezisinin tadını mı çıkarıyorsunuz? Tüm bu durumlarda size yardımcı olacak kullanışlı bir kit var: akülü bir lamba! Einhell'in akülü aydınlatma cihazları sayesinde özgürce ve kablolara bağlı kalmadan hareket edebilirsiniz; böylece yalnızca gece yürüyüşü için iyi donanıma sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda atölyenizi de aydınlatabilirsiniz. Ürün yelpazemizde, kullanımı çok esnek olan kompakt akülü aydınlatmalar ile spot lamba olarak kullanılabilenler arasında seçim yapabilirsiniz. Lambalara yerleştirilen yüksek performanslı LED'ler her kullanımda optimum görünürlük sağlar ve lityum iyon akülerimiz gerekli esnekliği ve aydınlatma süresini sağlar. Çalışma ışıklarımızla yalnızca atölyeniz için mükemmel aydınlatmaya değil, aynı zamanda maksimum esnekliğe de sahip olursunuz!

Einhell'in farklı akülü aydınlatma cihazları

Dar yerler için kompakt akülü aydınlatma cihazları

Çalışma alanınızda ışığın zayıf olduğu veya gücün kesildiği ve aydınlatmaya ihtiyaç duyduğunuz her yerde, TE-CL 18 Li H gibi kompakt akülü aydınlatma cihazlarımız ihtiyacınız olan şeydir. Güçlü Power X-Change ailesi akülerle birleştirilen bu kullanışlı aydınlatma cihazlardaki LED'ler çok az enerji tüketir ve örneğin 6 Ah akü ile 33 saate kadar aydınlatma sağlayabilirler. Bu nedenle hafif kablosuz aydınlatma cihazları yalnızca LED fener olarak değil, aynı zamanda pratik bir çalışma lambası ve kamp gezileri için vazgeçilmez bir ekipman olarak da uygundur.

Şantiyelerde mükemmel aydınlatma

Tek başına tasarım, Einhell lambaların TE-CL 18/1800 Li ve TE-CL 18/2000 LiAC'ın ne amaçla planlandığını göstermektedir. LED akülü inşaat projektörleri çok geniş bir saçılım açısına sahiptir ve bu nedenle odaları veya şantiyeleri aydınlatmak için mükemmeldir. Power X-Change akü ile çalışma ışıklarını güç bağlantısı olmadan her yerde kullanabilirsiniz. Entegre bir stand veya birlikte verilen bir kancayla, diğer görevler için iki elinizin de serbest olmasını ve çalışma alanınızı en iyi şekilde görebilmenizi sağlayacak şekilde konumlandırılabilir veya asılabilirler. 6 metrelik aydınlatma aralığına sahip LED spot ışıkları, kısa mesafelerin aydınlatılması için idealdir. Modele bağlı olarak parlaklık sürekli veya kademeli olarak kısılabilir.

Güçlü çok yönlü aydınlatma cihazı

7 LED'i ve 2500 lümen çıkışı ve 640 metreye varan kiriş mesafesiyle TE-CL 18/2500 LiAC akülü lamba, kablosuz lambalarımız arasında çok yönlü, güçlü bir üründür. Parlaklığı, Power X-Change akünün çalışma süresini aynı anda etkileyen iki aşamada düzenleyebilirsiniz. Akü ışığının kullanımı kolaydır ve aynı zamanda yan tarafa yerleştirilebilir veya bir tripod ile kullanılabilir. Aydınlatma cihazını şantiyede bir spot ışığı olarak mı, bir kamp gezisinde gece yürüyüşünde mi yoksa bir arabanın arızalanması durumunda mı kullanacağınız size kalmış, çünkü hangi durumda ışığa ihtiyacınız olursa olsun - mobil akülü cihazınız her zaman kullanıma hazırdır.

