Einhell'in Garanti Koşulları

Yasal garanti talebine ek olarak Einhell, nihai müşteriye Einhell'in sorumlu olduğu tüm teknik kusurlar için satın alma tarihinden itibaren cihazlar için 24 aylık ve aküler için 6 aylık bir üretici garantisi verir. Ürünler, satın alma tarihinden itibaren 30 gün içinde online - çevrimiçi olarak kaydedilirse, Einhell bu garantileri cihazlar için ve Power X-Change aküler için 3 yıla ve ayrıca PurePOWER Kömürsüz cihaz olması durumunda motor için 10 yıla uzatır. İkinci garanti, yalnızca aşağıda belirtilen üreticinin motorundaki bir malzeme veya üretim hatasından kaynaklanan kusurları kapsar ve bu tür kusurların onarımı veya motorun bizim takdirimize bağlı olarak değiştirilmesi ile sınırlıdır.


Garanti talepleri, kusur tespitinden sonraki iki hafta içinde garanti süresinin bitiminden önce yapılmalıdır. Ünitenin onarılmasından veya değiştirilmesinden sonra, ünite veya yedek parçalar için ne garanti süresinin uzatılması ne de yeni bir garanti süresi başlatılmaz. Bu, yerinde servis kullanılması durumunda da geçerlidir.

Tip etiketi veya satın alma belgesi olmadan gönderilen Einhell cihazları veya Einhell fabrika satışlarından 2. kalite olarak sınıflandırılan ürünler dikkate alınamaz. Üçüncü taraf tedarikçiler veya özel kişiler aracılığıyla yeniden satılan Einhell ürünleri, garanti talebinin dışındadır.

Aşağıdaki durumlarda garanti talebi yoktur

  • Uygunsuz kullanım, depolama, uygun olmayan işletme malzemelerinin kullanımı.
  • Bakım, özen, yağlayıcı eksikliği nedeniyle aşınma ve sonuç olarak hasar (motorda da)
  • Alışılmadık veya kullanımda normal olan aşınma ve yıpranma nedeniyle ünitede hasar.
  • Montaj talimatlarına uyulmamasından kaynaklanan motor hasarı.
  • Ticari, zanaat veya profesyonel amaçlarla kullanılan Einhell Classic veya Expert ürünleri için (istisna: Bu amaç için profesyonel cihazlar kullanılabilir)

*Batarya ve aküler doğal olarak zamanla yıpranmaya maruz kalır ve sınırlı sayıda şarj edilebilme ömrü vardır.  Yıpranma özellikle aşırı yüklenme ve şarj hızları (boost) gibi faktörlerden etkilenir. Aküler sıcağa, soğuğa, titreşime veya darbeye maruz kalırsa bu durumun yıpranmalarına olumsuz etkisi olur.

Ayrıntılı garanti koşullarımız için lütfen cihazınızın kullanım kılavuzuna bakınız.

Sorunuz var mı?

Müşteri hizmetlerimiz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

+90 216 456 60 60

Pazartesiden Cumaya
08:00 - 12:30 / 13:30 - 17:30