İster kullanışlı bir akülü lamba, ister kablosuz inşaat projektörü olsun, çalışma/iş lambalarımız parlaklıklarından çok daha fazlasıyla etkileyicidir. Kablosuz ışıklarımızın özelliklerini ve avantajlarını size gösteriyoruz. Einhell aydınlatma cihazı kılavuzu

Akülü aydınlatma cihazı satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bir aydınlatma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken tek şey çalışma süresi, ışık rengi ve parlaklık mı? Pek değil. Mobil akülü aydınlatma cihazınızı ne amaçla kullanmak istediğinize bağlı olarak parlaklık ve dağılım açısının ayarlanması, dönebilen ışık başlığı veya kablo ile kullanım için hibrit fonksiyon gibi özellikler işinize yarayabilir. Aşağıda LED akülü aydınlatma cihazlarımızın size neler sunduğunu anlatacağız.

Işık rengi ve parlaklık

Çalışma ışığınızı seçerken üç önemli faktör parlaklık, renk sıcaklığı ve aydınlatma aralığıdır. LED'lerin parlaklığı lümen cinsinden verilir ve lambanın ne kadar parlak olduğunu gösterir. Ürün yelpazemizde 280 ila 2500 lm arası modeller bulacaksınız. Renk sıcaklığı Kelvin cinsinden verilir: Kelvin değeri ne kadar yüksek olursa ışık o kadar soğuk olur. Einhell ile nötr beyaz ışık rengine (5000 K) veya gün ışığına benzer renge (5700–7000 K) sahip LED aydınlatma cihazları arasından seçim yapabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi aydınlatma aralığı ışığın ne kadar parladığını gösterir. İnşaat projectörlerimiz kısa mesafelerin optimum şekilde aydınlatılması için 6 metrelik ışık oluşturur. En güçlü aydınlatma cihazımız 640 metreye kadar aydınlatma aralığı oluşturur ve bu nedenle dış mekan kullanımı için de idealdir.

Optimum ayar

Her çalışma alanını en iyi şekilde aydınlatabilmeniz için bazı modellerimiz, sürekli olarak ayarlanabilen ve hatta modele bağlı olarak 360° dönebilen, dönebilen bir ışık başlığı ile donatılmıştır. Ayarlama birkaç aşamada veya sürekli olarak gerçekleştirilebildiğinden parlaklık düzenleme seçenekleri de modelden modele farklılık gösterir. Böylece, o anda ışığa ihtiyaç duyduğunuz yere bağlı olarak aydınlatmayı daha parlak veya daha loş hale getirerek çalışmanızı mükemmel ve optimum bir şekilde görebilirsiniz.

Akülü ve hibrit fonksiyon

Chazınızın ne kadar süre aydınlatması gerektiği de onu nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak kararınız için belirleyici bir kriter olabilir. Ancak modellerimizin aydınlatma süresi her zaman Power X-Change serisinden hangi akü ile birleştirdiğinize ve hangi parlaklık ayarını seçtiğinize bağlıdır. 6 Ah PXC akü ile birlikte kullanıldığında aydınlatma süresi modele bağlı olarak maksimum 345 dakikadan 33 saate kadar değişmektedir. TE-CL 18/2500 LiAC, çakmakla da çalıştırılabilir ve böylece mobil ışık sağlar; TE-CL 18/2000 LiAC ise 230 V bağlantısıyla aküsüz de kullanılabilir.

Kolay kullanım

Düşük ağırlıkları sayesinde akülü lambaların kullanımı kolaydır. Çalışırken ellerinizin serbest olmasını istiyorsanız, entegre bir stand veya LED aydınlatma cihazınızı asmak için bir kancanız olduğundan emin olun. Entegre taşıma kolu ve yumuşak tutma yeri sayesinde LED çalışma lambaları da kolayca taşınabilir ve tutulması rahattır. Bazı modellerde ayrıca piyasada satılan bir tripodla kullanım için bir sabitleme seçeneği de bulunur.